Drzewa na podmokły teren

Drzewa ozdobne
x-T-s
---
Posty: 5698
Od: 15 cze 2008, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Teren podmokły - jakie rośliny iglaste ?

Post »

Majka

ja mam dwa modrzewie płaczące,fajne są i bezproblemowe.
Obok rosną choiny i jak na razie zero chorób.

chociaż żałuję że je mam- jednego na jesień ciacham i wykopię - chcę bardziej kolorka wpuścić drzewo o czerwonych liściach.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Teren podmokły - jakie rośliny iglaste ?

Post »

Maju, teren podmokły można przystosować do roślin lubiących inne warunki, ale roślin (drzew) nie przystosujesz :P
Wykopiesz im dołki, dosypiesz dobrej ziemi, a wiosną w tych dołkach zbierze się woda jak w donicy i utopi korzenie twojej pięknej i zadbanej roślinki. Lepiej dostosuj swoje roślinne wybory do warunków, niż warunki do roślin, bo zapracujesz się na amen, a wyniki i tak są mocno niepewne. Rośliny w niesprzyjających dla siebie warunkach będą słabe, wiotkie, chorowite, aż do całkowitego zamarcia.

Co innego byliny, czy krzewy o płytkim systemie korzeniowym, tu masz wielkie pole do popisu, możesz spulchnić glebę, zmienić jej strukturę, dodać piasku, zdrenować itd., ale zrobić las iglasty na podmokłym terenie, to raczej mrzonka.
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Azarat
100p
100p
Posty: 182
Od: 17 sty 2009, o 15:31
Lokalizacja: Marki pod Warszawą

Re: Teren podmokły - jakie rośliny iglaste ?

Post »

Moja sosna błotna (o ile to ona, bo wygląda jak kosówka a ma przyrosty jak sosna pospolita) rośnie ok. 40 cm rocznie.
To zdjęcie na Wikipedii, to właśnie moje drzewo:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... e_03_B.jpg
Ale w tym roku coś zwolniła, przynajmniej na bocznych gałęziach...
http://img210.imageshack.us/i/img0547so ... na1aa.jpg/
I czubek:
Obrazek
A tu widać jaki był zeszłoroczny przyrost a jaki jest teraz.
Obrazek
Fallenangelv
---
Posty: 1821
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Teren podmokły - jakie rośliny iglaste ?

Post »

MirekL pisze:Toć sosna zwyczajna rośnie na bagnach i torfowiskach. Może nie najdorodniej, ale przecież nie chodzi o uzyskanie tartaczki :wink:
Mirek tak mój szef gada zawsze.,,Toć to drzewko ozdobne,a nie tartaczne''. :;230
ros
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 476
Od: 11 gru 2007, o 15:33
Lokalizacja: opolskie/ Warszawa

Re: Teren podmokły - jakie rośliny iglaste ?

Post »

Na takiej ciężkiej, wilgotnej glebie z drzew iglastych dobrze będą radzić sobie żywotniki olbrzymie i zachodnie, cyprysiki groszkowe i lawsona, metasekwoje, świerk pospolity. Daglezje, modrzewie także powinny dać radę, a z sosen oprócz zwyczajnej, można by spróbować z czarną (u mnie dobrze rośnie na glinie), wejmutką (niestety może chorować na rdzę), żółtą, rumelijską. Przygotowując dobrze ziemię, można posadzić prawie wszystko. Poza tym gdy drzewa podrosną to zaczną transpirować wodę i w ten sposób trochę teren podsuszą.
Roman
cicior112
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 lut 2016, o 09:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jakie drzewka iglaste na glinie?

Post »

Witam!!
Jestem zielony pod katem ogrodu, obiecałem żonie (w chwili słabości) że w tym roku posadzę kilka drzewek, udało mi się wynegocjować ze drzewka będą iglaste. Proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego drzewka podłoże to glina czym przygotować teren pod nasadzenie jaki nawóz ziemia?
Z góry dziękuje za porady.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Jakie drzewka iglaste na glinie?

Post »

Wygląda to tak: obiecałem żonie kupić samochód, wynegocjowałem zielony kolor, jaki samochód kupić? ludzie powagi trochę.
mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Jakie drzewka iglaste na glinie?

Post »

Ja mam gliniaste podłoże i z iglaków świetnie się sprawdza świerk, modrzew i jałowiec.
Gosia
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie drzewka iglaste na glinie?

Post »

Glina glinie nie równa co pod spodem i co na wierzchu ? Może to nie glina i nie sama ? :D I jaki poziom wód gruntowych ? Jak duża działka etc. ( dobór roślin względem osiągalnej wysokości po latach ).
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
mili17199
100p
100p
Posty: 168
Od: 23 lut 2016, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wieluń

Re: Jakie drzewka iglaste na glinie?

Post »

Pod spodem są kamienie.
Gosia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”