Kalendarz biodynamiczny

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
lukcash
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 mar 2007, o 20:42

Post »

Witam!
Jestem licealistą i szukam informacji do pracy badawczej nt. wpływu faz księżyca, więc co za tym idzie kalendarza biodynamicznego, na rośliny. Szukam informacji, na jakich roślinach dość łatwo zaobserwować taki korzystny wpływ i jak się ten wpływ na nich objawia. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i pomoce. Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
ANNA i LECH
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 sie 2006, o 08:57
Lokalizacja: SŁUPCA

Post »

Polecam małe doświadczenie namocz groszek lub fasole 20 03 2007 oraz 29 03 2007
oczywiśćie na spodeczku podkład z papieru np. toaletowego i nalej wody tylko troszke
aby papier był cały czas wilgotny no i czekaj na efekt do 07 04 2007 i zobaczysz
wynik . Oczywiscie napisz jaki ma wpływ !!!! ;:12 Ja sadze z Kalendarzem biodynamicznym no i mam efekty widać to na mojej pierwszej stronie intrenetowej adres
jest na dole www........ oczywiscie dopiero ją pomału zmieniam i mam z tego roku fotki
ale czasu mało aby wkleic .
ps. oczywiśćie ja uprawiam kopie i grabie pod siew w dni owocu pod owoc np. kabaczek
patison dynia itp.
ANNA i LECH
Awatar użytkownika
ANNA i LECH
50p
50p
Posty: 70
Od: 28 sie 2006, o 08:57
Lokalizacja: SŁUPCA

Post »

Czy ktoś pytał dlaczego Rok w ogrodzie ma wszystko odwrotnie np. sadzenie jest teraz
w TV dzisiaj rono oglądałem skąd oni mają takie dane ???? :lol:
ANNA i LECH
LiDo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 28 lut 2007, o 21:09
Lokalizacja: mazowsze

Post »

achaYa pisze: Korzystam z kalendarza "moj piękny ogrod" , nie kupilam kalendarza dlatego ,ze :"trzeba kupic",kupiłam bo lubie "wiedziec", doswiadczyc i potem ustosunkowac sie" ...do ktorej grupy mnie zaliczysz?
Mam przed sobą wydanie specjalne nr4/2006 Mój Piękny Ogród 2007 KALENDARZ OGRODNICZY

ODRADZAM KORZYSTANIE

dane o porach sadzenia i dniach "liściowych" "owocowych" i "korzennych" zupełnie przypadkowe, najprawdopodobniej "ściągnięte" z jakiegoś kalendarza z lat ubiegłych.
Uwagi przy każdym dniu też zupełnie przypadkowe np 15 stycznia oznaczony jako dzień liściowy a zaleca się sianie rzodkiewki albo 2 kwietnia zaleca się wertykulację trawnika podczas gdy dla tego zabiegu mniej ważna jest data a ważna jest pogoda i wigotność gleby.
Awatar użytkownika
tetawu
100p
100p
Posty: 183
Od: 27 mar 2007, o 10:24
Lokalizacja: Mazury

Post »

Witam . Ja swoją działeczkę uprawiam od 1984 r . Nigdy wcześniej nie korzystałam z kalendarza biodynamicznego . W zeszłym roku sąsiad powiedział mi,że on stosuje to u siebie na działce i,że są widoczne efekty. Więc w tym roku, ja również zakupiłam to cudo i zamierzam się podporządkować zaleceniom . Na efekty przyjdzie mi poczekać do jesieni - ale cóż tam - z natury jestem bardzo cierpliwa , więc sobie poczekam :lol: Pewnie nic nie stracę - a może trochę zyskam :?: :?:
Pozdrawiam Tetawu ;:109
Być kobietą, być kobietą....
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Miło rozpocząć dzień z książeczką kalendarz biodynamiczny. :D
Pozdrawiam Tetawu ;:101
:D
Awatar użytkownika
tetawu
100p
100p
Posty: 183
Od: 27 mar 2007, o 10:24
Lokalizacja: Mazury

Post »

Elizabetka pisze:Miło rozpocząć dzień z książeczką kalendarz biodynamiczny. :D
Hm.....może niekoniecznie z kalendarzem........ ;:109 ale...
Niektóre rzeczy lubię bardziej..... ;:109 ale... może :?: któż to wie...:?:
Pozdrawiam Tetawu
Być kobietą, być kobietą....
LiDo
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 28 lut 2007, o 21:09
Lokalizacja: mazowsze

Post »

co do dat różnych czynności w ogrodzie dodam taki bardzo stary "przepis"
że:
trawę rozcina się = wertykuluje i napowietrza = aeruje, podczas kwitnienia forsycji, albo jeszcze lepiej podczas wiosennego "TRZASKANIA" szyszek sosny.
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Post »

Ale super!! Zamówiłam sobie kalendarz biodynamiczny, a tydzień temu popadałam w depresję bo zapomniałam kupić w tym roku.Mam nadzieję że nakład jeszcze nie wyczerpany i że mi przyślą
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Kalendarz na 2008 rok już kupiłam w grudniu. Jest w księgarniach.
ogrodnik64
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 18 gru 2007, o 18:40
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post »

Program rok w ogrodzie jest beznadziejny - kiedyś oglądałem jak prowadzący sadził jodłę concolor i twierdził że sadzi srebrnego swierka. :lol:
Awatar użytkownika
Siedmiokropka
100p
100p
Posty: 160
Od: 11 maja 2007, o 13:16
Lokalizacja: Puszcza Białowieska

Post »

O kurcze, aż taką znawczynią nie jestem, ale korzystałam w zeszłym roku z kalendarza księżycowego, jaki prezentowali co tydzień w programie. Nie wiem czy dobrze, czy źle, na uprawy nie narzekałam. Ale w tym roku mam już kalendarz z Działkowca i dziś jest kwiatek, więc sieję granat i sadzę begonie.Za mało mam nasion na doświadczenia, ale wierzę w wpływ księżyca. Na coś przecież trzeba zwalić gdyby coś poszło nie tak :wink:
Boże spraw by nam się chciało, tak jak nam się nie chce!
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Post »

Czy ktoś mógłby mnie wtajemniczyć w korzystanie z kalendarza biodynamicznego? Czy jeżeli dzisiaj i jutro jest kwiatek to znaczy że można wysiewać tylko kwiaty a warzyw nie?

Pozdrawiam
Magda
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”