Co robimy w MARCU na działkach i w naszych ogrodach ?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

A ja dziś odśnieżyłam ścieżkę by dostać sie do auta :) i zachwycałam się noskami krokusów , tulipanów sterczących ze śniegu. Obrazek
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ziela1233 pisze: 3. Można już sadzić w ogrodzie dziką różę.
A czy można ją już... siać? Mam pewien problem z dotarciem do tej informacji... :oops:
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Najlepiej poczekaj z tym na stabilizacje pogody. Gdy temperatury będą utrzymywały się już na poziomie ok 10 stopni, możesz siać, ale gdy pogoda będzie nadal mieć takie kaprysy, lepiej się wstrzymać.
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

Strząsamy śnieg z iglaków, odśnieżamy drogi i ścieżki, by nie wybić zębów na lodzie :lol:
Latamy jak wariaci i ciągle patulimy, nakładamy kartony, ściagamy osłony w dni ciepłe i bezwietrzne, by wybujałe wcześniej roślinki nie ugotowały się w radosnych promieniach słońca, po mroźnej nocy :lol:
gosia_70_38
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 23 mar 2008, o 18:16

Post »

witam wszystkich.i jak zwykle mam pytanie czy przy takiej pogodzie jak dziś można posiać do gruntu już marchew,pietruszkę,rzodkiewkę i sałate?proszę o rade.pozdrawiam,gosia :?:
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

gosiu
dzisiaj wysiałem marchew, pietruszkę oraz koperek
zgodnie z prognozą na 16 dni ma być raczej ciepło z jednym ochłodzeniem, które te rośliny na pewno przetrzymają
z rzodkiewką jeszcze się wstrzymuje a sałatę raczej sie uprawia z rozsady a nie wprost do gruntu, ja już mam prawie 3 tygodniowe sadzonki.
lotta
500p
500p
Posty: 594
Od: 11 lut 2008, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zach.pomorskie

Post »

Rzodkiewkę i sałatę też można, sałatę trzeba potem przerwać, żeby nie była za gęsto. Jeśli chce się sałatę z rozsady to trzeba ją zacząć robić na początku marca, a teraz to już lepiej posiać do gruntu. I można zasiać także groszek.
Awatar użytkownika
zelwi
500p
500p
Posty: 705
Od: 27 cze 2007, o 09:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Luboń k. Poznania

Post »

Ja posiałem groszek i bób 12 marca, ale wskutek chłodów nie wschodzi jeszcze. Jest przykryty agrowłókniną.
Awatar użytkownika
judyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4060
Od: 10 lut 2008, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Ja wysiałam pierwszą rzodkiewkę pod folią w lutym..niedługo zbiory.Tydzień temu posiałam wczesną marchew mieszaną z rzodkiewką.Rzodkiewka z tego wysiewu już wschodzi.Wysiałam także do gruntu pietruszkę i marchew na średniopóźny zbiór.Posadziłam dymkę i czosnek.W zimnym inspekcie wzeszły kapusta i kalafior.Zastanawiam sie nad bobem, gdyż jedne źródła podają,że już można wysadzać-od 15 marca, a inne, ze w drugiej połowie kwietnia :roll:

Muszę się pochwalić plonem-pierwszy zbiór w tym roku :wink: , zasadniczo drugi-pierwszy był szczaw- na zupę szczawiankę-mniam.

Obrazek
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

U mnie rzodkiewki, pietruszka i marchew zostały wysiane. Wysadziłem jeszcze ziemniaki i cebulkę. Najbardziej czekam na marchew ale jak wiadomo, zanim urośnie miną co najmniej dwa miesiące. Nie ma to jak świeża marchew, która jest soczysta i twarda w przeciwieństwie do tej sklepowej...
A tak nawiasem to niezłe rzodkiewki Judyto :wink:
gosia_70_38
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 23 mar 2008, o 18:16

Post »

Witam wszystkich działkowiczów.Znów się do Was zwracam z prośbą-kiedy można wysiewać ogórki do gruntu?pozdrawiam wszystkich i proszę o pomoc.gosia
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Z ogórkami najlepiej zaczekać do maja (najlepiej do połowy, albo do końca pierwszego tygodnia).
Awatar użytkownika
arisza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 570
Od: 2 lut 2009, o 10:44
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post »

Witam :D

Dzisiaj wsadziłam moje prymule do ogrodu (w końcu śnieg stopniał) wszędzie widać i czuć wiosnę ;:138 przebiśniegi ślicznie kwitną .
Chciałam zapytać , czy róże miniaturkowe , które otrzymałam w lutym (w doniczkach) mogę już wsadzić do ogrodu? Czy poczekać z tym do kwietnia ;:88
Agnieszka
Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak Rośliny, pozbawieni miłości więdną...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”