Zagospodarowania/utylizacja liści , trawy innych odpadów ogrodowych.

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Utylizacja liści oraz trawy.

Post »

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=168
tu na 13 stronie wstawiłem zdjęcia mojego wynalazku. Zrobiony z przydasi. Całkowity koszt 30 zł za łożyska na Alle... . Radość ze zrobienia nieoceniona. W wersji finalnej jest oczywiście zabudowany, tak aby łap nie skracał operatorowi. ;:138 ;:138 ;:138
:)
pawcioxxx
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 24 wrz 2018, o 13:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Jaka "utylizacja"?

Post »

Cześć, szukam porady doświadczonych osób odnośnie sposobu pozbycia się około 10m3 odpadów roślinnych (korzenie, owoce, chwasty, cebulki kwiatowe, drobne gałęzie - wszystko wymieszane z dodatkiem ziemi). Co się dało wysuszyć i spalić to już spaliłem. Niestety ww. reszta zaczyna gnić, bo pogoda nie dopisuje i nie mam możliwości wywiezienia tych odpadów, a muszę się ich pozbyć dość pilnie. I tu do głowy przyszło mi dziwne rozwiązanie;
- wykopać ogromy dół, wyłożyć go gazetami, wrzucić odpady spryskując je octem 15% i roundupem co warstwę (15-20cm), wierzchnią warstwę przykryć gazetami i zasypać ziemią.

Proszę o opinie, ewentualnie o podanie jakichś innych sposobów.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Jaka "utylizacja"?

Post »

Dobrze kombinujesz, poza laniem tam chemii, która jest zbędna.W jakimś programie ogrodniczym widziałam wykonywanie rabaty na takim 'kompostowniku.Wykopano dół ok.40 cm, darń (z trawnika) ułożono na sam spód, wyżej jakieś łęty i pocięte gałęzie liściaste, iglaste, na to ziemia z wykopu+ kupna z worka i górkę obsadzono roślinami jednorocznymi.Nie przeszkadzało im utylizowanie tego co pod spodem.
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zagospodarowania/utylizacja liści , trawy innych odpadów ogrodowych.

Post »

Jejku! ;:oj Żadna chemia! Przecież to doskonały materiał na kompost. Mój poprzednik dobrze radzi ;:108 ;:108
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Jaka "utylizacja"?

Post »

pawcioxxx pisze: - wykopać ogromy dół, wyłożyć go gazetami, wrzucić odpady spryskując je octem 15% i roundupem co warstwę (15-20cm), wierzchnią warstwę przykryć gazetami i zasypać ziemią.
Pomysł z serii S-F ;:306 jaki już chcesz czymś przesypać to użyj mocznika N-46 %, w taki sposób najszybciej wszystko się przerobi. Jednak jeżeli zależy Tobie na kompoście o parametrach mniej zasadowych polecam siarczan amonu który ja używam w tym właśnie celu.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zagospodarowania/utylizacja liści , trawy innych odpadów ogrodowych.

Post »

Dokładnie, zakopać pod przyszłe grządki. Można też wywieźć do Ekoportu, ja tak robię na przykład z krzakami pomidorów, ogórków itp.
Przyjmują bez opłat i pytań.
Awatar użytkownika
kiperwin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 15 lip 2015, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Zagospodarowania/utylizacja liści , trawy innych odpadów ogrodowych.

Post »

Gałęzie, trawę liście na przemian składować gdzieś w kącie działki. Za jakiś czas to wszystko spróchnieje. Obrazek
🍒
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”