'Trudne' miejsca w ogrodzie

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

'Trudne' miejsca w ogrodzie

Post »

Posadziłam perukowiec o bordowych liściach na szerokiej rabacie przy siatce od strony południowej.Zostawiłam sporo miejsca do siatki, bo nie chciałam żeby gałęzie przerastały do sąsiada.U rodziców rośnie stary perukowiec, który rośnie bardzo szeroko, ma gałęzie prawie po ziemi( nawet się ukorzeniają), więc zostawiłam więcej miejsca, a mój Royal Purple raczej ma pokrój dość wąski i wys. obecnie 2m . Pozostaje mi za nim sporo niewykorzystanego cienistego miejsca za krzewem( od północy, do siatki ok.1,5 m) z którym nie wiem co zrobić.Z przodu rośnie juka, trawy, astry jesienne, rozchodnik i wrzośce.Może ktoś może podsunąć jakiś pomysł?

Inny problem to suche miejsce pod świerkiem też na rabacie od strony południowej, jasne.Nie wiem czym zapełnić to suche klepisko, deszcz, ani śnieg tam nie dochodzi, choć część gałęzi od dołu została podcięta.
Ogrodnik04
200p
200p
Posty: 423
Od: 13 mar 2009, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska - Kraków

Post »

Pod świerkiem może jakieś sukulenty:rozchodniki,rojniki.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Grandiflora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 823
Od: 21 paź 2008, o 15:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Pod świerkiem :Lamium

Obrazek
pozdrawiam , Lucyna
w ogrodzie , w domu
moje róże
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Post »

Rojniki, rozchodniki, jakoś nie przepadam za' gruboszowatymi'.Miałam pod świerkiem irgi, ale je wykopałam, bo w zimie wyglądały nieciekawie, prawie wcale nie owocowały (siewki własne, które same się nasiały) i ogólnie miały rachityczny wygląd.Myślę o jałowcach płożących, bo zielone w zimie, ale nie jestem pewna czy będą rosły w tak suchym miejscu ( południowa patelnia) :? Jedyne co tam rośnie to kielisznik zaroślowy i skrzyp , albo na obrzeżach gdzie nie sięgały irgi taka niska , jednoroczna trawka, którą trudno się wyrywa i sieje się jak szalona :twisted: Jeśli jałowce dałyby radę to jaka odmianę kupić :?: Chciałabym taką niezbyt 'przylizaną' do podłoża :)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”