Odstraszacze jakie są SKUTECZNE

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Odstraszacz akustyczny na krety i nornice BROS - opinie

Post »

Polecam wszystkim rurki na krety ,które można kupić w sklepach ogrodniczych lu samemu zrobić. Ja wyłapałem
wszystkie w moim ogródku tym sposobem. :wink: Poz.Leszek
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Odstraszacz akustyczny na krety i nornice BROS - opinie

Post »

Leszek, to zapraszam z twoimi rurkami do mnie do ogrodu, będziesz mógł wyłapać i moje nornice...
Bo mnie się do tej pory nie udało... Są jakieś sprytniejsze, czy co? A może jest ich więcej? Złażą się do moich cebulek z całej łąki...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Odstraszacz akustyczny na krety i nornice BROS - opinie

Post »

Witam. Jeżeli chodzi o krety, to też miałem w tym roku z nimi straszny problem, ryły wszędzie, pali licho trawnik, ale potrafiły też na skalniaku, tego to już niemogłem znieść. Zakupiłem 2 kretołapki, taki szare, z obydwu stron wejście i powiem że się sprawdziły. Na początku żaden kret się nie złapał. Zastawiałem te pułapki i zastawiałem, ale albo były zasypane ziemią, albo kret przekopał się pod nią, nad nią, obok. Aż w końcu obejrzałem program w TV że krety są terytorialne, a żywią się przede wszystkim dżdżownicami, najwięcej ich występuje, gdzie jest dobra ziemia i dużo dżdżownic. A do czego zmierzam, a mianowicie że dzięki temu że zdobyłem więcej wiadomości o kretach, można by rzec udoskonaliłem trochę tę pułapkę. W pułapkę wkładałem dorodną dużą dżdżownicę, gąsiennicę, turkucia, takiego dużego owada, który nie mógł ucieć z tej pułapki. Jakie było moje zdziwienie że pierwszy kret złapał się tego samego dnia. W sumie w tym sezonie złapałem ich osiem sztuk.
Jeszcze jedno, wspomniałem że krety są terytorialne, a to znaczy że powiedzmy w ogrodzie działa jeden kret, gdy go złapiesz, to wciągu około 2 -3 dni pojawia się na jego miejsce następny, więc po załapaniu jednego kreta zaraz potrzeba zastawić pułapkę kolejny raz.
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Odstraszacz akustyczny na krety i nornice BROS - opinie

Post »

Od około tygodnia u mnie uspokoiło się ale właśnie wtedy widziałem łaske jak zasuwała z kretem w pysku. Robiła to dość niezgrabnie bo kret do niej duży ale uparta była :)
Tak że u mnie mile widziana :)
To tak w ramach ciekawostki
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
dzialkowiecc
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 maja 2011, o 10:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Odstraszacz akustyczny na krety i nornice BROS - opinie

Post »

Miałem podobny problem z nornicami. Sporo czasu poświęciłem na znalezienie metody pozbycia się ich poprzez jakieś różnego rodzaju trutki ale efekt tego był raczej niezbyt zadowalający. W końcu znajomy polecił mi coś co sam kupił za granicą a dopiero niedawno u nas się pojawiło pułapkę na nornicę. Można by powiedzieć że problem zaczął znikać w mgnieniu oka ;:138 . Nic nie daje pewności tak jak brutalna siła perswazji :heja Polecam wszystkim zmęczonym bieganiem z młotkiem po ogródku ;:14
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Re: Odstraszacz akustyczny na krety i nornice BROS - opinie

Post »

drogie to straszliwie ! ale na alledrogo pojawiły się już poniżej 20zł pułapki o podobnej zasadzie unieszkodliwiania... takie kleszcze jakby.
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odstraszacz akustyczny na krety i nornice BROS - opinie

Post »

A to znacie, znaleziona na jednej z witryn winiarskich praca pt:
Jak pozbyć się kreta - Praca zaliczeniowa z przedmiotu ?Trening twórczego rozwiązywania problemów?.
Praca jest TUTAJ, uprzedzam jedynie, że to stosunkowo długie opracowanie.
Miłej lektury, plik jest w pdf-ie.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Odstraszacz akustyczny na krety i nornice BROS - opinie

Post »

A ja w tym roku skutecznie pozbyłam się kretów i nornic.Nie pomagały ani butelki,ani włosy czy wreszcie elektroniczny odstraszacz/tak działał ,ze kret potrafił sobie wykopać kopczyk 2 metry od niego ;:oj ,ale... w ub roku moja kotka no niestety poszła w tango i z jednego kota zrobiło się 5 :D ...bo żal było oddać któregokolwiek.
Bardzo byłam ciekawa efektów ich działalności z niecierpliwością czekając wiosny,bo ledwo ziemia odmarzała,trawnik był upstrzony kretowinami..a tu suprise ,w tym roku ZERO..nie ma ani nornic ani kretów...ech żeby to one jeszcze tak np. na mrówki zadziałały hmm;)
Mariusz665
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 16 maja 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Odstraszacz akustyczny na krety i nornice BROS - opinie

Post »

Odstraszacze to tylko wydane pieniądze w błoto - nic nie pomagają wiem z doświadczenia bo mam.
Mam problem z kretami i nornikami akurat krety mi nie przeszkadzają bo to tylko kopce robi natomiast norniki zjadają mi w ogródku cebulę i cebulki kwiatów.
Ostatnio w bardzo radykalny sposób pozbyłem się norników - kilka małych petard w otwory i same wylazły po jakimś czasie a później polowanie :D
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Mój sposób na krety i nornice

Post »

;:138 Hura przegoniliśmy krety i nornice z naszej działki.Jak na razie mamy spokój.Wystarczy metalowy pręt a na nim puszka po piwie ze skrzydełkami.Sukces murowany polecamy.Może ktoś zna inne skuteczne sposoby?Proszę o wypowiedzi
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
Karolina__
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3043
Od: 22 lip 2009, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój sposób na krety i nornice

Post »

Ooo puszka po piwie ze skrzydełkami? :roll: Czy można prosić o zdjęcie? Bo u mnie w tym roku kret wyjątkowo upier..... :evil:
Awatar użytkownika
Kochammmkwiaty
1000p
1000p
Posty: 2921
Od: 25 maja 2012, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Mój sposób na krety i nornice

Post »

przeszłam proszki, pułapki, mam 2 koty i psa i nic , puszek na piwie nie próbowałam.
Agnieszka :) wątki: cz1 ,cz2,cz3 - aktualna
Mój blog - zapraszam :),
"Tylko od Ciebie zależy jak będziesz się czuła w swoim życiu"
demeter1
200p
200p
Posty: 250
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Mój sposób na krety i nornice

Post »

Doradzono mi tu na forum glotox, kupiłam, czekam na dostawę, zastosuję i zdam relację, bo u mnie już nic nie pomaga. Dziś rano w truskawkach miałam regularne podkopy wzdłuż sadzonek ;:145
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”