Eukaliptus guni i inne odmiany - pielęgnacja i problemy w uprawie

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
frugosz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 maja 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Eukaliptus niebieski Eucalyptus gunnii.

Post »

Witam wszystkich serdecznie. :wit
Temat ciekawy ,ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi na temat uprawy eukaliptusa z nasion.
Zamówiłem nasionka i lada dzień będą w mojej doniczce. :tan
Mam parę pytań odnośnie uprawy. Proszę kogoś łaskawego o odpowiedź
1.Jaka ziemia się nadaje ?
2.Stratyfikacja samych nasion w wodzie i lodówce,czy nasionka sadzimy bezpośrednio w ziemi i wkładamy z doniczką do lodówki?
3.Przykrywać nasionka folią podczas stratyfikacji/podlewamy je?
frugosz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 24 maja 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Siewki eukaliptusa ,wystawianie na zewnątrz

Post »

Witam,
Czy mogę młode siewki eukaliptusa niebieskiego(5-7cm) wystawić już na zewnątrz? Czytałem ,że potrzebują dużo słońca,ale trochę się obawiam,żeby się za bardzo nie spaliły.
Awatar użytkownika
Cyprian200
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 21 cze 2016, o 14:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Eukaliptus guni - pytania ogólne

Post »

Witam,
Kupiłem niedawno nasiona eukaliptusa gunni, ale wyjezdzam w przyszlym miesiacu, i nie wiem czy lepiej zasadzic go teraz, czy po powrocie... Boje sie, ze podczas mojej nieobecnosci roslinki umra, ale z drugiej strony moze by w tym czasie wylielkowaly?
Kto pyta, nie błądzi. Kto nie pyta, nigdy się nie dowie.
Awatar użytkownika
minioli
50p
50p
Posty: 55
Od: 24 lut 2012, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myślibórz

Re: Eukaliptus niebieski ( Eucalyptus gunnii ).

Post »

Witam Posiadaczy pięknych eukaliptusów!
Prawie rok temu, też wysiałam nasiona Eukaliptusa ale w odmianie E. właściwy (Eucalyptus globulus), wykiełkowało tylko jedno nasionko, ale muszę stwierdzić że mało jest podobny do roślinki pokazanej na opakowaniu po nasionach. Mój E. ma już prawie rok i nadal nie chce być podobny do tego na zdjęciu opakowania(?) oraz do Waszych drzewek. Poniżej zdjęcia rośliny i opakowania. Co myślicie?
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kaczmar005
200p
200p
Posty: 372
Od: 17 lip 2010, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Eukaliptus niebieski ( Eucalyptus gunnii ).

Post »

Jest to na pewno eukaliptus właściwy :) zapewni mu dobre nasłonecznienie, nawodnienie i odpowiednio dużą donicę, a w ciągu roku jest wstanie urosnąć do 2 metrów :)
Awatar użytkownika
minioli
50p
50p
Posty: 55
Od: 24 lut 2012, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Myślibórz

Re: Eukaliptus niebieski ( Eucalyptus gunnii ).

Post »

Bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź! :D Przerażająco szybko rośnie!! Nie miałam pojęcia o tym! Mam nadzieję, że będzie go można strzyc? Chciałabym aby pień zgrubiał i zrobiło się ładne drzewko, nie za wielkie bo ma być to roślina domowa (doniczkowa)! :D
Rafal111
200p
200p
Posty: 392
Od: 15 wrz 2008, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

usychające eukaliptusy guni

Post »

Już chyba 3 sadzonki mam i latem trzymam na balkonie i jest ok. Jak na jesień przynoszę do domu to usychają. Na górze puszczają nowe liście a na pozostałych gałęziach usychają. Zraszam codziennie spryskiwaczem.
W domu mam 21st. Kiedyś trzymałem w piwnicy i to samo.

---17 lis 2017, o 10:13---

Już trzeci rok walczę z tymi sadzonkami. Kiedyś miałem 2 sztuki z nasionka 3 lata. Potem zostawiłem na zimę w ogrodzie i zmarzły. Ale 3 lata w domu rosły. Teraz kupuje już duże sadzonki. Latem na ogrodzie jest im dobrze. Zimą wstawiam do domu i zawsze to samo. Podlewam, zraszam a one usychają na wiór.
O co chodzi?
Obrazek
Kalendarz ogrodnika przypomni ci o najważniejszych zaplanowanych pracach w ogrodzie http://kalendarzogrodniczy.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Luck2227
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 kwie 2018, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Eukaliptus gunni

Post »

Witam serdecznie,

Jakiś czas temu przyjechał do mnie kurier z taką sadzonką eukaliptusa gunni, czy ktoś by był w stanie wytłumaczyć mi co się dzieje z jego listkami? To jakaś choroba? A może brak jakichś składników w ziemi?

To już druga sadzonka zamówiona przez internet, i przy pierwszej liście wyglądały zdecydowanie lepiej. Czy jest jakaś szansa na przywrócenie liści eukaliptusa do lepszej kondycji?


Pozdrawiam,
Luck2227

Obrazek

Obrazek

Duże FOTO https://images84.fotosik.pl/1047/67351faad74f38ed.jpg
Prosimy nie wstawiać tak dużych zdjęć i umieszczać posty (wyszukiwarka) w istniejących już na forum wątkach tematycznych/Adm.K


Dziękuję za edycję i przeniesienie do odpowiedniego wątku, próbowałem wcześniej znaleźć coś w tym temacie, jednak chyba nie zrobiłem tego zbyt intensywnie.
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Eukaliptus guni i inne

Post »

Nie jestem pewien do końca czy to przędziorki.Możesz jeszcze wkleić link z tego tematu do tematu :choroby roślin,myślę,że się znajdzie kilka wybitnych specjalistów :)
LEGENDS NEVER DIE
Luck2227
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 kwie 2018, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Eukaliptus guni i inne

Post »

Dziękuję za podpowiedź, spróbuję podpiąć link do tematu o chorobach.

Pozdrawiam,
Luck2227
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Eukaliptus guni i inne

Post »

Proszę nie dublować zapytań, jedno wystarczy.

Wracając do tematu, trzeba obejrzeć dokładnie liście z obu stron, najlepiej przy użyciu szkła powiększającego. Przędziorki mogą być w formie dorosłej koloru w okolicach pomarańczowego oraz larw i jajeczek (charakterystyczne białe kropki).
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Luck2227
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 kwie 2018, o 19:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Eukaliptus guni i inne

Post »

Przyjrzałem się Norbert tak jak mówiłeś, znalazłem w niektórych miejscach pajęczynę i małe "robaki" w kształcie listków. Niektóre liście są tak jakby "nadgryzione".

Niżej załączyłem zdjęcie (pod warunkiem że można coś z tego zdjęcia wyciągnąć) z owym "robaczkiem". Przędziorki? A może inna zaraza?


Obrazek


Pozdrawiam,
Luck2227
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18642
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Eukaliptus guni i inne

Post »

Jak pajęczynka to przędziorki. Kup Envidor albo Vertimec i zrób dwa opryski każdy w odstępie tygodnia czasu.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”