Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4  
Autor Wiadomość
bunio
 Tytuł:
PostNapisane: 16 lip 2008, o 21:26 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Masz rację Krzychu-trochę z tymi łobuzami mam doczynienia i wiem,że to płaczki.Co wyniosą z domu to pokazują na ulicy.Zawsze im powtarzam,że to i tak do czasu.
Pozdrawiam.
ps. paw zajefajny ;:228

krzysiek86
 Tytuł:
PostNapisane: 17 lip 2008, o 10:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Ale nie ma co się martwić w końcu te złodziejstwo nie wyjdzie im na dobre. A nóż ktoś ich na tym przyłapie i zamknie tam gdzie trzeba. :)

janina1949
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2008, o 23:44 
50p
50p
Moja kochana na złodzieja nie ma rady.Pozdrawiam Janina

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Rysiul
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sie 2008, o 13:41 
100p
100p

1 szt.
Czytałem niedawno o fajnym triku. Warzywa/owoce którym brakuje niewiele do zbioru i które najczęściej padają łupem złodziei można spryskać czymś co imituje jakiś środek ochrony roślin. Wiecie... jak na liściach i owocach np. pomidora będą jakieś jasne zacieki, a obok przysypana ziemią torebka po jakimś środku chemicznym to złodziej się zastanowi zanim to ukradnie. Tylko że tutaj pytanie do Was. Czym nieszkodliwym można spryskać roślinki co ich nie uszkodzi a wygląda jak oprysk środkiem chemicznym ?

Waleria
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sie 2008, o 15:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Po ostatnim moim pryskaniu pomidorów mlekiem wyglądały podejrzanie, musiałam tłumaczyć rodzinie,że to mleko.
Złodzieje potrzebują nie tylko zagrychy, więc na sprzedaż wszystko się nadaje.

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sie 2008, o 15:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Opryskanie nic nie da. Złodziej i tak ukradnie.

Rysiul
 Tytuł:
PostNapisane: 7 sie 2008, o 17:44 
100p
100p

1 szt.
No to może chociaż odłam "inteligentnych" złodziei to zniechęci :lol: Zawsze coś... wkurza mnie bezsilność, a jeszcze bardziej to, że nie zapowiada się na jakąkolwiek poprawę w przyszłości :?

Kisia123
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2008, o 17:39 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Ja mam podobny problem. Od kilku lat probuje zlapac zlodziei ktorzy co roku narazaja mnie na straty rzedu 15-20 tys. zl :x , kradnac glownie pomidory i brzoskwinie. Roznica polega na tym ze ja utrzymuje sie z tych upraw, wiec doprowadza mnie to do szalu. DRODZY PANSTWO!!! Nie mozemy pozwolic aby zlodziejom uchodzilo to wszystko na sucho. Tutaj potrzeba jednosci dzialkowiczow i sasiadow, a porady typu " Na zlodziei nie ma rady" sa troszeczke nie na temat tego o czym tu rozmawiamy-- tematem jest bowiem sposob na zlodzei, takie wypowiedzi tylko pokazuja nasze zrezygnowanie i pewnego rodzaju akceptacje takiego stanu rzeczy. Dzialkowicze laczcie sie !!! Walczmy z tym wykolejeniem!!! Ze zlodziejstwem na dzialkach i spolecznym na to przyzwoleniem.

krzysiek86
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2008, o 17:47 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Ale co tu zrobić. Co proponujesz w takich przypadkach :?: :!:

kamyszka
 Tytuł:
PostNapisane: 27 sie 2008, o 21:31 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
U moich rodziców na działce od wielu lat buszuje ta sama złodziejka. Jest ona właścicielką jednej z działek w sąsiedztwie. Bezczelnie kradnie z sąsiednich działek - kwiaty, cebulki, warzywa...wszystko. Raz została złapana przez moją mamę na gorącym uczynku...kradła marchew. Na uwagi mojej mamy powiedziała: "co Pani szkodzi, przecież Pani ma jej dużo a ja wcale.."...Pomimo skarg innych działkowiczów, Pani nadal jest właścicielką działki. Nie wiem czy nadal uprawia ten proceder, ale moim zdanie kwalifikuje się do "odstrzału" z hasłem "przecież jest jeszcze wielu ludzi na świecie"....

Krakus
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sie 2008, o 16:23 
100p
100p

1 szt.
A co na to zarząd?.
Macie rację, samo narzekanie, albo stwierdzanie, że "na złodzieja nie ma rady", to woda na młyn dla następnych "głodnych i sprawgnionych, kosztem innych". Najgorsze, według mnie, to udawanie że nic nie widziałem, nie słyszałem itd. Zrozumiałym jest, że każdy chce mieć święty spokój, nie narażać się innym, albo obawa o własną działkę. Znam przypadki czynienia złośliwości za ujawnienie sprawcy/ów kradzieży. Poprzez oblanie iglaków jakimś świństwem powodującym ich zamieranie, rozsiewanie nasion trudno zwalczalnych roślin aż do podpaleń włącznie. Ale pomimo tego, nie można biernie patrzeć na kradzieże w ogrodach. Ma rację Kamyszka, że taki osobnik nadaje się tylko "do odstrzału" i taki powinien być dokonany. Zarząd ma ku temu możliwości. Przepisy są jasne, ale z zarządem muszą współpracować działkowcy. Nie wystarczy zgłosić ustnie, trzeba zgłosić pisemnie. Dopiero wtedy zarząd ogrodu ma możliwość działania. Jak zadziała?, to zależy od sytuacji i jego operatywności. To nie okradany ma załatwiać sprawę ze złodziejem, bo stwarza to możliwość samosądów itp. czynów zabronionych. Od tego jest wybrany zarząd i Komisje statutowe a w cięższych przypadkach policja i Sąd.

grigori24
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2008, o 11:30 
---

1 szt.
Wiadomo że na złodziei nie ma sposobu ale można im mocno życie uprzykrzyć ;:1 ;:1 ;:1 ;:1 ;:112 ;:112 ;:112

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Aska
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sie 2008, o 11:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Założyć "pastuch elektryczny" :twisted: :lol: :lol: :lol: ...

Ole!
 Tytuł:
PostNapisane: 30 sie 2008, o 20:14 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Aska napisał(a):
Założyć "pastuch elektryczny" :twisted: :lol: :lol: :lol: ...

:D :D :D

A to dobre! Chyba zastosuję :)

.
Ja polecam dużo kłujących krzewów na ogrodzenia (np. kolcowój, rodzime róże etc.) Czasem pomaga też wykopanie rowu(lub nawet zagłębienia) wzdłuż ogrodzenia, może być na działce, może być przed nią i zasadzenie w tym rowie czegoś kolczastego, oczywiście nie wykluczając że będzie to przy okazji bardzo piękne :) Wtedy, albo "wlezienie", albo "wylezienie" z działki nastręczy kłopotów i uprzykrzy działanie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 46 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości