Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 31  
Autor Wiadomość
Zbyszek444
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2009, o 16:48 
100p
100p
Tadeuszu. Jak sam napisałeś w którymś z postów, a tyczącym w pewnym sensie mojej ,skromnej osoby nie mam zbyt dużo tych postów. Ty masz sporo więcej i pewnie uważasz, że daje Ci to prawo do pouczania mnie któryś już raz z kolei.
Pewnie z tego powodu (ilości tych postów) czujesz się dużo mądrzejszym i wartosciowszym człowiekiem ode mnie. Możliwe, że tak jest, ale możliwe, że jest zupełnie inaczej.
Przytocz choć jeden mój post, który prowokuje do agresji czy w jakikolwiek inny nieprzyzwoity sposób, odbiega w rażący sposób od konwencji forum.
Jeżeli tak jest - znajdziesz taki post, to nic prostrzego jak zgłosić mnie do admina i On już sobie ze mną na pewno poradzi.
Jeżeli uważasz,że na forum toczy się tylko merytoryczna dyskusja i wymiana poglądów na tematy ogrodnicze i nie ma tu emocji i odreagowania, to poczytaj sobie posty Pań.
Jeżeli to nie jest właśnie typowe odreagowanie i dyskusja pełna emocji -zupełnie nie na temat to ja jestem Matka Teresa.

mirzan
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2009, o 19:12 
1000p
1000p

1 szt.
Jak na mój gust,najlepiej odpowiada mi merytoryczna dyskusja nie stroniąca od
żartobliwego stylu.Chce ktoś naparzać z armaty do turkucia,proszę bardzo.Z napalmem do kreta,uważaj,aby paluszków nie popararzyć i opowiedz co wyszło.
Co z takich porad,kiedy cały czas trzeba na baczność i muszę czekać aż mi ktoś
mi na odcisk stanie,to dopiero wrzasku narobię.Troszkę luzu Panie i Panowie.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Zbyszek444
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2009, o 20:07 
100p
100p
mirzan napisał(a):
Troszkę luzu Panie i Panowie.

I o to mi przecież chodzi. Mnie ta luźna dyskusja Pań na każdy temat- także zupełnie nie związana z działkami czy szerzej z ogrodami zupełnie nie przeszkadza. Sam dyskutuję o niczym z naszymi Paniami.
Właśnie po to są fora i tak większość je traktuje.
Ja, jak mniemam również zdecydowana większość jest tu dla zabawy, a nie dla robienia kariery naukowej z dziedziny funkcjonowania ogrodów działkowych.
Przecież każdy średniorozgarnięty "klepacz klawiatury"jeżeli potrzebuje jakiejś informacji to nie musi jej szukać tu na forum, wystarczy wpisać interesujący nas temat w wyszukiwarkę i mamy jak na tacy.
Tadeusz jednak uważa, że bez jego przeogromnej wiedzy i porad fachowych wielu działkowiczów sobie z niczym nie poradzi. Powtórzę: może tak, a może jednak nie? :lol:

Fallenangelv
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2009, o 21:23 
1000p
1000p

---
Zbyszek444 napisał(a):
mirzan napisał(a):
Troszkę luzu Panie i Panowie.

I o to mi przecież chodzi. Mnie ta luźna dyskusja Pań na każdy temat- także zupełnie nie związana z działkami czy szerzej z ogrodami zupełnie nie przeszkadza. Sam dyskutuję o niczym z naszymi Paniami.
Właśnie po to są fora i tak większość je traktuje.
Ja, jak mniemam również zdecydowana większość jest tu dla zabawy, a nie dla robienia kariery naukowej z dziedziny funkcjonowania ogrodów działkowych.
Przecież każdy średniorozgarnięty "klepacz klawiatury"jeżeli potrzebuje jakiejś informacji to nie musi jej szukać tu na forum, wystarczy wpisać interesujący nas temat w wyszukiwarkę i mamy jak na tacy.
Tadeusz jednak uważa, że bez jego przeogromnej wiedzy i porad fachowych wielu działkowiczów sobie z niczym nie poradzi. Powtórzę: może tak, a może jednak nie? :lol:

Witam:)
Ja osobiście zgadzam się ze Zbyszkiem.Forum jest miejscem do dyskusji,zabawy,wyluzowania się itp. , przy okazji możemy dowiedzieć się czegoś pożytecznego.
Forum jest jak rodzina a w każdej rodzinie wybuchają konflikty.
Każdy ma prawo do wyrażania swoich emocji)bez obrażania się rzecz jasna) .

Pozdrawiam.

Zbyszek444
 Tytuł:
PostNapisane: 21 lut 2009, o 22:37 
100p
100p
Fallenangelv napisał(a):

Witam:)
Ja osobiście zgadzam się ze Zbyszkiem.Forum jest miejscem do dyskusji,zabawy,wyluzowania się itp. , przy okazji możemy dowiedzieć się czegoś pożytecznego.
Forum jest jak rodzina a w każdej rodzinie wybuchają konflikty.
Każdy ma prawo do wyrażania swoich emocji)bez obrażania się rzecz jasna) .

Pozdrawiam.

To jest nas już dwójka.

Najbardziej denerwuje mnie na forum taki moralizatorski ton niektórych uczestników. Takie nieustanne pouczanie kogo się tylko da, podkreślania przy każdej okazji swojej nieomylności i jedynie słusznej racji. Skąd my to znamy???
Przecież ja nikogo nie dyskredytuję i nie neguję przeogromnej wiedzy z dziedziny ogrodnictwa szeroko rozumianego itp.
Tylko powinni Oni czasami się zastanowić, że wielu tu piszących ma może wcale nie mniejszą wiedzę, ale nie zawsze mają chęć puszyć się tą wiedzą na forum, bo to nie jest im do niczego potrzebne. Mieli czas i sposobność robić to w odpowiednim czasie i miejscu i nie muszą tego robić na takim sympatycznym, ale nic nie znaczącym forum aby się dowartościować. :lol:

jokaer
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2009, o 09:17 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
To ja jestem trzecia, forum to miejsce wymiany poglądów
wg mnie głównie w celach podtrzymania tradycji wspólnotowych :)

dawniej się baby zbierały na darciu pierza, a teraz na forum
no ale gdzie się chłopy spotykały :( 8)

MirekL
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2009, o 09:18 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
No przecież w knajpie.. :D
Jestem czwarty :wink:

jokaer
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2009, o 09:22 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1
no już nie chciałam tak wprost,
ale pono mój pradziadek był karczmarzem :wink: tylko jak przyszedł kryzys międzywojenny to zbankrutował :( :(

dobrze, że teraz są fora :lol:

gienia1230
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2009, o 09:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Pozwólcie, że przytoczę Lwa Tołstoja :
"Wiedza daje pokorę wielkiemu,
dziwi przeciętnego, nadyma małego".
Może jeszcze fraszka Załuckiego (sparafrazowana):
"OGRODNIK to nie literat,
przyznaję ...... nie wszczynam sporu,
człowiek dopiero czuje się wielki
gdy traci poczucie humoru".
Pozdrawiam!

chwaścik
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2009, o 10:34 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
No to teraz to już faktycznie odlecieliście od tematu. :?
Spokój! Peace & Love! ;:4 :)
tadeusz48 napisał(a):
Mam spore wątpliwości ( chociaż nie wykluczam) , czy rzeczywiście krety zjadają turkucie, czy wolą poszukiwania za dżdżownicami i innymi larwami. Turkucie pojawiają się tam gdzie jest duża wilgotność ziemi, obniżenia terenów, sąsiedztwa bagien, brzegi rzek i strumyków oraz brzegi stawów i niewiele to ma wspólnego z pobytem w tym miejscu kretów. U mnie jest ogromna ilość turkuci w pasie przy rzece, oraz w pasie przy stawie. W tym samym terenie jest widoczna działalność (po kopcach) dużej liczby kretów,
Jako że nie mam doświadczenia z turkuciami to mogę się tylko sugerować tym, co mówią inni i co można wyczytać w literaturze, a tam jest jasno napisane, kret to jeden z największych wrogów turkucia. Choć oczywiście dżdżownice to jego główny składnik diety. Jak nie ma kreta to pewnie nie ma i innych wrogów turkucia jak ryjówki.

Zgadza się, turkucie lubią wilgoć a działka o której mówię jest właśnie terenem bardzo podmokłym, woda jest tam już na głębokości 50 cm! No ale, jak sądzę, dlatego właśnie nie ma tam kretów bo kret swoje gniazdo buduje ponoć na głębokości około 1-1,5m pod ziemią, tam ma też spiżarnię. W tak podmokłym terenie kret nie ma więc szans na dłuższy pobyt niż chwilowa wycieczka tuż pod powierzchnią. I jak sądzę, dlatego też turkucie mogą się tam dowolnie panoszyć. Gdyby były krety to może populacja turkuci trochę by spadła, bo jest ich tam od groma! :(

MirekL
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2009, o 11:04 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
No cóż, cały ten wątek tak naprawdę służy odreagowaniu frustracji spowodowanej działalnością krecików.
Każdy z piszących tu doskonale wie zapewne, że:
1. Złapać. Metoda nieskuteczna o tyle, że przyroda nie znosi próżni, przyjdzie następny.
2. Odstraszyć. Trzeba to robić z uporem maniaka, nic wiecznie nie śmierdzi :D ...
3. Pogodzić się i rozgrabić kretowinę lub przydepnąć kopiec na rabacie (najprostsze)
4. Polubić. Wersja najtrudniejsza.
I tyle..

Zbyszek444
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2009, o 11:41 
100p
100p
MirekL napisał(a):
No cóż, cały ten wątek tak naprawdę służy odreagowaniu frustracji spowodowanej działalnością krecików.
Każdy z piszących tu doskonale wie zapewne, że:
1. Złapać. Metoda nieskuteczna o tyle, że przyroda nie znosi próżni, przyjdzie następny.
2. Odstraszyć. Trzeba to robić z uporem maniaka, nic wiecznie nie śmierdzi :D ...
3. Pogodzić się i rozgrabić kretowinę lub przydepnąć kopiec na rabacie (najprostsze)
4. Polubić. Wersja najtrudniejsza.
I tyle..

I tak i nie.
Frustracja? Odreagowanie? Możliwe. Moim skromnym zdaniem chyba jednak nie. Temat jak każdy inny i jak w każdym innym pojawiają się wątki poboczne, a to świadczy o tym, że zdecydowana większość jest tu jednak dla rozrywki.
Ja również rozpocząłem dyskusję w temacie wiodącym i co z tego wyszło? Jak w każdym zresztą temacie.
Jeszcze odniosę się do Twoich punktów:
ad.1 Przyjdzie następny albo i nie przyjdzie - w dużej mierze zależy to od populacji krecików na danym terenie.
ad.2 Zapewniam Cię, że nie jestem maniakiem, ale właśnie stosuję metodę odstraszania zapachową i jak do tej pory skuteczną.
ad.3 Można, ale chyba najmniej skuteczna.
ad.4 O- tu proponował bym zastosować nazwę -maniak- :lol: :lol: :lol:

MirekL
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2009, o 21:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Dzieło zebrane. Zebrał Frankai z forum Muratora. Cytuję bez osobnego pozwolenia autora, ale myślę, że wybaczy :D :

Po kolei sposoby z podziałem na zasadę stosowania:
1. Odstraszacze akustyczno-wibracyjne
a. Pręty wbite w ziemię, na nich butelki lub puszki
b. Generatory dźwięków/wibracji zakopywane w ziemi (zasilanie bateryjne lub ogniwami słonecznymi)
c. Trzeszcząco-piszczące radio położone na kopczyku na całą noc
d. Subwoofer odtwarzający techno
e. Biegające psy po działce
2. Odstraszacze zapachowe sztuczne:
a. Naftalina
b. Granulat Bros
c. Bayleton
d. "Pogoń kreta"
3. Odstraszacze zapachowe naturalne
a. Surowe śledzie (z głowami)
b. Ocet (flaszka na kopczyk)
c. Szachownica cesarska
d. Wilczomlecz
e. Naparstnica
f. Czosnek
g. Gotowana jajka (po ześmiergnięciu)
h. Ludzkie włosy
i. Popiół papierosowy
4. Exterminacja chemiczna:
a. Karbid
b. Świece i preparaty trujące krety:
ANTYKRECIK CG
DELICIA-GASTOXIN 56 GE - bardzo toksyczny ( i niebezpieczny)
KRECIK BR
KRETOL 5 GR
KRET VON 02 VP
KRETOX 03 GB
POLYTANOL GR - bardzo toksyczny ( i niebezpieczny)
ŚWIECA DYMNA GAMRATOX
ŚWIECA NORTOX - P
SARNA - STOP 45 EC
Vigonez
Świece AnorinFK
c. Preparaty trujące innego przeznaczenia:
trutka na szczury i myszy TOXAN – granulat
d. Propan butan z butli
5. Exterminacja mechaniczna
a. Pułapki - są m.in. takie z sygnalizacją, dzięki czemu można krecika wyciągnąć żywego i wywieźć gdzieś daleko.
b. Fotel, łopata i kilka piw
6. Exterminacja naturalna
a. Koty
b. Psy - zwłacza Syberian Husky
7. Metoda a'la nieprzyjemny sąsiad:
a. zalewanie wodą wyrobisk kreta
b. rozkopywanie kretowisk - przeciągi
8. Metoda rozluźniająca:
a. Udostępnić komputer z dostępem do forum i wyświetlić ten wątek
b. Czytać kretom "O czym szumia wierzby" Grahama Greena
c. Retransmisja z obrad sejmu i komisji

Fallenangelv
 Tytuł:
PostNapisane: 22 lut 2009, o 21:16 
1000p
1000p

---
Witam
Mi najbardziej podoba się metoda b. Fotel, łopata i kilka piw :D :D
A tak na poważnie u mnie w ogrodzie pracuje moja czarna suczka(Sonia)-wyciąga krety jednego za drugim :D .
trochę później roboty po jej robocie ale mam spokój na jakiś czas-aż do pojawienia się kolejnych zmasowanych krecich ataków.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 427 ]  Idź do strony nr...        1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 31  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Yahoo [Bot] i 28 gości