Kompost cz.1

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Kompost

Post »

Witam wszystkich miłośników kompostu :) .
Dzisiaj mój M zniósł na działkę chrzan. Posadziłam co się dało, resztę zabrałam do domu, aby trochę do słoiczka utrzeć. I tutaj potrzebuję pomocy, bo nie mam pojęcia, czy resztki z obierania korzenia mogę wyrzucić na kompost? Przed sadzeniem ów chrzan był trzymany w wiaderku z wodą, więc zauważyłam "zapach" podobny do gnojówki z pokrzyw, którą poleca się stosować do polewania kompostu. Czy chrzan nie zrobi krzywdy mojemu kompostowi? ;:131
Awatar użytkownika
KasiaPuk
200p
200p
Posty: 446
Od: 17 sty 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Planet Thanet ;)

Re: Kompost

Post »

Raczej Ci sie kompost nie "schrzani" ;)
Horse riding - an art of keeping a horse between you and the ground.
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Kompost

Post »


oxalis

Nie wyrzucaj obierek do kompostu bo namnoży Ci się chrzanu każda obierka sie przyjmuje
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Kompost

Post »

Chyba, że to totalne oskrobki! Mój chrzan rosnący koło kompostu zabezpieczony był grubą folią przed rozrastaniem.
Jak nie chcesz, to pleni się jak perz, a jak uprawiasz to jakieś chorby i szkodniki zaraz się znajdą!
U mnie potrafił pokazać się na kompoście nawet po 2-3 latach o wysypania odpadów. :wit
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Kompost

Post »

Tak wygląda mój kompostownik..napełniam na zmianę rok po roku,ten pierwszy zakończył żywot w kwietniu tego roku,drugi będzie zapełniany do przyszłego ...i tak na zmianę Obrazek
A to pryzma ze skoszonej trawy,druga jest obecnie używana/jest za powyższymi/
Obrazek
Tym sposobem nie muszę przyspieszać kompostowania bakteriami czy dżdżownicami kalifornijskimi :wink:
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Kompost

Post »

renzal i juda, dzięki za troskę, ale obierki już wywalone na kompostownik. To nie były takie totalne obierki, większe kawałki też były, więc niechcący założyłam sobie niezłą plantację... :uszy. Może spróbuję jednak coś wydłubać, dobrze, że tego nie przegrzebałam :)
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Kompost

Post »

Dobry chrzan nie jest zły - zaplanuj tam jego plantację - to na pewno nie wzejdzie! :;230 Chyba, ze tylko ja mam takie szczęście!
Ale swoją drogą przydaje się zwłaszcza do ogóreczków.... ;:137
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Re: Kompost

Post »

danutka66 pisze:Reasumując:jeśli ktoś che walić sobie chemię w ponoć ekologiczna marchewkę,to proszę bardzo,ja walę chemię...do kubła na śmieci
Co do kuchnia .TV..to jakaś wyrocznia? Ja polecam "Wiemy co jemy"
I to mnie właśnie fascynuje ? z jednej strony, rozważania nad tym, czy wyrzucić jedną czy dwie skórki z pomarańczy na kompost, urastają niemal do rangi problemu egzystencjalnego, bo ponoć tyle w nich chemii, z drugiej strony, mnóstwo osób poleca używanie "ślimakoli" z metaldehydem czy innego roundłupu i jakoś niewiele osób protestuje. A to dopiero są trucizny używane w makabrycznych ilościach w przydomowych ogródkach :wink:
pozdrawiam
Aneta
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Kompost

Post »

renzal pisze:Dobry chrzan nie jest zły - zaplanuj tam jego plantację - to na pewno nie wzejdzie! :;230 Chyba, ze tylko ja mam takie szczęście!
Ale swoją drogą przydaje się zwłaszcza do ogóreczków.... ;:137
Świadomie to plantację chrzanu założyłam w cieniu za garażem- tam ma mu być dobrze, zresztą wychodzą już młode listki z ziemi czyli się ukorzenił. Ten na kompoście lepiej niech się boi, bo jak mi zapaskudzi kompost to mu wojnę wytoczę, choć boję się, że przegraną. :(
Ogóreczki ogóreczkami, a próbowałaś zupy chrzanowej? ;:333
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Kompost

Post »

Kompost sobie poradzi! U mnie H to ,,bawi" się jeszcze i przesypuje go z miejsca na miejsce i wtedy chrzan się na pewno nie uchowa :;230
P.S. Zupa chrzanowa? Sos tak, ale zupki nie jadłam - daj przepis! najlepiej tu:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... iak%C3%B3w
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Kompost

Post »

Obawiałam się, zachrzanienia kompostu, a tu niespodzianka... :wink: Zamiast niego pojawiły się ziemniaczki hehe i pomidor. O ile domyślam się, że ziemniaki wykiełkowały z tych, które tam wyrzucałam w całości lub po przekrojeniu, to pojęcia nie mam skąd ten pomidor, czy z wyrzucanych wilków, czy może jednak też wykiełkował z nasionka pomidora. Na zdjęciu same kartofelki, bo pomidor bokiem spomiędzy deseczek rośnie.
Tylko patrzeć jak się jeszcze własnych bananów doczekam :;230 bo też lądowały na kompoście w sporych ilościach.
Obrazek
Awatar użytkownika
danutka66
500p
500p
Posty: 733
Od: 11 sie 2006, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolskie cudne

Re: Kompost

Post »

haha u mnie wyrosły ziemniaki,dwa pomidory i ogórek
Awatar użytkownika
oxalis
1000p
1000p
Posty: 1448
Od: 24 mar 2012, o 00:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko- Biała

Re: Kompost

Post »

To jakiś obiadek już sklecisz...
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”