Rośliny na taras,do gazonów,donic,skrzyń i innych pojemników

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
AgnieszkaG.
200p
200p
Posty: 274
Od: 12 wrz 2008, o 13:24

Re: Jakie rośliny wybrać do donic w centrum dużego miasta?

Post »

Podagrycznik jak ma sporą dawkę wilgoci to potrafi nawet za bardzo "cieszyć oko". Trochę się potrafi za bardzo rozrosnąć.
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Re: Jakie rośliny wybrać do donic w centrum dużego miasta?

Post »

Na wszelki wypadek poczytajcie, aby potem nikt nie płakał :wink:

Podagrycznik 'Variegata'
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Grandiflora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 823
Od: 21 paź 2008, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jakie rośliny wybrać do donic w centrum dużego miasta?

Post »

Jolcia pisze:
Mam właśnie zakątek zacieniony, ziemię kwaśną, chyba będzie się rozrastał w takich warunkach i cieszył oko?
Tak, że Twoje zaangażowanie zostało dostrzeżone. Dzięki ;:196
Jolciu,podagrycznik doradzałam do pojemnika,posadzony w ogrodzie "na wolnosci " stanie się bardzo szybko uciążliwym chwastem ,miej to na uwadze :D
W tym miejscu moze lepszy byłby kiscien ,to bardzo ładna roślina,moze rosnąć w cieniu,albo hosty.
Do cienia pod swierki proponowałabym też Jasnotę plamistą Lamium maculatum ,szczególnie ładna jest odmiana White Nancy

Obrazek

Obrazek[/URL
pozdrawiam , Lucyna
w ogrodzie , w domu
moje róże
Zimka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 9 cze 2009, o 22:20
Lokalizacja: Warszawa

co zamiast pelargonii/surfinii

Post »

Witam,
mam w ogrodzie murowaną donicę - chciałabym posadzić w niej długo kwitnące rośliny, ale niekoniecznie pelargonie lub surfinie. Czy ktoś z Was może mi polecić coś ciekawego? Donica znajduje się w nasłonecznionej części ogrodu (czyli odpadają moje ulubione niecierpki... :-( )
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Re: co zamiast pelargonii/surfinii

Post »

Witaj! Długo kwitnące i lubiące słoneczko są np. cynie, gazanie, trochę wyższe rudbekie lub kosmosy. Świetnie na słoneczne stanowiska nadają się też aksamitki (jest ich mnóstwo różnych odmian).To z jednorocznych:)
Z bulwiastych może być canna lub dalie, wybór jest ogromny.
Z bylin np. przetacznik, słoneczniczek, floksy.
Z dwuletnich moje ulubione goździki, malwy, naparstnice.

Wszystko zależy od tego, jak wysokie mają być te rośliny i jak często mogą być podlewane :) U mnie większość z wymienionych rośnie w pełnym słońcu, przy dość suchym podłożu.
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Zimka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 9 cze 2009, o 22:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: co zamiast pelargonii/surfinii

Post »

Bardzo dziękuję - niektóre z podanych przez Ciebie nazw są dla mnie zupełnie nowe. Jutro poszukam sobie w googlach jak te rośliny wyglądają ;-)
teksanski
200p
200p
Posty: 336
Od: 22 mar 2009, o 23:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chrzanów - Luszowice

Rośliny do donic na zewnątrz.Jakie ?

Post »

Mam zamiar posadzić do 2 donic szerokości około 40cm i wysokości 50 jakieś rośliny,najlepiej iglaki.
Tylko pytanie jakie? :)
Jako główna może być jakiś cyprysik ładnie prowadzony natomiast pod nim może jakiś jałowiec płożący ? Tylko właśnie jakie konkretnie rośliny można zastosować tutaj ???

Dzięki za odp. :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Rośliny do donic na zewnątrz.Jakie ?

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Antoinette
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 9 lis 2010, o 12:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Rośliny do dużej donicy,pojemnika na taras,balkon itd

Post »

Witam, macie piękne ogrody, niektóre powstają, inne w rozkwicie. Ja mam kolejny rok problem z tym, jak zagospodarować duża donicę, która jest frontem domu i jego wizytówką. Przynajmniej powinna być, bo mnie się nie udaje nic szczególnego. W tym roku zdecydowałam posadzić w niej hortensje, owszem dały sobie radę i kwitły nawet, ale mizernie, poza tym zasłoniłam je jakimś gajem aksamitek, zupełnie bez sensu. Chciałabym zagospodarować donicę najlepiej roślinami zimozielonymi, które cały rok będą ozdobą. Donica jest usytuowana od strony północnej, raczej cały czas w cieniu, ale jednocześnie osłonięta od wiatru bo spojona ze ścianą domu. Czy możecie coś doradzić? Bardzo proszę i z góry dziękuję :D Obrazek
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Czy coś doradzicie?

Post »

Może dorodne cisy?
A może dać szanse hortensjom? Jakie to hortensje, konkretnie jakie odmiany? A z prawej strony, blisko drzwi, posadzić hortensję pnącą, albo przywarkę?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Czy coś doradzicie?

Post »

Nie sadziłabym tam większych krzewów i pnączy, które przerosną z czasem silnie pojemnik i już pozostanie tylko dostawianie czegoś kwitnącego w donicach, bo krzewy szybko wypompują wodę nic nie będzie chciało rosnąć :roll:
"Przerabiałam to", ponieważ mam coś podobnego ( ale z granitu) od północnej strony i pięknie rośnie tam runianka japońska, karłowy bukszpan (Suffruticosa) i funkia.Wcześniej , do czasu jak rozrosła się runianka był też ciemiernik wschodni.To bardzo wdzięczne miejsce na ciemierniki, kwiaty ogląda się często nawet tylko przechodząc, albo zerkając z okna gdy pogoda wczesna wiosną nie zachęca jeszcze do zapuszczania się wgłąb ogrodu. Są wiosną ozdobą do maja, nawet po przekwitnieniu, a latem i jesienią liście.Latem stawiam tam jeszcze niewielką doniczkę z niecierpkami.
U mnie obok rośnie i wysiewa się jeszcze w szparach między płytami chodnika i tarasu kokorycz żółta.Kwitnie całe lato, jeszcze o tej porze, jest niezmordowana :)
Można zamiast funkii posadzić trawę zimozieloną (np.turzycę Ice Dance), albo jakąś żurawkę( np 3 razem by efekt był lepszy).Zamiast runianki dobrze wygląda też niski i mało ekspansywny bluszcz np. odm Parsley Crested.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czy coś doradzicie?

Post »

A z iglaków poza cisami tsuga. Jest całkiem sporo wolno rosnących odmian, nawet kolorowych....
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6531
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: Czy coś doradzicie?

Post »

A może całą 'wannę" wypełnić trawą, co to wiosną i latem rośnie, jest świeża i kwitnąca, a jesienią i zimą szumi suchymi miotłami, żeby z wiosną znowu rozrastać się do woli... Taką do metra wysokości, jakąś mozgę trzcinowatą na przykład...
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”