Krety i walka z nimi !

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

I te dżdżownice,zrobiły by coś złego w ziemi?
Bianka16
100p
100p
Posty: 194
Od: 27 wrz 2013, o 19:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Dzisiaj znalazłam informację,że Rącznik (zielony lub pospolity) odstrasza krety, nornice itp. Czy ktoś miał może jakieś doświadczenia z tą rośliną?
Awatar użytkownika
Pauzalka
500p
500p
Posty: 587
Od: 15 wrz 2006, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Nam do pewnego czasu udawało się skutecznie wyłapywać krety jak tylko się pojawiały, ale ostatni egzemplarz był wyjątkowo sprytny. Kopców nie zrobił dużo, ale trawnik jest w wielu miejscach zapadnięty. Skutecznie omijał pułapkę, albo zapychał ją ziemią, lub w ogóle rezygnował z korytarza w którym była. A my stawialiśmy znowu i znowu, aż w końcu zlitował się nad nami nasz kot i przyniósł go pod drzwi.
Mój ogród.
Pauzalka
marcin-d
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 7 lut 2014, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielonki

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Witam

A mi znajomy pokazał coś takiego - https://www.youtube.com/watch?v=Rj4RsqohOAw

Szukałem tego w kilku wypożyczalniach w Krakowie ale nie mają.
Pytanie czego dodają do mieszanki że to tak kopci?
Sam się nad czym takim zastanawiam bo przez tą łagodną zimę mój trawnik przypomina Marsa.
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Witaj.
Wygląda obiecująco. A to zabija krety czy jest tylko wypędza???
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
marcin-d
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 7 lut 2014, o 23:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielonki

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Moim zdaniem działa dwutorowo.
Biorąc pod uwagę wydzieliny to powinno truć. Ale czy opary są w stanie zawsze spenetrować korytarze i dotrzeć do nory gdzie przebywają gryzonie? Pewnie nie.
Na pewno odstraszająco działa też zapach który pozostanie w korytarzach, dodatkowo dochodzą wibracje.

Ja wykorzystałem już praktycznie wszystkie metody. Z sezonu na sezon i z miesiąca na miesiąc jest gorzej. Zamierzam zakupić jakiś stary silnik i spróbować tej metody.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Dla mnie jedyną skuteczną metodą by pozbyć się kreta z ogrodu to pułapka pirotechniczna "kretołap". Oczywiście wolałbym je jakoś złapać i wywieźć na pole, ale pomino wielu prób przy użyciu pułapki tunelowej nigdy nie udało mi się złapać choć jednego kreta. Pułapką metalową też nigdy nic nie złapałem, więc nie wiem czy robiłem coś źle czy może moje krety są ode mnie sprytniejsze.
mw116
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 lis 2014, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Niestety i ja walczę z kretami. Jesienią przekopał mi cały ogród z wiosennymi cebulami i bylinami. Teraz wiosną ruszył dalej i anektuje kolejne części ogrodu. Pułapki rurowe z klamkami skutecznie zasypuje, a stanie ze szpadlem i czekanie aż zacznie robić kopiec jest bez sensu bo zwykle jest aktywny bardzo wcześnie rano. Nie mam pojęcia co robić dalej.

Ponoć pułapki rurowe są skuteczne, ale nie w moim przypadku, a robię wszystko zgodnie z zaleceniami. Najgorsze jest to, że w zeszłym roku nawiedziła mnie plaga nornic i boję się, że to się powtórzy, a w ostatnim czasie bardzo dużo zainwestowałem w ogród.
attex
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 25 mar 2012, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

W zeszłym roku założyłem dwie pułapki rurowe zrobione samodzielnie i w obie złapały się dwa krety niestety zanim odkopałem pułapki już były martwe.Spróbuj założyć dwie pułapki pierwszą przed wejściem do kopca drugą po drugiej stronie,ważna jest też długość żeby nie była zbyt krótka,moje mają około 35 cm długości.
mw116
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 lis 2014, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Używam pułapki Bros dostępnej w sprzedaży. Niestety kret/y grasuje na bardzo dużym obszarze i ciężko stwierdzić gdzie akurat w tej chwili jest. Wczoraj wkopałem pułapkę a rano była zapełniona ziemią. Sukces jest taki, że nie zrobił żadnego kopca. Dzisiaj spróbuję raz jeszcze, ale pewnie z podobnym skutkiem.
Awatar użytkownika
darendarski
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 sie 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Józefów k. Legionowa

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Skoro zapełnił ziemią to albo ustawiłeś go w złym korytarzu (którym kret transportuje ziemię) albo niepoprawnie. Pułapkę rurkowa trzeba wstawić w korytarzu "obchodnym" po którym kret się porusza regularnie co kilka godzin łapiąc drobne żyjątka. Zwykle nie jest to blisko kretowiska ...trzeba spróbować go namierzyć np. drutem. Jeśli mamy podmurówkę koło ogrodzenia i gdzieś w okolicy kret buszuje to na 95% w odległości 1-20 cm od podmurówki idzie korytarz transportowy.
Do łapania kreta przy kretowisku służą inne pułapki ale w Polsce ich nie ma (no może z wyjątkiem tej wybuchowej o wątpliwej skuteczności).

P.S. Nie wiem czy już krety czują wiosnę u Ciebie bo jeśli wciąż pracują w zimowym trybie to złapanie go na pułapkę rurkową jest mało prawdopodobne, "obchodne" korytarze zimą i późną jesienią są na głębokościach blisko 1m więc wkopać tam pułapkę może być ciężko. A jak w kopiesz przy kretowisku to kret toczy przed sobą pełno ziemi i pewnie nawet się cały do rury nie zmieści jak się klapka zablokuje.

Pozdrawiam
mw116
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 lis 2014, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Pułapkę wkopałem pomiędzy jedna kretowiną a drugą na głębokości 30 cm. Czyli rozumiem, że jest to złe miejsce. Ogólnie takie zalecenia podaje producent, żeby takową wkopać pomiędzy dwie kretowiny, ale jak widać nie jest to rozwiązanie.

Czyli muszę namierzyć korytarze z dala od kretowin? To będzie wskazywać na korytarze którymi nie toczy ziemi?

Generalnie kret ryje na rabacie z dużą ilością roślin i nie bardzo mam możliwość rozkopywania całości. Jeśli walka z kretem ma polegać na totalnym rozkopaniu rabat to chyba wolę kretowiny.
mw116
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 lis 2014, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Przepraszam, że post pod postem, ale nie mogę edytować posta wyżej.

PS. Kret fedruje na tym obszarze - http://i65.tinypic.com/35b77dl.jpg . Wkopałem właśnie dwie pułapki daleko od kretowin, ale niestety były to korytarze wzdłuż ogrodzenia, więc obawiam się, że zostaną szybko zasypane. Niestety nie mam możliwości przekopania rabaty metrowymi wykopami. Pozostaje mieć nadzieję, że złapie się takim sposobem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”