Rośliny zasłaniające

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janko2104
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 21 paź 2009, o 17:17

Re: Słup betonowy

Post »

Witam! Mam słup trójnónożny lini średniego napięcia 30 kV .zagospodarowałem poprzez posadzenie kilku odmian winorośli. Efekt wizualny niesamowity .Plony więcej niż dobre, i jeszcze jedna zaleta nie trzeba mieć piorunochronu!!!! Sam widziałem-zabezpieczenie gwarantowane. Pozdrawiam janko
Awatar użytkownika
Gryfica
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 2 mar 2012, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze/Mińsk Mazowiecki

Re: Słup betonowy

Post »

Janko daj zdjęcie, bardzo jestem ciekawa jak to wygląda:)
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Czym zasłonić śmietnik

Post »

Z góry przepraszam jeśli dubluję, ale nic nie znalazłam we wątkach już istniejących.
Chciałabym zasłonić jakimś pnączem śmietnik, nad którym jest tylko konstrukcja pod pnącza (bez daszka). I tu mój problem - chciałabym żeby choć trochę kontenery osłonięte były również zimą. Pnącza zimozielone nie wchodzą w grę - testowałam i wszystko wymarza. Grunt też jest średni. Myślałam, że może jakieś pnącze gubiące liście tworzy wystarczająco dużą gęstwinę łodyg żeby zasłonić paskudztwo, tylko które? Jakoś w necie brak fotek zimowych :?
Bardzo proszę o sugestie. A może macie już sprawę załatwioną - chętnie zobaczę fotki :)
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
benzulli
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Re: Czym zasłonić śmietnik

Post »

Posadź z jednej strony dławisza okrągłolistnego a z drugiej winobluszcza, sąsiadka ma tak na tarasie, nic nie widać w zimie(ptaki mają stołówkę z owoców dodatkowo), taka gęstwina.
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
Awatar użytkownika
Menysek
200p
200p
Posty: 419
Od: 24 paź 2007, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wschodu

Re: Czym zasłonić śmietnik

Post »

benzulli pisze:Posadź z jednej strony dławisza okrągłolistnego a z drugiej winobluszcza, sąsiadka ma tak na tarasie, nic nie widać w zimie(ptaki mają stołówkę z owoców dodatkowo), taka gęstwina.
Dzięki - rozważałam właśnie taką opcję.
Zastanawiam się czy nie dałoby się dodać coś kwitnącego - np. clematis bill mackenzie. Trudno tylko się zorientować czy trzeba go ciąć czy nie, bo różnie piszą. Może wytrzymałby konkurencję z winobluszczem? Bo z dławiszem chyba nie?
"W przedziwnym mieszkam ogrodzie, gdzie żyją kwiaty i dzieci, i gdzie po słońca zachodzie uśmiech nam z oczu świeci...
I pielęgnuję murawę, plewiąc z niej chwasty i osty, by każdy, patrząc na trawę, duszą, jak trawa, był prosty."
. L. Staff

Monika - "Przy malowniczej drodze"
grabtom
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 lip 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słup betonowy

Post »

Witam, odkopię trochę temat.

Co byście polecili do posadzenia przy betonowym słupie telefonicznym.
Interesuje mnie jakaś dosyć szybko rosnąca, "bezobsługowa" roślina zimozielona. Stanowisko jest nasłonecznione. Mam małe dzieci biegające po ogrodzie, więc najlepiej aby roślina nie była trująca i nie owocowała (bo dzieciaki na pewno będą chciały spróbować "jagódek").

Ogrodnik ze mnie marny, chcę po prostu zakryć słup telefoniczny w rogu działki :) Z góry dzięki za podpowiedzi.
WIERNY OGRODNIK
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 11 maja 2012, o 09:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Słup betonowy

Post »

ja niestety mam gładki słup metalowy ... :roll:
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Słup betonowy

Post »

mój betonowy słup wygląda tak :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Kokornak również polecam
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
juru
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 28 gru 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co tu posadzić?

Post »

Witam.Mam podobny problem z obsadzeniem części ogrodu pod płotem .Mam tam nieco podniesiony teren o szerokości około 0,8 m i długości 20 m .Przeglądam wiadomości i wiem coraz mniej (jest tego tak dużo że nie mogę się połapać). Może ktoś mógłby mi pomóc ?
Pozdrawiam
juru
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: Co tu posadzić?

Post »

juru pisze:Witam.Mam podobny problem z obsadzeniem części ogrodu pod płotem .Mam tam nieco podniesiony teren o szerokości około 0,8 m i długości 20 m .Przeglądam wiadomości i wiem coraz mniej (jest tego tak dużo że nie mogę się połapać). Może ktoś mógłby mi pomóc ?
Pozdrawiam
juru
może foto tego miejsca i co tam chcesz iglaki czy liściaste czy skalniaki czy bylinowe coś...?
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
Marconi_exe
1000p
1000p
Posty: 1472
Od: 10 kwie 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tykwowisko środkowopolskie
Kontakt:

Re: Co tu posadzić?

Post »

Jeżeli piszesz że masz podniesiony teren to chyba najodpowiedniejszy będzie skalniak-skarpa. Podniesiony teren czyli poziom wody gruntowej nie będzie zalewał korzeni, a rośliny skalniakowe zazwyczaj preferują suche stanowiska, co oczywiście nie jest zasadą bo każda roślina ma swoje upodobania.

Od której strony masz to ogrodzenie?
Teren nasłoneczniony?
Jaki rodzaj gleby?
W taką skarpę można fajnie wkomponować karłowe iglaki (nie polecam szybko rosnących bo później jest kłopot z wielkością i zazwyczaj trzeba takiego usunąć zastępując drugim).

Juru piszesz że masz problem bo nie wiesz czym obsadzić, a mi już brakuje miejsca na moich 2000m2 :D
Pan stworzył z ziemi lekarstwa, a człowiek mądry nie będzie nimi gardził. Syracha 38
Marek
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Co tu posadzić?

Post »

Możesz zrobić wysokość według potrzeb. Zobacz http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/51,113408 ... 3.html?i=4
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
juru
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 28 gru 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co tu posadzić?

Post »

Dzięki za zainteresowanie,trochę śniegu odgarnę i zrobię zdjęcie tego miejsca ,wtedy łatwiej będzie sobie wyobrazić jak to wygląda.
pozdrawiam
juru
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”