Krety i walka z nimi !

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Czy o takie urządzenie chodzi?
http://www.novamed.pl/stetoskopy-1
s30
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 wrz 2009, o 17:52

Post »

Witam po raz drugi użytkowników portalu.
Widocznie mogłem reklamować jakieś genialne pułapki na kreta z odnośnikiem na allegro :)
Co nie zmienia faktu iż podstawą pozbycia się kreta jest szpadel i poświęcenie kilku chwil.
Pozdrawiam walczących i tracących pieniądze na chwyty marketingowe :)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21682
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Post forumowicza S30 został usunięty z uwagi na zawartość drastycznych treści opisujących walkę z kretami.
Wypowiedzi budzące grozę w odczuciu wielu z nas nie mają racji bytu na naszym forum.

Proszę zatem ograniczyć swoje publiczne zdziwienie i ewentualne uwagi kierować na pw do moderatorów lub Administratora forum.
Mozi - usuwam również Twój post i zalecam szczegółowe zapoznanie się z regulaminem naszego forum i zasadami tu panującymi.
KaRo
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Mozi

Post »

KaRo pisze:(...)Mozi - usuwam również Twój post i zalecam szczegółowe zapoznanie się z regulaminem naszego forum i zasadami tu panującymi.
KaRo
Zgodnie z zaleceniem zapoznałem się z regulaminem, jednak nie znalazłem w tyym dokumencie żadnej, ale to żadnej merytorycznej podstawy ani do usunięcia postu zalecającego by szpadlem dziada, ani postu krytykującego prymitywny język, ani do mojego postu. Ot, co! Owszem, są w regulaminie zapisy o dyskrecjonalnej cenzurze, Nie chcę zaśmiecać wątku - dalej patrz tu: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 40#1123740
Mozi
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Wydaje mi się,ze sprawa wygląda tak-potraktowanie wroga szpadlem jest
skuteczne,ale opowiadanie szczegółów jest mało estetyczne.Wiele mało estetycznych czynności człowiek wykonuje,ale nie wypada tak dokładnie
opowiadać jak się to robi.Nie przejmuj się,cenzura podnosi poziom twórców.
Awatar użytkownika
Space99
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 27 mar 2009, o 12:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Alwernia - małopolska
Kontakt:

Post »

Dziś jak temperatura gleby zaczęła wzrastać kret postanowił zrujnować mój trawniczek. Ale tym razem byłem czujny i najświeższe kretowisko stało się moim celem. Po minucie ruszyła się ziemia a ja szpadel na maksa w ziemie i w powietrze całą dareń. Już trzeci w tym roku. A pułapke BROS sobie po prostu przeszedł (te klapki zacinają sięj ak dostaną troche ziemi)
Oto efekt:
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Marcin
Moje winorośla
s30
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 wrz 2009, o 17:52

Post »

KaRo pisze:Post forumowicza S30 został usunięty z uwagi na zawartość drastycznych treści opisujących walkę z kretami.
Wypowiedzi budzące grozę w odczuciu wielu z nas nie mają racji bytu na naszym forum.

Proszę zatem ograniczyć swoje publiczne zdziwienie i ewentualne uwagi kierować na pw do moderatorów lub Administratora forum.
Mozi - usuwam również Twój post i zalecam szczegółowe zapoznanie się z regulaminem naszego forum i zasadami tu panującymi.
KaRo
Mniemam iż w szkole utwory Rimbaud, Przybyszewskiego czy też Baudelairea były dla Ciebie ekstremalną formą ekspresji, niosącą ze sobą "grozę" jak i "drastyczność".
A jednak taka wykładnia w polskich szkołach istnieje i nikt jej się nie sprzeciwia ani nie cenzuruje :)
Awatar użytkownika
piters
50p
50p
Posty: 88
Od: 5 paź 2008, o 11:45
Lokalizacja: małopolska

Post »

chyba w małopolsce krety mają tak samo ustawione zegarki, bo mi dzisiaj też udało się złapać jednego takiego ananasa :D :D uznanie dla Space99 za używanie rękawicy i nie łapanie kreta gołą reką - ten delikwent ma w futerku ogromną masę róznych paskudztw :!: :!: zaobserwowane wielekrotnie :!:
Awatar użytkownika
twojan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 paź 2009, o 15:24

Re:

Post »

Space99 pisze:Dziś jak temperatura gleby zaczęła wzrastać kret postanowił zrujnować mój trawniczek. Ale tym razem byłem czujny i najświeższe kretowisko stało się moim celem. Po minucie ruszyła się ziemia a ja szpadel na maksa w ziemie i w powietrze całą dareń. Już trzeci w tym roku. A pułapke BROS sobie po prostu przeszedł (te klapki zacinają sięj ak dostaną troche ziemi)
Witam
To mój pierwszy post na tym forum, choć przeglądam go od jakiegoś czasu informacje z doświadczeń innych.
Chcę podzielić się sowimi efektami walki z kretami. Miałem zainstalowane odstraszacze elektroniczne, na które krety nic a nic nie reagowały. Z zalewania korytarzy różnymi preparatami zrezygnowałem. Dałem się namówić na pułapkę Brosa. Potwierdzam co napisał Space99 - krety przechodzą przez nie, często napychając do środka ziemi. W końcu udało się kupić takie same rurki z tworzywa ale z metalowymi klapkami, które już nie zacinają się. Przy pomocy tych pułapek w tym sezonie złapałem już 13 kretów i dwie myszy :D .
Tym sposobem nie tracę czasu na czekanie czy poruszy się gdzieś ziemia.
Naprawdę polecam. Krety wchodzą w nie, tylko trochę cierpliwości.
Pozdrawiam Janusz
Pozdrawiam Janusz
Fallenangelv
---
Posty: 1822
Od: 5 sty 2009, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

złapałeś 13 kretów :shock: -Inwazja??
x_P-42
---
Posty: 3612
Od: 27 maja 2009, o 01:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

U mnie te dźwiękowe odstraszacze działają! Nie wiem , dlaczego u innych nie ? Może te wasze są przygłuchawe? ;:112
Dwa lata temu miałam dosłownie inwazję tych podstępnych zwierzaczków. Zainstalowaliśmy kilka odstraszaczy i mamy spokój!
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

W końcu udało się kupić takie same rurki z tworzywa ale z metalowymi klapkami, które już nie zacinają się
Potwierdzam. Pułapki- rurki z tworzywa z metalowymi klapkami są bezkonkurencyjne wobec pułapek- rurek z tworzywa z plastikowymi klapkami

Odradzam zakup tych pułapek ( z plastikowymi zapadkami) , skuteczność ich użycia jest zerowa .
Awatar użytkownika
twojan
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 paź 2009, o 15:24

Re: Krety i walka z nimi !

Post »

Fallenangelv pisze:złapałeś 13 kretów :shock: -Inwazja??
13 kretów złapało się w okresie od maja do teraz, ale było tak że w tym samym czasie w jednym tunelu w odległości 1 m w dwie pułapki wlazły 2 krety. W tej chwili obstawiam w kilku miejscach wzdłuż podmurówki ogrodzenia, na razie spokój, łapią się myszy. Oby tak dalej...
Pozdrawiam Janusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”