Co robimy w MARCU na działkach i w naszych ogrodach ?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rubia
200p
200p
Posty: 382
Od: 19 paź 2015, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Otwocka

Re: Co robimy w MARCU na działkach i w naszych ogrodach ?

Post »

Kilka dni temu posadziłam łubiny. Kupiłam je w foliowych opakowaniach, dla pewności wybierałam sadzonki, które miały już listki. No i zaczęły rosnąć w tej folii :roll: Trochę je podhartowałam, posadziłam, osłoniłam gałązkami jałowca - służyły w tym roku za ochronę delikatnych roślin - i widzę, że już listki i łodygi nabrały koloru.
A poza tym, sadzę karłowe rododendrony, moje ulubione. Miałam już nie kupować, gdyż naprawdę nie mam na nie miejsca. Ale obejrzałam moje rododendrowisko bardzo uważnie i trochę miejsca jednak wypatrzyłam. :D
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Co robimy w MARCU na działkach i w naszych ogrodach ?

Post »

Kama, ja dzisiaj też znaleźne tulipany sadziłam :wit Jak również znaleźny wiciokrzew, floksy (przynajmniej tak mi się wydaje, bo podobne do moich), rozchodnik ościsty, orliki i jakieś bliżej mi nieznane kłącze oraz cebulki (śniedek albo szafirek). Odpuściłam sobie natomiast dalie - też ktoś wyrzucił - bo część była zgniła i nie dałam rady odciąć zdrowych części - i dwie jukki - bo nie lubię białych kwiatów - może jakaś inna dusza ogrodnicza się nimi pocieszy :wink:
Poza tym wysiałam pietruszkę, a na skalniaku pod agrowłókniną Callirhoe leiocarpa.
Zdjęłam okrycie zimowe z derenia, żeby pszczoły zdążyły z zapyleniem, bo drzewko ma już pączek kwiatowy (jeden tylko, ale to i tak dużo biorąc pod uwagę wielkość drzewka).
Przekopałam teren pod rozsadnik na byliny, pozbywając się perzu, całkiem sporych już mniszków i przy okazji wykopałam trochę chrzanu ;:333
A potem dalej walczyłam z perzem wzdłuż całej długości ogrodu - u mnie siedlisko jest otoczone polami uprawnymi i co roku przerasta stamtąd masowo perz. Popołudniu pojawiały się krótkotrwałe, przelotne opady deszczu połączone z silnym wiatrem, tak więc przypominało to trochę taplanie się świnki w błocku. Rękawic chyb nie dopiorę od tego błota.
Drzewa są nadal pod kopczykami, głównie ze względu na straszne błoto, nie zdjęłam też całkiem agrowłókniny, jedynie zewnętrzne warstwy. Poczekam z tym do niedzieli. W tym tygodniu w nocy temperatury przy gruncie mogą spaść do -5'C. Muszę też koniecznie zacząć pielenie - wszędzie panoszy się mniszek - małe rośliny najłatwiej usunąć i nie chcę dopuścić do zakwitnięcia i wynasienienia się chwastów. Po świętach temperatura wzrośnie powyżej 15'C - czas zacząć wysiewy do gruntu.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co robimy w MARCU na działkach i w naszych ogrodach ?

Post »

A ja już przycięłam róże i sypnęłam nawozu a póżniej wszystkie rośliny podlałam gnojowicą bydlęcą rozcieńczoną nie wiem czy to szybko czy nie ale jak dla mnie to już wiona ;:168
Rafal111
200p
200p
Posty: 392
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

czy odsłaniacie już rośliny z zimowych ociepleń?

Post »

Mam zabezpieczone w białych workach z agrowłókniny i obsypane kora i liśćmi.
Sporo róż i innych egzotycznych roślin od 8 lat w ogrodzie.
Czy przymrozki nocne ich nie zabiją?
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”