Kuna (Martes martes) w ogrodzie,domu... jak się pozbyć?

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
samimat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 sie 2011, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

No zastanawiam się jakie działania podjąć.
Awatar użytkownika
renata d
100p
100p
Posty: 106
Od: 4 paź 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

My na poddaszu poukładaliśmy jajka w które była wszczyknięta trutka na szczury.Po dobrym miesiącu jedno jajko było wylizane i od tamtej pory jest spokój.
dawidbanan
---
Posty: 7593
Od: 29 cze 2009, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

A jak jajko się sturla, i rozbije o głowę osoby przechodzącej akurat? ;:224

PS.Te jajko skoro leżało miesiąc, to musiało być smaczne ;:183
MCHADAJ
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 13 cze 2011, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

Witam serdecznie
jezeli komus kuna bardzo przeszkadza to chetnie przygarne
jedyna skuteczna metoda na kuny jest duza pułpka zywołowna i nieco cierpliwosci co do trucia to hmm delikatnie mówiac to wielkie barbarzynstwo
w domu moich rodzicow przez wiele lat mieszkała sobie kuna Dzięki jej obecnosci okoliczne gołebie i inne ptaki nie siadały na naszym domu nie brudziły balustrad rynien itp
niestety z blizej mi nieznanego powodu kuna sie wyprowadziła-efekt zamiast jednej kuny nascie gołebi robi sobie gniazdka wychowuje młode i wszystko dokoła jest slicznie ob......e
wszystkie informacjie o niechcianych kunach (oczywiscie w rozsadnych okolicach Wawki) prosze na priw.
:wit
samimat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 sie 2011, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

Straż nie przyjedzie do kuny .To nie jest zagrożenie życia dla człowieka .Już nawet do szerszeni nie przyjezdzaja.A poza tym .W czasie gdyby sciagali ta kune z dachu ktos moglby potrzebowac prawidziewj pomocy.
samimat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 7 sie 2011, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

No niestety drodzy państwo nastąpił kolejny problem aczkolwiek,mam zamiar ściągnąć dekarza z którym dostane się do krokwi i gniazda kuny .Tylko narasta pytanie.Co włożyć do gniazda żeby tego szkodnika wyeliminować,bo wiadomo ze zwierze ucieknie po sciagnieciu dachowek.A wiec pytanie : Co wlozyc do gniazda i jak sie pozbyc tego zwierzecia po sciagnieciu dachowe.(prosze o pomysly) oprocz ultradziekow. serdecznie dziekuje .
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

Kuny na dachu to nowy problem, dawniej bowiem stosowano do ociepleń wełnę szklaną. Jest ostra i nic nie chce w niej mieszkać.
Teraz stosuje sie miękką mineralną - cieplutka, milutka, nie drapie - i co rusz słyszę jakie to nowe szkodniki ludziom dom zasiedlają. Znajomemu kuna nie zamieszkała, tylko wyniosła ocieplenie z dachu, został bez :lol:
Mozesz spróbować poszukać wełny szklanej, może jeszcze się gdzieś znajdzie. Uwaga - trzeba taką wełnę odizolować od wnętrza domu, drobne włókienka szklane mogą unosić się w powietrzu, drażnią płuca etc. Dlatego wyszła z użycia. Jeśli to oddzielny strych, nad betonowym stropem, to oczywiście problemu nie ma. Przy drewnianym stropie czy ocieplanej połaci - folia paroszczelna od wnętrza domu (którą i tak należy stosować pod ocieplenie) powinna wystarczyć, tylko szczelnie ułożona.
:wit
Awatar użytkownika
kropka75
100p
100p
Posty: 125
Od: 17 paź 2011, o 11:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

maria.k55 pisze:Mnie już ręce opadają z bezradności wobec kuny, robi mi prawie każdej nocy taką masakrę wśród kwiatów, że odbiera mi chęci do sadzenia czego kolwiek, ostatnio już bierze się za róże, wycięła do ziemi piękne,niskie dalie, po lawendzie zostały wspomnienia, żurawki powyrywane z korzeniami, mogłabym tak wyliczać i wyliczać. Chodziłam do nadleśnictwa pytać o radę jak walczyć z tym intruzem i powiedziano mi, że to jest bardzo inteligentne i bystre zwierzę, że raczej wygrywa z człowiekiem i nieuchwytne. Wobec powyższego ogródek muszę zamienić na duży trawnik.
Jesteś pewna, że to kuna? Kuny szamają zwierzątka i owoce. Jakaś wyjątkowo wybredna ta Twoja kuna musiałaby być. :)
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

U mnie kuna mieszkała pod czereśnią, oswojona była :lol: a ściślej - był, bo to był on. Zatem harcujących młodych nie doświadczyłem. Szkód żadnych, choć owoce jadał, za to nornice zniknęły.
Wyprowadził się gdzieś opodal, ale nadal zagląda i jest mile widzianym :D
:wit
Awatar użytkownika
maria.k55
1000p
1000p
Posty: 1058
Od: 24 maja 2009, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

kropko 75:)))
Czy ja jestem pewna, że to kuna? ależ tak, przeczytaj wątek na str.1, ja mam z nią spotkania w 4 oczy, a ponadto moja walka trwa kilka lat i niestety jestem wciąż na przegranej pozycji. Mam również klatkę żywołapkę, która stoi na okrągło w ogródku, ale po mistrzowsku ją omija.
"Szanuj każdy dzień - bo już nie powróci"
Ogródek przydomowy u Marii.k55
Awatar użytkownika
donna
200p
200p
Posty: 317
Od: 14 sie 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

A może czas już ją po prostu polubić? ;:108
Pozdrawiam Barbara
Mój Mały Raj-Ogród Donny
Awatar użytkownika
maria.k55
1000p
1000p
Posty: 1058
Od: 24 maja 2009, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

Kunę polubić - oj! chyba się nie da.
Mam w ogródku jeża, którego naprawdę lubię i on również przez kunę cierpi, bo jeża trzeba dokarmiać i to mięskiem, porozkładam gromadki jedzenia dla niego a kuna jest i tak szybsza, więc nie ma dokarmiania. A w klatkę łowią się koty i niestety jeż głodny.
A jeśli chodzi o kunę to nie ma drugiego tak złośliwego zwierzęcia, potrafi na moich oczach w ciąObrazek

Uploaded with ImageShack.usgu może 2 minut wyciąć piękny, duży krzak dalii do samej karpy.
"Szanuj każdy dzień - bo już nie powróci"
Ogródek przydomowy u Marii.k55
Hex2
200p
200p
Posty: 240
Od: 27 lip 2011, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak się pozbyć kuny z ogrodu?

Post »

Mario,
czy udalo ci sie pozbyc szkodnika? Bardzo jestem ciekaw, bo mam podobny problem. Tyle ze w moim przypadku, ofiara padly kable wysokiego napiecia w samochodzie. A prawde mowiac nie mam zamiaru doplacac do interesu ani jezdzic taksowkami tylko dlatego, ze jakis wredny futrzak znalazl sobie taka zabawe. Dlatego chetnie dowiem sie jak skutecznie go wyeliminowac.

pozdrawiam

H.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”