Cierniste początki Grześka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzegorzo
100p
100p
Posty: 145
Od: 12 mar 2016, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom/Kielce

Cierniste początki Grześka

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie i gorąco :wit
Mimo że kaktusy podobały mi się "od zawsze" i jeszcze w czasach szkolnych próbowałem coś tam nieporadnie uprawiać to póżniej nigdy nie miałem albo warunków albo pochłaniały mnie inne sprawy życiowe aby tymi przepięknymi roślinami zająć się poważniej. Dopiero niedawno moja sytuacja jak równiez miejsce i możliwość trzymania kłujaczków zmobilizowały mnie aby wrócić do mojej pasji sprzed ponad 30 lat. Nawet nie będę określał moich roślinek mianem kolekcji bo to zbyt wielkie słowo, raptem kilkadziesiąt roślinek praktycznie bardzo bardzo młodych więc i pięknymi kwitnieniami nie będę się mógł na razie pochwalić. Muszę tę dodać ze do nawrotu mej kaktusowej choroby w dużej mierze przyczynili się wspaniali użytkownicy tego forum, którzy z taką pasją i miłością zajmują się swoimi roślinkami. Jestem dumny że mogę do was dołączyć. Na powitanie malutki i skromniutki kwiatek dla wszystkich mojego młodziutkiego notocactusa. ....nie wiem czy poprawnie wstawię zdjęcie bo to mój pierwszy raz :wink:
Obrazek
Pozdrawiam
Grzegorz
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Cześć Grześku, cieszymy się że dołącza tutaj coraz więcej osób ;:108 Super, że masz teraz możliwość na rozwinięcie swojej pasji, to ważny element i na pewno da Ci dużo szczęścia jak i siły na inne dziedziny życia :) Te kilkadziesiąt sztuk to przecież niemało, a skoro zdecydowałeś się na obecność na forum to zapewne będzie ich przybywać ;:138 I zacząłeś rewelacyjnym zdjęciem,kwiaty tego Notocactusa są po prostu świetne :!: ;:oj
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Witam na Forum ;:173

Cieszę się, że do nas dołączyłeś. Wspólna pasja sprawia, że jesteśmy tu naprawdę mocną grupą wsparcia. Teraz po Twoim przybyciu jeszcze mocniejszą. :wink:
Myślę, że wnet będziesz miał kaktusów więcej, więcej i więcej... Jak wszyscy tutaj, bowiem zachowanie umiaru wśród fascynatów jest bardzo trudne. :D

Roślinka, kwiatuszek oraz fotka - pierwsza klasa! ;:333
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Witaj Grzegorzu, już ten jeden fajnie kwitnie ;:oj
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Witaj Grzesiu.
Piękne zdjęcie na otwarcie wątku.
Czytając Twój wstęp nasuwa się powiedzenie : " Stara miłość nie rdzewieje ".
Mówisz że kilkadziesiąt kaktusów to nie kolekcja.
Nie trzeba mieć kilkaset,czy kilka tysięcy kaktusów.Liczy się przecież zapał i pasja.
O ilości decydują niezależnie od nas również warunki i miejsce,a szczególnie jego brak.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
grzegorzo
100p
100p
Posty: 145
Od: 12 mar 2016, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom/Kielce

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Dziękuję za miłe powitanie i przyjęcie w gronie miłośników tych cudownych kłujących roślin. Oczywiście tak naprawdę to nie ma znaczenia czy mamy kaktusów dziesięć, sto, tysiąc czy więcej. Ważne jest to że cieszy nas ich posiadanie, radość z uprawy, patrzenie jak rosną i odwdzięczają się kwiatami. Muszę jednak przyznać że patrząc na ten ogrom cudownych form, przeglądając zdjęcia i opisy choćby na tym wspaniałym forum chciałoby się rozwijać swoją kolekcję. Wiele razy w różnych postach padało stwierdzenie że to wspaniała i nieuleczalna choroba i podpisuję się pod tym gdyż u mnie też przybrało to formę nieuleczalną no bo skoro moja druga połowa mówi do mnie że w nocy przez sen mówię o kaktusach :;230
Posiadam bardzo młodziutkie rośliny, kilka ku memu zdumieniu już zakwitło, kilka właśnie kwitnie, parę ma zamiar w najbliższym czasie. Będę wrzucał fotki, przepraszam jednocześnie za jakość, wszystko robione telefonem a same roślinki najprostsze w uprawie i najpopularniejsze ale to przecież mój początek. Wrzucam jeszcze jedną fotkę notocactusa skoro poprzednie zdjęcie się podobało. Pozdrawiam
Obrazek
Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Śliczniutkie, wypieszczone, chcemy jeszcze ;:204
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Również witam :!:
Dopiero niedawno moja sytuacja jak równiez miejsce i możliwość trzymania kłujaczków zmobilizowały mnie aby wrócić do mojej pasji sprzed ponad 30 lat.
Jak warunki się zmieniły na bardziej sprzyjające do kolekcjonowania to ino patrzeć jak kłujaków będzie przybywać.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Piękny kwiatuszek ;:333 . Twoja historia przypomina trochę moją :) , będę zaglądać.
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Hej :wit Fajne fotki pokazałeś, piękne kwiatuszki ;:108 Życzę Ci udanego sezonu.
Awatar użytkownika
grzegorzo
100p
100p
Posty: 145
Od: 12 mar 2016, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom/Kielce

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Obiecałem ze będę wrzucał fotki z mojej raczkującej kolekcji więc teraz dla odmiany na żółto, może komuś się spodoba, mnie zafascynował odcień tej żółci
Obrazek
Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Któż nie lubi takiej jajecznicy. :)
Witam. Widzę, że zdecydowałeś się pokazać swojej rośliny. Ja też założyłem niedawno swój wątek, więc jako żółtodzioby trzymajmy się razem. ;:306
Awatar użytkownika
grzegorzo
100p
100p
Posty: 145
Od: 12 mar 2016, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom/Kielce

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Dziś od rana u mnie ;:3 i moje maleństwa pokazują swoje wdzięki

Obrazek
Pozdrawiam
Grzegorz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”