Chwasty i.... jeszcze raz chwasty

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Saiuneasy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 maja 2018, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Chwasty i.... jeszcze raz chwasty

Post »

Witam wszystkich. Ostatnio z mężem otrzymaliśmy działkę,na której w perspektywie 3 lat mamy plany aby się budować. Niestety na działce są wszystkie rodzaje możliwych chwastów. Na jednej części przeważa pokrzywa a na drugiej mix wszystkiego. Ostatnio wszystko urosło do ok. 100 cm także mąż zakupił kosę ręczną i ściął ok. 1200 M2. Korzystając z naszego urlopu chcielibyśmy zacząć nierówną walkę z tymi roślinkami. Czy macie jakieś pomysły od czego zacząć? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za rady :uszy
Obrazek

Obrazek

Obrazek
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty i.... jeszcze raz chwasty

Post »

Witaj na naszym forum Saiuneasy,
Miałem kiedyś identyczną sytuację.
Kolega małym ciągnikiem to zaorał. Potem zbronował. Najpierw wzdłuż, potem w poprzek. Kilka razy. Traktorek miał też listwę do spychania, więc z grubsza wyrównał teren.
Teren ten podzieliłem na miejsce pod dom, plac budowy, ogród i drogę.
Z całego terenu pobrałem próbki i dałem do Stacji Chemiczno-Rolniczej. Zleciłem badanie rolnicze. Poprosiłem też o zalecenia nawożenia korekcyjnego. Obecnie to koszt 20-30 zł.
Plac budowy i droga wewnętrzna były między ulicą a domem. Ogród w stosunku do ulicy był za domem od strony południowej.
Po wykonaniu nawożenia korekcyjnego, zagrabieniu moich 360 m2 pokryłem cały teren grubą czarną folią budowlaną i przez rozcięcia w kształcie litery x pikowałem sadzonki kapust, jarmużu, brokułów, brukselki, porów, selerów, rzodkwi, rzepy, dyni olbrzymiej, dyni zwyczajnej , bakłażana, papryki, pomidorów, fasoli tyczkowej, ogórków, ...
Uważam, że możesz postąpić dokładnie tak samo.

Postaraj się rozpoznać jakie chwasty poza pokrzywą rosną u ciebie. Pokrzywa to dobry znak bo lubi ziemie próchnicze. Zobacz jakie inne chwasty wskaźnikowe rosną u ciebie.
Powodzenia! :)
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chwasty i.... jeszcze raz chwasty

Post »

Moim zdaniem jeżeli macie zamiar się budować (domniemam że rozchodzi się o działkę budowlaną) to na tą chwilę kosa to max co ma sens. Dopiero po postawieniu domu należy się zastanowić jak chcemy by ogród wyglądał. Do czasu postawienia domu jakiekolwiek planowanie ogrodu nie ma sensu i tak część ulegnie podczas budowy zniszczeniu.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Chwasty i.... jeszcze raz chwasty

Post »

Do czasu postawienia domu jakiekolwiek planowanie ogrodu nie ma sensu


Z tym się nie zgodzę, mój ogród był tworzony wcześniej niż wbiłem pierwszą łopatę.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Saiuneasy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 maja 2018, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty i.... jeszcze raz chwasty

Post »

Zapomniałam dodać, że działkę przedziela rów melioracyjny więc fajnie by było popracować chociaż na tej części, która nie będzie przerabiana na potrzeby budowy. Generalnie trochę głupio przed nowymi sąsiadami, którzy mają piękną trawkę a z naszej lecą jakieś nasionka chwastów do nich :(
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21661
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Chwasty i.... jeszcze raz chwasty

Post »

Zajrzyj do tego spisu tutaj i pod literką P
znajdziesz wiele porad dot. przygotowania działki pod uprawy różne oraz inne tematy dot. zagospodarowanie terenu

Od czego zacząć- np. tutaj
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”