Kaktusy i sukulenty - Allie

Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Allie pisze:"nie powinnam zajmować się kaktusami, ponieważ kwitną one wczesną wiosną, a pąki w środku lata świadczą o błędach w hodowli"
A to stwierdzenie jest tak prawdziwe jak "kaktus kwitnie tylko raz w życiu" :lol:. Niektórym ludziom przekazującym niesprawdzone poglądy innym mógłbym poradzić poszukanie potwierdzenia w różnych źródłach.

Turbinak widzę szczepiony na badylu :D.
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Jakbys tak na poważnie poszła w aloesy, to byłabyś tu ciekawym zjawiskiem, bo takich, którzy się w tym specjalizują to tu jak na lekarstwo. ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
kocham_fizyke
100p
100p
Posty: 186
Od: 8 kwie 2015, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Jak sympatycznie widzieć kolejną nową osobę kochającą kaktusy ;:138
Gratuluję kolekcji i trzymam kciuki za dalszy rozwój ;:138
Fizyka jest królową nauk

Pozdrawiam Ola :-)
Awatar użytkownika
Allie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 23 lip 2016, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Dziękuję za wizyty :)
hen_s pisze:Potwierdzam - to Turbinicarpus lophophoroides.
Nazwa zanotowana, dziękuję :)
onectica pisze:Jakbys tak na poważnie poszła w aloesy, to byłabyś tu ciekawym zjawiskiem
Aloesy bardzo lubię i "kilka" gatunków mam jeszcze na oku. Zajmują wysokie miejsce na liście planowanych zakupów :) W odległej przeszłości miałam jeszcze Aloes tygrysi i drzewiasty, ale padły, gdy wyjechałam na wakacje. Podejrzewam, że siostra je utopiła...no ale cóż, zwłok nie widziałam, więc dowodów brak :)

Na liście zakupów, zaraz za aloesami są jeszcze haworsje. Na dzień dzisiejszy mam tylko dwie takie roślinki, ale planuję ten błąd niebawem naprawić.
1.Haworthia limifolia. Kupiona w zeszłym roku, w tym sezonie postanowiła zakwitnąć.
Obrazek

2.Chyba Haworthia retusa, z taką nazwą ją niedawno dostałam. Była dość zabiedzona, ale powoli zaczyna się poprawiać.
Obrazek
Pozdrawiam, Natalia.
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Witam.
Bardzo ładne rośliny posiadasz,bo to i kaktusy,i aloesy,i haworsje.
Allie pisze:2. Jakieś Gymnocalycium kupione stosunkowo niedawno.
Wg mnie to jest Gymnocalycium mihanovichii.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

onectica pisze:Jakbys tak na poważnie poszła w aloesy, to byłabyś tu ciekawym zjawiskiem, bo takich, którzy się w tym specjalizują to tu jak na lekarstwo. ;:173
W dziale Kaktusy widać , że ludzie aloesy uprawiają ale tu jakoś swoich wątków nie zakładają.

Allie - całkiem pokaźny zestaw ;:333
Niedawno na targach rolniczo-ogrodniczych w mojej okolicy natknęłam się na uroczego hodowcę, który stwierdził, że "nie powinnam zajmować się kaktusami, ponieważ kwitną one wczesną wiosną, a pąki w środku lata świadczą o błędach w hodowli"
Daleko idące stwierdzenie , zapewne ten hodowca uprawia w szklarni albo tunelu a tam wszystko rusza wcześniej , na zewnątrz np na balkonie kwiatki będą oczywiście później.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Może ten pan miał na myśli górale, albo echinofossulocactusy, albo tym podobne - one faktycznie kwitna wcześnie, a potem to już tylko przypadki 8-)
A może po prostu mu się spodobała i powiedział głupotę, bo chciał dłużej podyskutować :wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Krok w stronę haworcji to krok w dobrym kierunku. ;:173
Będę miał więcej wsparcia na Forum - tymczasem jak je pokazuję u siebie to mało kogo interesują. ;:204

Twoje ładne, wypasione. ;:333
Awatar użytkownika
Allie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 23 lip 2016, o 15:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

onectica pisze: A może po prostu mu się spodobała i powiedział głupotę, bo chciał dłużej podyskutować :wink:
Z czystym sumieniem mogę to wykluczyć... Była to zdecydowanie nieprzyjemna i krótka rozmowa. Ale upał był wtedy niemiłosierny, więc można brak ogłady wybaczyć...przynajmniej częściowo :)
maryjan13 pisze:Wg mnie to jest Gymnocalycium mihanovichii.
Dziękuję :)

Korzystając z wolnego czasu postanowiłam zrobić trochę zdjęć i zaprowadzić jako taki porządek na parapetach i w skrzynkach z kaktusami. Patrząc na wątki innych forumowiczów dochodzę do wniosku, że nie mam za bardzo czym się chwalić, ale każdy od czegoś zaczynał :) Roślinki nie są zbyt wielkie, ale widzę różnicę porównując zdjęcia z zeszłego roku, a nawet z wczesnej wiosny i zdjęcia z dziś. Mam nadzieję, że za kilka lat będzie to wyglądało przyzwoicie, o ile wcześniej wszystkich roślin nie uśmiercę :D

Dziś pokażę kilka kaktusów. Nazw nie jestem pewna, oprócz numeru 5 zgadywałam :wink:
Nr1.Notocactus uebelmannianus.
Obrazek

Nr2.Notocactus schlosseri.
Obrazek

Nr3.Notocactus leninghausii
Obrazek

Nr4.Notocactus scopa v. albispinus
Obrazek

Nr5.Notocactus buiningii
Obrazek
Pozdrawiam, Natalia.
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Patrząc na wątki innych forumowiczów dochodzę do wniosku, że nie mam za bardzo czym się chwalić, ale każdy od czegoś zaczynał
Oczywiście , że poszczególne wątki to taki swego rodzaju "wyścig zbrojeń" każdy chce pokazać nadzwyczajnie uciernione , rzadkie ,no i kwitnące okazy . Mi się podoba , że chyba zbierasz rośliny nie przypadkowe ale pewną spokrewnioną grupę . Widać , że roślinki w dobrej formie a to najważniejsze ;:333
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Nie ma się czym pochwalić?? Nieprawda - i piszę to z pełną odpowiedzialnością. ;:204
Wg. mnie roślinki ładne, zadbane i jak już napisał Jacek widać, że zbierane z myślą przewodnią. Mnie się tutaj podoba i już! ;:333
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Piękne kaktusy szczególnie podoba mi się Notocactus buiningii - bo go nie mam :D
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusy i sukulenty - Allie

Post »

Bo to tak działa :) . Mnie się też bardzo podoba i nie mam. Należy raczej do tych roślin, które zawsze się podobają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”