Rozstawa roślin !

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Sobota
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 maja 2009, o 18:54

Rozstawa roślin !

Post »

Witam !

Mam problem z rozstawą roślin !

W informacjach o moich roślinach można znaleźć !

- wysiew nasion w V-VI, na miejsce stałe wysadzamy późnym latem, lub jeszcze lepiej na wiosnę w rozstawie 30x40 cm.

i mam pytanie:

Jak mam rozumieć i obliczyć rozstawę ?
W ogóle do czego ta rozstawa się ma ? Do roślin czy do sadzonek ?
Jeśli mam podane przykładowe 30x40 cm, to jak obliczyć ilość roślin na metr kwadratowy ?

Liczę na Was !
Pozdrawiam !

OK>
To znaczy, że przy nasadzeniach większej ilości roślin, posadzić trzeba co 30 cm, w rzędach odległych o 50 cm. Very Happy

Czyli - sadzonki będą na narożnikach prostokątów o wymiarach 30 x 50 cm.
To już wiem.

Teraz tak:

MAM RABATĘ 8mx4m.

JAK OBLICZYĆ ILOŚĆ ROŚLIN/NASION NA METR KWADRATOWY PRZY DANEJ ROZSTAWIE ??
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7497
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: ROZSTAWA ROŚLIN !!

Post »

Sobota pisze: Jeśli mam podane przykładowe 30x40 cm, to jak obliczyć ilość roślin na metr kwadratowy ?
Rozstaw 30 x 40 cm; sadzimy w rządku roślinki (rozsadę) co 30 cm, a odległość między rzędami 40 cm. Co do obliczeń na 1 m2, robię to na kratkowanym papierze, w odpowiedniej skali i w najprostszy, możliwy sposób. Musisz pamiętać, że jeżeli rozstaw rzędów jest co 40 cm, to od strony ścieżki zostawiasz 20 cm (z boku i z czoła- coby po sadzonkach nie deptać) , znaczysz rzędy i dopiero sadzisz rośliny. Przy rozstawie rzędów- 40 cm, najwygodniej robić grządki o szerokości 1,20metra i masz wtedy 3 rzędy, a długośc zagonika zależy od powierzchni, jaką dysponujesz w ogrodzie. Jeżeli to ma być grządka o powierzchni (+,- )
1 m2, to Ci wyjdzie jakieś 9 roślin.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7497
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Post »

Sobota, dopisywałaś do swojego postu dodatkowe informacje w momencie, kiedy ja pisałam swój.
Na samych narożnikach nie sadź, bo będziesz mieć problem i z podlewaniem i z przechodzeniem po ścieżce.
Czy ten zagon 8 x 4 m przeznaczyłaś pod jeden rodzaj uprawy, czy pod różne rodzaje?
Sobota
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 27 maja 2009, o 18:54

Post »

gienia1230 pisze:Sobota, dopisywałaś do swojego postu dodatkowe informacje w momencie, kiedy ja pisałam swój.
Na samych narożnikach nie sadź, bo będziesz mieć problem i z podlewaniem i z przechodzeniem po ścieżce.
Czy ten zagon 8 x 4 m przeznaczyłaś pod jeden rodzaj uprawy, czy pod różne rodzaje?
Dzięki za pomoc.

A co do mojej rabaty ... To muszę zrobić projekt rabaty do szkoły, i tak sobie ją zrobiłem z 3 rodzai bylin.

mam na razie taki projekt



Obrazek


do tego mam dobrać rośliny dwuletnie i policzyć ilość roślin uwzględniając rozstawę : /

a drugi projekt jaki mam to okrągła rabata bylinowa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”