Kret,karczownik, nornica czy...? - 1cz.(2005.09-2007.06)

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Zablokowany
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

No nie wiem czy to coś da. Proponuję wygłodzić kotka to będzie szukał myszek. One naprawdę robią duże szkody. Kiedyś pocięły mi folię w "drobny mak" i nie tylko... :wink:
Pozdrawiam Andrzej.
Gosia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 gru 2005, o 17:17

Post »

Wiem, bo w zeszłym roku pewien sprytny myszek dostał mi się do samochodu. Narobił wiele szkód i wszędzie paskudził. Złapł się w końcu w łapkę, ale niestety za nóżkę. A koty wcale nie muszą być głodne żeby polować, robią to, bo są tak zakodowane. Tyle, że głodny kot zjada to co złowi.Ja osobiście nie chcę, żeby moje koty zjadały swoje zdobycze. ;:10
Awatar użytkownika
nemo56
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1623
Od: 18 sie 2005, o 15:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

jedna z metod zwalczania kreta, nornicy:

Z czego przygotować: bez czarny,
Rodzaj preparatu: gnojówka,
Jak przygotować: 1 kg świeżych lub 200 g suszonych liści, kwiatów i pędów zalać 10 litrów wody i odstawić na 4 do 5 dni,
Kiedy stosować: gdy występują szkodniki,
Miejsce zastosowania: wlewać do nor,
Działanie: odstrasza krety i nornice.
Jakub . . . . .
Gosia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 gru 2005, o 17:17

Post »

Brzmi lepiej niż kocie kupki i pewnie ładniej pachnie, sprawdzę. Ja słyszałam ostatnio od znajomych, że liście magi też działają odstraszająco na krety. ;:88
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

W temacie: "Preparaty roślinne stosowane w ochronie roślin" podałem: "...Zwalczanie gryzoni jak mysz polna, domowa, nornik polny:
- przy wlotach korytarzy i norkach wykładać nasiona groszku żółtego. Jest on trujący dla tych gryzoni (dla człowieka też)".
Odstrasza je też bez czarny, którego gałęzie lub roztarte liście wkładamy do nor. Nie trzeba z tego robić gnojówki.
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja mam trochę inny gadżet - "anty-kret" http://www.allegro.pl/search.php?string ... &country=1
Pozdrawiam Andrzej.
Gosia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 gru 2005, o 17:17

Post »

No to się cieszę, bo ta gnojówka mnie trochę zniechęciła. Miałam w zesłym roku taki brzęczący odstraszacz, kosztował sporo i bardzo szybko się zepsuł. Ale działał dość skutecznie. ;:10
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja kupiłem do "anty-kreta" dwa akumulatorki i starałem się by nieprzyjemne dźwięki o wysokiej częstotliwości cały czas było słychać. Ładuję akumulatorki co 2-3 tygodnie. W promieniu 10-15 metrów od niego nie miałem kopców jak oczywiście chodził. Wypłoszyłem krety z całej działki u siebie i sąsiada.Tak ten brzęczyk wygląda: Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
Gosia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 10 gru 2005, o 17:17

Post »

Robi się ciepło, zauważyłam że zimą wzmaga się aktywność kretów w cieplejsze dni. Na moim trawniku pod śniegiem widać kopce zrobione przed ostatnimi mrozami. Chociż tego co zostało po przejściu kretów, nazwać trawnikiem raczej już nie można. ;:110 Jak sobie radzicie z kopcami? Bo ja najpierw wynosiłam ziemię, ale szybko trawnik zaczął się zapadać w miejscach korytarzy. No i teraz rozgrabiam, ale to fatalnie wygląda.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Gosia pisze:... No i teraz rozgrabiam, ale to fatalnie wygląda.
Gdy ruszy wzrost trawy nie będzie tego widać. Ja część ziemi wpychałem z powrotem do nory, a resztę rozgrabiałem. Jak kupiłem "anty-kreta", którego wspomagam świecami dymnymi NORTOX-P (3 świece 4 zł.) to mam spokój. :wink:
Możesz kupić też jedno z tych urządzeń: http://www.allegro.pl/search.php?string ... &country=1
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ciekaw jestem jak przetrwały mrozy nasze działkowe szkodniki. Na tarasie mam trutkę TOXAN – granulat, ale nic jej nie ubywa, a w altanie 4 pułapki też są puste mimo założenia pachnącej słoninki…
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Jestem w posiadaniu sprzedawanych na Allegro:
- łapki: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=86813201
- łapki miedzianej http://www.allegro.pl/show_item.php?item=85180430
Skuteczność ich jest dobra wiosną, ale później wątpliwa. Krety "wywalają" je do góry. Łapki trzeba zakładać w rękawicach gumowych, gdyż inaczej krety wyczują zapach człowieka.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
felo
100p
100p
Posty: 100
Od: 1 gru 2005, o 08:51
Lokalizacja: woj.podkarpackie

Post »

Niektórzy zalecają sadzić na obrzeżach zagonów słoneczniki szczególnie przeciw nornicom....
Zablokowany

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”