Mech i kostka brukowa jak walczyć ?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
x-k-7
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 12 cze 2014, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mech i kostka brukowa jak walczyć ?

Post »

Jeżeli kostka jest zaimpregnowana to zanieczyszczenia z ich powierzchni można dość łatwo usunąć. Zwykle wystarcza do tego silny strumień wody z myjki ciśnieniowej, ewentualnie z niewielką ilością środka myjącego przeznaczonego do konkretnej nawierzchni. Trudniej usuwa się plamy z materiałów nieimpregnowanych, ponieważ różnego rodzaju zanieczyszczenia mogą wnikać pod powierzchnię kostki i zostawiać trudne do usunięcia przebarwienia. Dlatego kostkę zawsze warto zaimpregnować. Ja użyłem Dynasil ST-Bruk i wszystkie zanieczyszczenia bardzo dobrze schodzą. W kostkę nie wnika ani woda, ani nawet olej silnikowy i do tego bardzo ładnie odnowił się kolor i zniknęły te białe plamy :) Po takiej impregnacji nie powstają też grzyby ani porosty, także wyczyścić i od razu zaimpregnować :)
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Mech i kostka brukowa jak walczyć ?

Post »

Powyższy wpis merytoryczny. Raz dobrze wyczyścić, odżałować parę złotych, zabezpieczyć dobrą chemią i... zapomnieć. Ciągłe czyszczenie szczotkami i wodą pod ciśnieniem osłabia kostkę, powoduje zwiększenie porowatości i nasiąkliwości. Dodatkowo czyszcząc ciśnieniowo wypłukujemy fugę, w tym przypadku piach. Struktura placu zaczyna być chybotliwa i nie spójna. Pamiętacie, jak po ułożeniu kostki brukowej, plac posypywany był piachem i szczotkowany ? Każde kolejne mycie dewastuje powierzchnię.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”