Ubezpieczenie ogrodu i przydomowego sadu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Ubezpieczenie ogrodu i przydomowego sadu

Post »

Czy ktoś z was ma ubezpieczony ogród tudzież sad przydomowy? Mam polisę rolnika, OC i ubezpieczone budynki, chciałabym mieć jakieś dodatkowe zabezpieczenie dla ogrodu i sadu, a konkretnie roślin tam posadzonych. Z tego, co wiem niektóre firmy ubezpieczeniowe w ramach ubezpieczenia nieruchomości oferują ochronę elementów stałych ogrodu, typu altany, ogrodzenie, meble ogrodowe. Mnie interesuje tylko wyłącznie ubezpieczenie roślin od szkód wynikających z niekorzystnych warunków atmosferycznych, typu susza, nawałnica, powódź, grad, uszkodzenia mrozowe, pożar, oraz zniszczeń spowodowanych przez osoby trzecie. Posiadam w ogrodzie dużo rzadkich roślin, kolekcję, której stworzenie kosztowało mnóstwo pracy, czasu i pieniędzy, natomiast sam sad jest dla mnie źródłem dodatkowego dochodu. Praktycznie cały czas martwię się, że coś złego może się wydarzyć i myślę, że posiadanie ubezpieczenia zapewniłoby mi pewien komfort psychiczny. Ciekawi mnie, co o tym sądzicie i jakie macie doświadczenia generalnie z firmami ubzepieczeniowymi?
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7506
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Ubezpieczenie ogrodu i przydomowego sadu

Post »

Wątpię, by ktoś z działkowiczów takowe ubezpieczenia miał. Prędzej uzyskasz jakieś informacje u np szkółkarzy. I chyba do właścicieli spróbuj dotrzeć, na pewno niektórzy mają swoje szkółki ubezpieczone.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”