Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Witajcie,
na forum jestem stosunkowo niedługo, jednakże wiele czytam, Dzięki czemu moje roslinki w domu są "mam nadzieję" lepiej rozumiane przeze mnie :)
Nigdy nie przejawiałam miłości do kwiatów, póki nie zamieszkałam sama i zaczęło mi ich brakować. Mamcia moja zawsze miała ich pełno i bez nich mój dom byl bardzo nie domowy. Na codzień pochłania mnie muzyka, a więc miłośc do kwiatów a najbardziej do Crassuli :) to dopiero poczatki mojej z nimi przygody.
Bardzo się ciesze, iz szukając informacji dot. moich kwiatów natrafiłam na to forum. Dzięki temu poza moim ulubionym drzewkiem szczęścia mogłam poznac innego jego odmiany i niektóre zamówić, zakupic, dostac i zgłębiac wiedzę o nich, a takze cieszyć oko każdym nowym nabytkiem :) Dzisiaj oczekuje na kolejne kwiaty z Rumi :)
Dziękuje Oleńce, która tak piekne maleństwa wysłała mi do ukorzenienia.

Pierwszym kwiatem, który się ze mna przeprowadził był grubosz w najbardziej popularnej odmianie znany jako Drzewko szczęścia. Nieswiadoma jego pielegnacji od wielu lat robiłam sadzonki z drzewa pradziadka obdarowując nim rodzinę i znajomych. Najstarszy mój osobisty Grubosz ma około 5 lat i wyglada następująco:

ObrazekObrazek

następnie dostałam od babci staruszka z jej okna, którego lekko pociełam po wcześniejszej lekturze forum :)
Obrazeki po 2-ch miesiącach Obrazek[/url]

kolejne nabytki Crassuli to był zakup w kaktusiarni w Rumi następujących okazów :) Nie odgadnionym być może jest Crasula Blue Hale, badź Blue Baird poczytamy zobaczymy.
Obrazek

I tak oto ponizszymi zdjęciami chwilowo zakończę wątek CRASSULI, które trzymam na 4 piętrze :) z czego śmieja się przyjacióki, że chyba młode, bo aż tyle w tak małym mieszkaniu mi się zmieściło :) A jakby nie było Crassule pokaźnych rozmiarów byc mogą ;:172
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

I pozostałe moje piekności, których nazw jeszcze nie miałam czasu poszukac dokładnie. Jeżeli ktos potrafi pomóc to sprawiłbymi tym ogromna przyjemność :)

Pozdrowienia dla wszystkich , szczególnie Gruboszowatych przyjaciół :)
1. AZALIA
Obrazek

2. scindapsus
Obrazek
Obrazek Obrazek

3. DRACENY - niestety nie znam nazwy
[/url] Obrazek Obrazek

4. Asparagus falcatus - własnie się dowiedziałam :D
Obrazek Obrazek

5. Fiołek - jaki to się dopiero okaże gdy zakwitnie :)
Obrazek

5. Jakieś Aloesiki
Obrazek Obrazek

6. Palma ARECA
Obrazek

7. Zamia
Obrazek

8. Beniaminy
Obrazek Obrazek

9. Storczyki
Obrazek Obrazek Obrazek

10. Gwiazda Betlejemska
Obrazek

11. ???
Obrazek

12. anturium
Obrazek Obrazek

13. SZEFLERA
Obrazek Obrazek

14. ???

Obrazek

Nowe nabytki z RUMI właśnie przybyły - 13.12.2012 :) Pan Andrzej jest wielki :) Już powsadzane :)


1. Crassula ovata Hummels x 3 - kolory zależne są od słońca, jasniejszy podobno stał pod półką :)
Obrazek Obrazek

2. Crassula Lycopodioides x 2 po zewnętrznych oraz Crasula ovata Variegata w środeczku
Obrazek

3. Crassula portulacea Monsterosa Hobbit
x 2 oraz Crassula Tetragona w środeczku
Obrazek

4. Crassula Arborescens
Obrazek

5. Aeonium arboreum 'Luteovariegatum' - róża troszkę ucierpiała w transporcie, ale mam nadzieje, że będzie jej dobrze :)
Obrazek

6. Warkocz sansewierny - to już nie z RUMI tylko z kwiaciarni :) prezent urodzinowy ;-)
Obrazek

9. Crassula Red Horn Tree - niedzielne zakupy w LM :) - 16.12.2012

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
przemo1413
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2064
Od: 22 mar 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grójec k. Warszawy
Kontakt:

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

:wit Nieźle się zaczyna :D A z kaktusików coś masz ?
Moje kaktusy:)Cz.1Cz.2
Moje lilie :)
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Jeszcze nie jednakże czekam na dwa z RUMI, ktore dzisiaj beda u mnie.
A mianowicie będa to: Echinopsis multiplex / biały / oraz Echinopsis jakiś wrzosowy, nazwy jednak jeszcze nie pamiętam.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

A Ty oczywiście wiesz, że za chwilę będziesz mieszkać w dżungli? :D
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
pieczarah
500p
500p
Posty: 789
Od: 14 lis 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Witam nowozainfekowanego :wit

grubosze super, szczególnie ten wiekowy od Babci :) crasulki też ładne i storczyk szczególnie ten ciemny ;:138

2. scindapsus
12. anturium
13. szeflera (z jednego liścia ciężko będzie ukorzenić, najlepiej zrobić sadzonkę wierzchołkową)
co do pozostałych mam przypuszczenia,ale nie jestem pewna,więc nie będę błędnie podpowiadać.
ps. możesz zrobić zdjęcie 11 z bliska?? a 4 ma w ziemi grubszy "korzeń" w sensie kaudeks??
kotolin21 pisze:Jeszcze nie jednakże czekam na dwa z RUMI, ktore dzisiaj beda u mnie.
A mianowicie będa to: Echinopsis multiplex / biały / oraz Echinopsis jakiś wrzosowy, nazwy jednak jeszcze nie pamiętam.
to się zapewne zmieni dzięki wizytom na FO :;230
pozdrawiam,ania
kłujące
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Witaj :) hm.... ja juz mieszkam w dżungli :) Przeprowadzki i duża rzesza rodziny i przyjaciół maja to do siebie iż poza całą miłościa, przyjaxnia i super atmosfera efektem ubocznym, jest tworzenie mikroklimatu kwietnistego u posiadaczki nowego-starego M :) ha ha ha....
ale jest to nieziemsko miłe :) i uczę się szczepienia, przesadzania i rozkrzewiania moich okazów :)
Dzięki czemu zamiast kupować, sama swoje "wyroby" z oprawą pieknej donicy wysyłam w prezencie :)

W pracy po studiowaniu forum naprawiłam Yukę :) pociełam taka wywracająca się i ma juz piekne new odrosty, a miała iśc do kosza :)
Mam z tego nieziemska frajdę :)
Pozdrowionka :) dla dżunglowców
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

pieczarah pisze:Witam nowozainfekowanego :wit

grubosze super, szczególnie ten wiekowy od Babci :) crasulki też ładne i storczyk szczególnie ten ciemny ;:138
bardzo dziękuje za miłe słowa, a takze pomoc w nazewnictwie :)
pieczarah pisze:13. szeflera (z jednego liścia ciężko będzie ukorzenić, najlepiej zrobić sadzonkę wierzchołkową)
on jest juz mocno ukorzeniony, jednakze nie wiem czy w ogóle jest szansa na new listki. Ten mi sie ukorzenił elegancko w wodzie, nastepnie włozyłam do ziemi jest w niej juz 3,5 miesiąca i nie zmarnial, ale i nie urósł. Dam mu nawiosne jakiegoś dobrego papu i być może coś się zmieni.
pieczarah pisze:ps. możesz zrobić zdjęcie 11 z bliska?? a 4 ma w ziemi grubszy "korzeń" w sensie kaudeks??
11 - zrobie jak wróce do domu, natomiast 4 - mam w pracy mamę mojego domownika, a więć ot i zdjęcia matczynej roslinki z bliska:
Awatar użytkownika
pieczarah
500p
500p
Posty: 789
Od: 14 lis 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

jeśli możesz umieść w podpisie swoje imię - będzie nam łatwiej się do Ciebie zwracać :wink:


co do tej roślinki nie pomogę,ale podoba mi się strasznie. da się to podzielić ;:224

a 14 to chyba fiołek alpejski :wink:
pozdrawiam,ania
kłujące
AleksandraBdg

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Kasiu, cieszę się,że założyłaś swój wątek! Masz piękne rośliny, najpiękniejsze oczywiście Crassulki,ale innym także nie brakuje uroku. Czekam z niecierpliwością na przesyłkę z Rumii!!

Kasiu!! ;:303 ;:303 ;:303 ;:303 Widzę,że część nowych Crassuli masz w sklepowej ziemi-torfie. Koniecznie je przesadź najlepiej do ziemi z dodatkiem piasku i żwirku akwarystycznego :wit

Co do Crassuli NN, jestem pewna na 99%,że to Blue Hale :D
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Witam Kasiu :wit i ja podoba mi się i ciebie .Mam też kilka gruboszków .
Możesz zobaczyć je w moim wątku ,zapraszam :D
Ciekawa jestem nowości z Rumii to takie ekscytujące oczekiwanie na nowe roślinki ,prawda :?:
A nr 5 to Aloe humilis też go mam :D
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

kochani a oto i dzisiejsze zakupy z Rumi:)


Nowe nabytki z RUMI właśnie przybyły - 13.12.2012 :) Pan Andrzej jest wielki :) Już powsadzane :)


1. Crassula ovata Hummels x 3 - kolory zależne są od słońca, jasniejszy podobno stał pod półką :)
Obrazek Obrazek

2. Crassula Lycopodioides x 2 po zewnętrznych oraz Crasula ovata Variegata w środeczku
Obrazek

3. Crassula portulacea Monsterosa Hobbit
x 2 oraz Crassula Tetragona w środeczku
Obrazek

4. Crassula Arborescens
Obrazek

5. Aeonium arboreum variegata - róża troszkę ucierpiała w transporcie, ale mam nadzieje, że będzie jej dobrze :)
Obrazek

6. Warkocz sansewierny - to już nie z RUMI tylko z kwiaciarni :) prezent urodzinowy ;-)
Obrazek
AleksandraBdg

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

Ale piękne.. Chyba sama uśmiechnę się do Pana Andrzeja... Hummels i Variegata-cudowne..
Awatar użytkownika
kotolin21
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 paź 2012, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Kotolinkowe: Grubosze i inne badylki parapetowe :)

Post »

nolina pisze:Witam Kasiu :wit i ja podoba mi się i ciebie .Mam też kilka gruboszków .
Możesz zobaczyć je w moim wątku ,zapraszam :D
Ciekawa jestem nowości z Rumii to takie ekscytujące oczekiwanie na nowe roślinki ,prawda :?:
A nr 5 to Aloe humilis też go mam :D
Witaj Nolinko :) bardzo dziękuję :) Twoje sliczne grubosze już oglądałam. Chyba większość gruboszy ogladałam jak tylko trafiłam na to forum. Zauroczyły mnie i teraz sa w całym moim domku :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”