Kalendarz biodynamiczny

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rysiul
100p
100p
Posty: 198
Od: 14 maja 2006, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

ekopom pisze:Przez 14 dni księżyc wznosi się względem horyzontu, a potem opada. Do piątku uzyska najwyższy punkt na niebie i już w kwietniu jego orbita będzie malała przez następne 14 dni.
Czyli od 1 kwietnia opada do 14 kwietnia, od 15 znowu się wznosi do 28 itd. tak ? Trzeba tego pilnować sobie samemu w kalendarzyku czy jest gdzieś w internecie jak to się przedstawia na przyszłość ?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Podglądam ten kalendarz http://www.rytmnatury.pl/kalendarz-biod ... arzec-2017 , są także w nim wyznaczone dni korzystne dla danej części rośliny.
dorotas24
200p
200p
Posty: 348
Od: 18 lut 2016, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Czyli do połowy kwietnia siejemy roślinki.
Pozdrawiam
Dorota
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Kochani jak to w końcu jest?
Wedlug kalendarza dni siewow sa do tego czwartku włącznie, a w środę jest przecież pełnia. Niby nie powinno siie sadzic i siac przed w trakcie i po pelni. Chce wysadzic pomidory, nastepne dni siewow od 30 maja. Moje pomidory tyle nie wytrzymają.
Jak żyć? :shock:
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Zamknij kalendarz i posadź wtedy kiedy będzie Ci najbardziej pasowało, po prostu idź na intuicję, a będzie ok.
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Też się nad tym zastanawiam jak to w końcu jest.?W pełni działamy coś czy odpoczywamy? Dziwne to...
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Mimo, że wczoraj był dzień niekorzystny do wysiewu pomidorów, to zdecydowałem je na wysianie (termin sadzenia dla uprawy jesiennej). Jaki będzie na to wpływ później, to się okaże, myślę, że ważniejsze jest dobre przygotowanie gleby i warunki klimatyczne, jakie im stworzymy.
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

ekopom pisze:Mimo, że wczoraj był dzień niekorzystny do wysiewu pomidorów, to zdecydowałem je na wysianie (termin sadzenia dla uprawy jesiennej). Jaki będzie na to wpływ później, to się okaże, myślę, że ważniejsze jest dobre przygotowanie gleby i warunki klimatyczne, jakie im stworzymy.
Skąd takie informacje, że wczoraj dzień niekorzyustny? Ja korzystam z kalendarza rytm natury i tam dni korzystne do siewów są do jutra włącznie, tylko pytanie było, co w końcu z tą pełnią, która była dziisaj koło południa?
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Od 9 maja godz. 7°° do 11 maja godziny 18:59 jest czas korzystny dla rozwoju którym plonem ma być liść, bądź łodyga. https://www.rytmnatury.pl/kalendarz-bio ... y-maj-2017
vanilia
200p
200p
Posty: 464
Od: 5 lut 2016, o 10:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

ahh o to chodzi, ja traktuję tego typu podział jako dodatek, w takim sensie, że jak mi pasuje to trzymam się dni odpowiednich dla poszczególnych części roślin, ale najważniejsze dla mnie to ogólnie dni korzystne dla siewów czy też sadzenia.
Uważam, że jak jest akurat dzień korzystny do siania roślin których plonem ma być liść, to znaczy że jest SZCZEGÓLNIE korzystny dla liściowych, ale nie znaczy że niekorzystny dla innych ;)
Jak może być jeszcze lepiej??? :D
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Zabiegi w dniach liścia przy pomidorach powodujemy bardziej rozwój masy liściowej, co za bardzo nie jest wskazane, gdyż mocno zagęszczamy, stwarzając sprzyjające warunki do rozwoju szarej pleśni i rozwoju wegetatywnego. Także w tych dniach prace w ziemi, pobudzamy aktywność nawozów azotowych, co przy niektórych warzywach wskazane, bądź niewskazane.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Dziś po pracy rozgarniam kompost na bardziej płasko i sadzę ogórki gruntowe.
Miłego tygodnia. ;:4
Awatar użytkownika
Joze1802
500p
500p
Posty: 656
Od: 7 lip 2012, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Prudnik

Re: Kalendarz biodynamiczny

Post »

Obrazek
Witam.Odkopuję temat kalendarza bio. Czy ktoś z Was jest w stanie wytłumaczyć mnie jak ja to mam interpretować te różnice w obu kalendarzach? Ten z lewej to kalendarz wg. Marii Thun po prawej kalendarz Działkowca, czyli którego ja mam się trzymać kiedy każdy inaczej interpretuje dany dzień? W sytuacji kiedy ten pierwszy np 5 i 6 II podaje korzeń a drugi kwiat? W obu zgadza się tylko czas sadzenia zaznaczony na zielono.
Pozdrawiam Józef
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”