Cierniste początki Grześka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

na jakieś 3 sezony Ci wystarczy tego foliaka ;:306
Awatar użytkownika
grzegorzo
100p
100p
Posty: 145
Od: 12 mar 2016, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom/Kielce

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Aileen pisze:To spore zakupy jesienią poczyniłeś, ciekawe co tam Ci przybyło
Większość to rośliny jeszcze bardzo młode, pewnie z połowa tych jesiennych zakupów to był rodzaj Gymnocalycium i po parę sztuk różnych różnych innych roślin: sulek, notków, jakaś aylosterka (perplexa :D ), Weingartia, Frailea, Coryphantha....
Z dnia na dzień pąków na roślinach zaczyna przybywać ;:333
Obrazek

-- 26 mar 2017, o 22:08 --
popiolek69 pisze:na jakieś 3 sezony Ci wystarczy tego foliaka
Ja zakładałem że na 2 sezony i trzeba będzie o następnym pomyśleć...w sumie miejsca jest dosyć, można jeszcze kilka dostawić ;:306
Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Widzę, że u kolegi zapowiada się wielohektarowa kolekcja :heja :heja :heja i bardzo dobrze ;:108 będę trzymać kciuki za takim rozwojem ;:215 ;:215
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Wielo... co?? ;:219
Raczej hobbysta czy raczej producent?
Wg mnie lepiej być tym pierwszym bo czasu na ulubione roślinki więcej i lepiej się je traktuje. :wink:

U roślinek kwiaty blisko, coraz bliżej. ;:333
Awatar użytkownika
grzegorzo
100p
100p
Posty: 145
Od: 12 mar 2016, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom/Kielce

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

gracesz pisze:Widzę, że u kolegi zapowiada się wielohektarowa kolekcja
Z tą wielohektarową hodowlą to lekka przesada choć tych kilkanaście m2 pewnie dość szybko zapełni się roślinami zwłaszcza że sporo wysiewam ale cieszę się z foliaka bo będę mógł zapewnić roślinom dobre warunki
hen_s pisze:Wielo... co??
Raczej hobbysta czy raczej producent?
Oczywiście Henryku że hobbysta a te 2 lata o których wspomniałem to żartobliwa polemika z Konradem bo wiem jakie ilości pięknych roślin u niego, oczywiście nie wykluczam że z czasem przybędzie jeszcze jeden foliaczek :D
Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Ulżyło mi. :)

A postępy w hodowli i to jak zapełniasz tyle miejsca roślinami (wg. mnie to ogrom! miejsca) będę śledził z niesłabnącym zainteresowaniem. :wink:
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Fantastycznie ;:333
Taki foliak do wspaniała sprawa ;:108
Lubię tu zaglądać i patrzeć jak ewoluuje u Ciebie to wspaniałe hobby ;:108
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
popiolek69
500p
500p
Posty: 802
Od: 22 paź 2011, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Trawniki

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

popiolek69 pisze:na jakieś 3 sezony Ci wystarczy tego foliaka
Ja zakładałem że na 2 sezony i trzeba będzie o następnym pomyśleć...w sumie miejsca jest dosyć, można jeszcze kilka dostawić ;:306[/quote]
podałem wariant optymistyczny ;:224 u mnie po roku z jednego zrobiły się dwa ;:209
Awatar użytkownika
grzegorzo
100p
100p
Posty: 145
Od: 12 mar 2016, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom/Kielce

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

popiolek69 pisze:podałem wariant optymistyczny u mnie po roku z jednego zrobiły się dwa
U mnie Konradzie te 2 lata to też jest ten wariant bardziej optymistyczny ;:224
hen_s pisze:A postępy w hodowli i to jak zapełniasz tyle miejsca roślinami (wg. mnie to ogrom! miejsca) będę śledził z niesłabnącym zainteresowaniem.
Pozwolę sobie Henryku jeszcze rozwinąć nieco temat tych hektarów jak to ujęła nasza miła koleżanka Grażyna. Jestem Henryku pewny że gdybyś nie był ograniczony ilością miejsca na którym możesz kolekcjonować rośliny to częściej pojawiałyby się nowe rosliny które Ci się podobają a po drugie przy jakiejkolwiek zmianie orientacji profilu kolekcji nie musiałbyś wyzbywać się dotychczas trzymanych roślin.... a tak... ten nieszczęsny brak miejsca :-( Śmiem twierdzić że po tylu latach ile poświęciłeś tym cudownym roślinom to gdybyś miałm to mniejsce to zapewne niejeden taki foliak byś zapełnił :-)
Ukierunkowanie profilu kolekcji na pewno ma wiele zalet, można z czasem dorobić się cudownych tematycznych kolekcji ( jak choćby lobivki Tomka) ale przynajmniej dla mnie ma jedną zasadniczą wadę... ukierunkowując profil kolekcji do jednego lub nawet kilku rodzai niestety odcinam się od wielu pięknych roślin które mi się podobają, raczej moja kolekcja nie będzie nastawiona na konkretną grupę roślin, będzie tam wszystko to co będzie mi się podobać. A sam dobrze wiesz jak zróżnicowany i piękny jest świat kaktusów dlatego może żartobliwie to teraz ujmuję ale pewnie za jakiś czas może miejsca w tym foliaku zabraknąć.... Jestem pewnie w tej niewielkiej grupie dla której miejsce nie jest jakimś krytycznym wyznacznikiem wielkości kolekcji. Pozdrawiam
Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Jestem Henryku pewny że gdybyś nie był ograniczony ilością miejsca na którym możesz kolekcjonować rośliny to częściej pojawiałyby się nowe rosliny które Ci się podobają a po drugie przy jakiejkolwiek zmianie orientacji profilu kolekcji nie musiałbyś wyzbywać się dotychczas trzymanych roślin.... a tak... ten nieszczęsny brak miejsca :-( Śmiem twierdzić że po tylu latach ile poświęciłeś tym cudownym roślinom to gdybyś miałm to mniejsce to zapewne niejeden taki foliak byś zapełnił :-)
Całkowita racja - zgadza się 100% to co napisałeś.
Niestety nie mam możliwości postawić nawet najmniejszego namiotu foliowego o szklarni nie wspominając i stąd jest jak jest czyli wciąż ograniczenia...
A Tobie pozostaje tylko pozazdrościć. ;:173
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

I tu muszę przyznać, że Heniu czy np. Danusia (DAK) są mistrzami organizacji i jednocześnie wyrzeczeń. Bo ograniczeni przestrzenią gromadzicie najładniejsze rodzaje i jesteście (czy powinno być - musicie) być konsekwentni... Co Wam bardzo dobrze wychodzi :-) Tak więc ma to swoje plusy. I zawsze zapraszamy do foliaków, abyście mogli choć nacieszyć wzrok :-)
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Moje też już z zimowiska zjechały Opalają się na słonku za szybką 100 nowych roślin ??? Podziwiam ;:138 U mnie przez zimę 3 najładniejsze padły 2 male a reszta się jakoś trzyma Myślę że po podlaniu dostaną animuszu Ty Grzesiu musisz zmienić tytuł strony bo to już nie początki :D Gratuluję wytrwałości
Awatar użytkownika
grzegorzo
100p
100p
Posty: 145
Od: 12 mar 2016, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom/Kielce

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

gracesz pisze:tu muszę przyznać, że Heniu czy np. Danusia (DAK) są mistrzami organizacji i jednocześnie wyrzeczeń
Tak... to prawda, dlatego bardzo podziwiam ich kunszt organizacji i jak wiele wyrzeczeń ponoszą a jednocześnie wielka szkoda że nie mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i muszą być ciągle ograniczeni powierzchnią pod kolekcję, próbuję domyśleć się jak cudowne kolekcje mogliby mieć gdyby nie te powierzchniowe ograniczenia
cokolwiek pisze:Ty Grzesiu musisz zmienić tytuł strony bo to już nie początki
Ależ droga Basiu... toż to skromniutkie początki ;:306
Powoli bo powoli ale kolejne pączki zaczynają pojawiać się na roślinach
Obrazek
Pozdrawiam
Grzegorz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”