Naprawa agrowłókniny, da się?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pasquallo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 20 kwie 2017, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Naprawa agrowłókniny, da się?

Post »

Witajcie. Długo szukałem odpowiedniego wątku, a mimo tego nadal nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale. W razie czego bardzo proszę o przeniesienie\usunięcie, bo ostatniej rzeczy jakiej bym chciał to zaśmiecanie mojej ulubionej stronki z informacjami.

Do rzeczy:

Chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje jakiś sposób na naprawę włókniny. W obawie przed ostatnimi przymrozkami przykryłem plantację truskawek (około 20 arów) i dzisiaj niestety zauważyłem pewien problem. W dwóch miejscach włóknina się przetarła gdyż okrywała kamienie i o krawędź po prostu wiatr ją telepał. Czy da się te ubytki jakoś naprawić, żeby dziury się nie powiększały? Rolka 12 metrów szerokości, 100m długości i szkoda to tak zostawić, tym bardziej że nie kosztowała mało jak na moje warunki. Błąd niedoświadczonego. W przyszłym roku sprawdzę czy nie ma kamieni na obszarze który chciałbym nakryć.

Może wyciąć łatkę z innego kawałka włókniny, posmarować jakimś mocnym klejem i po prostu przykleić w tych miejscach? Jest jakiś lepszy sposób?

PS tym razem to ja zawiniłem, ale równie dobrze mogły szkody zrobić sarny, czy inne zwierzęta więc na przyszłość taka wiedza bardzo by się przydała.

Wielkie dzięki wszystkim którzy przetrwali do tego momentu. Jeszcze większe tym, którzy pomogą. Pozdrawiam i czekam na odp.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Naprawa agrowłókniny, da się?

Post »

A może uda się łatę przyszyć?
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Naprawa agrowłókniny, da się?

Post »

Przeciąć na całej szerokości gdzie dziura, wyrównać i zszyć, ale przy takich rozmiarach to chyba tylko klejenie łat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”