Hydrożel

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wujeksam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 371
Od: 12 cze 2005, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Nie znalazłem tematu dotyczącego mojego pytania. Mianowicie będę sadził mały sad (około 10-15 drzew owocowych w tym 1 orzech szczepiony), działka jest dosyć daleko położona od miejsca zamieszkania, a najbliższe źródło wody też nie jest blisko. Działka jest nachylona w kierunku południowo-zachodnim, ziemia gliniasta dosyć dobrze trzyma wodę. Jednak chciałbym by drzewa miały dobry start, a nie będę mógł je zbyt często podlewać, czy hydrożel pomoże w takiej sytuacji?
Chodzi mi o coś takiego, przykładowe ogłoszenie:
Prosimy o nie podawanie linków do alleg - szybko się kończą aukcje
Deirde
Rossynant
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2551
Od: 5 maja 2011, o 20:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydrożel

Post »

Może pomóc bo to straszne ilości wody wiąże, można dać - ale to dla mieszkańców piasków pustyni czy do doniczek raczej. Glina i próchnica też żele - jak się ma pod ręką to lepsze :D

Na skłonie można zrobić jakiesi zagródki chwytające wodę deszczową żeby nie spływała bezużytecznie tylko wsiąkała akurat koło drzewek; bruzdę, kłodę położyć etc.
:wit
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydrożel

Post »

Witaj,witaj.Osoby inteligentne na ogół wiedzą,że dżdżownice nie jedzą proszku,nawet
w święta, oraz wiedzą,że żel ogrodniczy,nie jest z żelatyny. Superinteligentne nawet wiedzą,
co jedzą dżdżownice i z czego jest zrobiony żel.
Brighter
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 5 maja 2013, o 15:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Hydrożel

Post »

Tutaj można znaleźć bardzo tani hydrożel. Nie tylko do ogrodu lub doniczek, ale też wygląda świetnie w przezroczystym wazonie z kwiatami.


Na forum nie podajemy linków do alleg
Deirde
carnivorek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 17 cze 2013, o 12:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Hydrożel

Post »

Jeśli na stoku, to można się pobawić w tzw. "vertical mulching" co można przetłumaczyć na polski jako "ściółkowanie w pionie". Robi się szpadlem głęboką, pionową lub ukośną szczelinę w gruncie, wtyka patyki lub trzcinki tak by wystawały kilka-kilkanaście centymetrów nad powierzchnię gruntu i udeptuje. Ma to spowolnić spływ powierzchniowy i ograniczyć wymywanie gleby. Ewentualnie, dla większego "artyzmu" ogródka można pobawić się w tarasowanie stoku, wymaga więcej pracy ale efekt na lata.

A hydrożel jak najbardziej tak, sam stosuję u siebie na piaszczystej działce. Drzewka i krzewy lepiej się trzymają po przesadzeniu.
benulka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 31 sty 2014, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydrożel

Post »

Witam, chcę kupić hydrożel, ale nie wiem która firma jest najlepsza.
Pomóżcie, proszę.
Pozdrawiam, Ewka
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hydrożel

Post »

Ewo, mam wrażenie, że firma to sprawa drugorzędna. Najważniejszy jest wybór odpowiedniej gramatury żelu. Ja kupuję taki najdrobniejszy bo mi odpowiada do skrzynek ale być może inny stosuje się do np. krzewów w gruncie.
Lesnar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 kwie 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydrożel

Post »

jak dawkować hydrożel na ulotce pisze kwiaty i ziemie doniczkowe 0,5g-1,5g na 1L podłoża a na drugiej stronie 3g na 1L ziemi
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hydrożel

Post »

Z tego, co wiem dawkowanie zależy od gramatury hydrożelu i celu. Inna jest dawka do np. transportu roślin z odkrytymi korzeniami a inna pod krzewy.
Ja do skrzynki o długości 80 cm wsypuję dwie łyżeczki żelu, ale tylko w środkowej części skrzynki. Zastosuj dawkę zalecaną przez producenta konkretnego hydrożelu i będzie dobrze ;:108
Lesnar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 kwie 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydrożel

Post »

wlasnie pisze tak jak mówie na ulotce jest ogrodnictwo kwiaty i ziemie doniczkowe 0,5g-1,5g a na drugiej stronie ulotki Sadzenie roślin doniczkowych,balkonowych,kwietników 3g na 1L ziemi i nie wiem czy 3g dać czy 1,5g na 1L ziemi

w opisie na allegro pisze ze ekonomiczny dawkowanie od 0,5g do 1,5g na 1L ziemi
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hydrożel

Post »

Aaa, to na tym samy hydrożelu są mylące instrukcje. Myślałam, że piszesz o dwóch rożnych. Nie wiem, co autor miał na myśli :roll: A gdzie chcesz zastosować hydrożel? Do skrzynek, donic czy w ogródku?
Lesnar
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 15 kwie 2014, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hydrożel

Post »

do duzych donic w których bedzie 80L ziemi i nie wiem czy dać 120g hydrożelu czy 240g
Awatar użytkownika
Magdallena
1000p
1000p
Posty: 2068
Od: 26 lis 2010, o 23:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hydrożel

Post »

To daj 2 g/l. Nic się nie stanie, jak dasz mniej czy więcej. Ważne, by ziemia z hydrożelem nie była w obrębie korzeni a nie na górze. Może ktoś jeszcze Ci doradzi, ale sądząc z ruchu w tym wątku może być ciężko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”