Zabezpieczenie kory przed wiatrem

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
kargul21
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 wrz 2009, o 09:37

Zabezpieczenie kory przed wiatrem

Post »

Witam wszystkich i proszę o pomoc w sprawie zabezpieczenia kory ściółkowanej przed wiatrem czy są jakieś siatki które pomogą mi utrzymać korę w jednym miejscu :) z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

A czy mieszkasz na jakimś szczególnym wywietrzysku? Lub ściółkujesz na stoku?
Pytam, bo u siebie nie zauważyłem problemu z wywiewaniem. Świeżo rozrzucona kora co prawda sprawiała wrażenie, jakby wszystko mogło ją rozwalić, ale dosyć szybko osiada. Zwłaszcza mokra. Jeśli chcesz koniecznie zabezpieczać siatką to próbuj, ale popsujesz efekt estetyczny kory :roll:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
Agnieś
1000p
1000p
Posty: 1243
Od: 7 lut 2008, o 19:14
Lokalizacja: na północ od Rzeszowa

Post »

U mnie taki problem też był. Wysyp trochę szyszek na korę. Nie zepsujesz efektu, nawet będzie ładniej. Skuteczność 100%. Szyszki zczepiają się z korą.
Awatar użytkownika
JarekCzewa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 28 gru 2014, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zabezpieczenie kory przed wiatrem

Post »

Zabezpieczenie siatką nie psuje w żadnym stopniu efektu końcowego , przykładowo u mnie była konieczność zabezpieczenia kory siatką z racji iż na ogród wypuszczane są kury , które przy każdej okazji uwielbiają kopać w korze w poszukiwaniu smakołyków , podsyłam moje zdjęcia z rabaty KORA + SIATKA , czarna siatką dobrze maskuję się z korą i zlewa, lepszy efekt da siatka brązową , niestety nie znalazłem takowej w pobliskich sklepach.


Obrazek



Obrazek



Obrazek
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Zabezpieczenie kory przed wiatrem

Post »

Myślałem o tym rozwiązaniu u mnie, bo mam dokładnie ten sam problem z rozwiewaniem kory i chyba jednak zdecyduję się na tę siatkę, bo na zdjęciach nie wygląda to wcale źle.
Awatar użytkownika
JarekCzewa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 28 gru 2014, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zabezpieczenie kory przed wiatrem

Post »

U mnie to było jedyne rozwiązanie, siatkę do ziemi mocowałem prętami aluminiowymi , kupiłem je w pobliskim zakładzie ślusarskim za grosze, na tym zdjęciu http://www.fotosik.pl/zdjecie/804f8b71e3265ccb , siatka jest jeszcze trochę widoczna , jednak pozostałe zdjęcia które zamieściłem ukazują całkowity brak siatki, taki efekt można łatwo osiągnąć , kiedy po nałożeniu siatki na korę i przymocowaniu jej , wysypie się na nią cienką warstwę kory, kora wówczas szczepia się z siatką i mocno na niej trzyma.
jjdj

Re: Zabezpieczenie kory przed wiatrem

Post »

A nie łatwiej ściółkować przed spodziewanym deszczem? Deszcz ubije ładnie korę, a co ma odlecieć i tak odleci z wiatrem. Kora ma "wyglądać ładnie", a moim zdaniem siatka oszpeca całość.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Zabezpieczenie kory przed wiatrem

Post »

Chyba nie wiesz o czym mówisz. Ja w okolicy nie mam praktycznie żadnych drzew ani zabudowań, są dosłownie same pola wokół, więc jak wiatr zachodni powieje to nie ma zlituj i sporą część kory wywala mi na trawnik. Ja już to przerabiałem kilka razy, więc póki żywopłot się na zagęści będę raczej próbował używać tej siatki. Miejmy nadzieję, że za 2-3 lata ten problem w jakimś stopniu się zmniejszy, bo też uważam, że kora bez siatki wygląda lepiej.

pozdrawiam
jjdj

Re: Zabezpieczenie kory przed wiatrem

Post »

Skoro mieszkasz na wygwizdowie może zamiast kory ściółkuj innymi materiałami...
Awatar użytkownika
JarekCzewa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 28 gru 2014, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zabezpieczenie kory przed wiatrem

Post »

Panieeeee , polecam patrzeć szerzej , w moim przypadku jeśli łączy się estetyczny ogór ze zwierzętami ( psy , kury , koty ) to nie ma bata ażeby kory nie zabezpieczyć.... , nie trudno się domyślić co się stanie ze świeżo , lub też nawet nie świeżo wysypaną korą jak wpadną w nią zwierzaki , raz ze porozkopują wszystko na trawnik a dwa tak jak kolega poniżej pisze , jeśli uwarunkowanie terenu powoduje rozwiewanie kory , to niczym innym jak siatką jej nie zabezpieczysz , a ja osobiście nie wyobrażam sobie użycie innego materiału jak to kolega ujął , np pod iglaki , sąsiadka patentowała wysyp pod iglaki kamieni , bo niby trwały materiał , cięższy od kory , to jak iglaki pogubiły igły to chyba z tydzień je wybierała z kamieni , po kilku podejściach wysypała korę. Dodam po raz kolejny , wysypać korę , przygwoździć ją siatką i na siatkę cienką warstwa kory, siatki nie widać a kora mocno się trzyma , proszę zobaczyć zdjęcia które zamieściłem , na jednym widoczna siatka , na pozostałych siatki zupełnie nie widać. Systematycznie korę można uzupełniać , ponownie sypiąc ją na siatkę, jest to metoda moim zdaniem rewelacyjna , po pierwsze zwierzaki nie mają szans w starciu ze siatką i nawet już nie wchodzą na rabaty , po drugie żadna wichura tego nie ruszy.
jjdj

Re: Zabezpieczenie kory przed wiatrem

Post »

Łączenie ogrodu ozdobnego z kurami nie zdało u mnie egzaminu. Jedynie gdy mam górę ziemi do rozgarnięcia, albo potrzebuję wybrać pędraki z przekopanej gleby, kury są niezastąpione.
Jeśli ogródek jest mały to można kombinować. U mnie trzebaby było kilkadziesiąt m3 kory by wszystko wyściółkować, za drogi biznes jak dla mnie. Wykorzystuję odpady z obróbki ziół. Zero kosztów ( co rok świeża dostawa), schludny wygląd, wiatr nie rozwiewa i szybko wzbogacaja glebę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”