Cierniste początki Grześka

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Niby już teraz nie czas na zakupy, ale w sumie czemu nie - można sobie u siebie do zimy odpowiednio przygotować i po swojemu przezimować, a potem masz swoje kwiatki.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
grzegorzo
100p
100p
Posty: 145
Od: 12 mar 2016, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom/Kielce

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

onectica pisze:Niby już teraz nie czas na zakupy, ale w sumie czemu nie
... niby racja, lecz z drugiej strony gdy ktoś tak bardzo jak ja zapadł na "chorobę" kaktusową i pragnie szybko powiększyć swoje zbiory to nie ma złych okresów na zakupy ;:306
Wysiewać też powinno się generalnie wiosną a ja robię to cały czas i nawet właśnie uruchomiłem moją mnożarkę pod lampami ( świetlówki 8 x 18W ) wiedząc że i tak część zwłaszcza góralek mi się wyciągnie ale jak wiosną pójdą na słoneczko ;:3 to myślę że powoli dojdą do siebie. Zacząłem ten rok z niespełna 30 roślinkami, zakończę go mając ok 350 kaktusów ( nie licząc siewek) ale myślę że warto ;:333
Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

onectica pisze:Niby już teraz nie czas na zakupy, ale w sumie czemu nie
... niby racja, lecz z drugiej strony gdy ktoś tak bardzo jak ja zapadł na "chorobę" kaktusową i pragnie szybko powiększyć swoje zbiory to nie ma złych okresów na zakupy ;
Też to mam .Tym bardziej moje otoczenie też złapało bakcyla.Co odwiedziny to jakiś maluszek przybędzie
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

grzegorzo pisze: Zacząłem ten rok z niespełna 30 roślinkami, zakończę go mając ok 350 kaktusów ( nie licząc siewek) ale myślę że warto ;:333
Ale się kolekcja rozrosła!! ale jak masz miejsce na zimowanie i na letnie stanowisko, to dlaczego nie? :D A co do zakupów, to masz racje, że cały rok jest dobry. Jedynie zimą trzeba zadbać, aby rośliny nie zmarzły w ewentualnym transporcie...
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

grzegorzo pisze: :D A co do zakupów, to masz racje, że cały rok jest dobry. Jedynie zimą trzeba zadbać, aby rośliny nie zmarzły w ewentualnym transporcie...
Bo jak tu inaczej kolekcję powiększyć ? :D U mnie dopiero kilka roślin ale wciąż przybywa
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

grzegorzo pisze:właśnie uruchomiłem moją mnożarkę pod lampami
Jak się ma taki luksus, to jasne, że nie ma co czekać na wiosnę ;:108

Co do szalonych zakupów - pierwszy sezon-dwa i pierwsza zima Ci zweryfikuje kierunek. A nawet jak nie, to na pewno czegoś nauczy ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
grzegorzo
100p
100p
Posty: 145
Od: 12 mar 2016, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom/Kielce

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

onectica pisze:Co do szalonych zakupów - pierwszy sezon-dwa i pierwsza zima Ci zweryfikuje kierunek. A nawet jak nie, to na pewno czegoś nauczy
To fakt że sporo nowych roślin nabyłem w tym roku ale są to już naprawdę przemyślane zakupy ale skoro zdecydowałem się poważnie podejść do tematu i rozwinąć kolekcję a mam możliwości ku temu to wydaje mi się że że te 300 roślin w skali roku to nie jest jakieś szaleństwo, tym bardziej że świadomie wybieram te rodzaje i gatunki które chcę widzieć w swojej kolekcji. W przyszłym sezonie pewnie będzie to już wyglądać trochę inaczej, główny rozwój hodowli będzie opierał się na roślinach z własnego wysiewu ( już w tym roku wysiałem ponad 100 porcji nasion ) nie twierdzę jednak że paru roślin nie kupię ale nie będą to już te ilości co w tym sezonie. Czy zima coś zweryfikuje? Nie bardzo rozumiem koleżankę, co do obranego przeze mnie kierunku to nie sądzę, co do roślin, nawet tych kupionych jesienią też, tym bardziej że większość jesiennych zakupów pochodzi od jednego z bardziej doświadczonych i cenionych kolegów z tego forum więc przy odrobinie wiedzy i odpowiedniego miejsca z mej strony sądzę że zdecydowana większość przetrwa zimę w doskonałej kondycji i w przyszłym sezonie pochwalę się pięknem ich kwitnień.
A co do nauki.... wszyscy uczymy się całe życie, popełniamy błędy, najważniejsze by umieć z nich wyciągać właściwe wnioski a dzięki Wam, wspaniałym użytkownikom tego forum moja wiedza na temat hodowli tych pięknych roślin bardzo się pogłebiła w tym sezonie i z pewnością pozwoliła uniknąć wielu bolesnych błędów ;:180
Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

grzegorzo pisze: wydaje mi się że że te 300 roślin w skali roku to nie jest jakieś szaleństwo,

No pewnie! Tutaj hurtowe zakupy to zupełnie normalne przecież i nikt z tutejszych się temu nie zdziwi :;230 :;230 :;230
przy odrobinie wiedzy i odpowiedniego miejsca z mej strony sądzę że zdecydowana większość przetrwa zimę w doskonałej kondycji i w przyszłym sezonie pochwalę się pięknem ich kwitnień.
I na to liczymy :D
Miałam na myśli tylko to, że mimo wszystko nie zawsze nam wychodzi tak, jakbyśmy chcieli i jak planujemy, a wtedy nie ma się co zrażać, tylko wykazać nieco elastyczności lekko zmodyfikować to czy tamto i pogrążać się dalej :wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Miałam na myśli to to, że mimo wszystko nie zawsze nam wychodzi tak, jakbyśmy chcieli i jak planujemy, a wtedy nie ma się co zrażać, tylko wykazać nieco elastyczności lekko zmodyfikować to czy tamto i pogrążać się dalej

Mam zamiar tak zrobić I dobrze że mi te zdjęcia wysłałaś bo co innego wiedzieć a co innego widzieć Pewnie jak bym takiego biedaka zobaczyła to bym się zapłakała ;:145
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Nie ma co od razu w depresję wpadać.
Każdej roślinie trzeba dać zawsze szansę i czas na jej wykorzystanie :D

Kaktusy uczą cierpliwości ;:108
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

grzegorzo pisze: A co do nauki.... wszyscy uczymy się całe życie, popełniamy błędy, najważniejsze by umieć z nich wyciągać właściwe wnioski a dzięki Wam, wspaniałym użytkownikom tego forum moja wiedza na temat hodowli tych pięknych roślin bardzo się pogłebiła w tym sezonie i z pewnością pozwoliła uniknąć wielu bolesnych błędów ;:180
Całkowicie się z Tobą zgadzam :) Podpowiedzi innych forumowiczów są bezcenne. A to tu się czegoś dowie, tam gdzieś przeczyta. Pomoc w wyborze kierunku kolekcji. Pomoc w kupnie nasion. Podpowiedzi o ciekawych stronach. To forum jest cennym źródłem wiedzy ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

Niezły pierwszy sezon z 30 do 350 - szybko idzie :D
Każdy to chyba zna, jak się kupi jednego to w paczce potem przyjdzie 15... :D
Awatar użytkownika
grzegorzo
100p
100p
Posty: 145
Od: 12 mar 2016, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Radom/Kielce

Re: Cierniste początki Grześka

Post »

To i tak ciągle mała kropelka tego co chciałbym w przyszłości widzieć u siebie :;230 ale nadrabiam wysiewami, problem jedynie w tym że mi się miejsce pod lampami zaczyna kończyć ;:306. A tak już trochę poważniej to siedzi pod lampami ok 160 wysianych porcji i generalnie wszystko całkiem nieżle rośnie, przy naświetlaniu ok 15 godz/doba ośmioma świetlówkami po 18W nawet góralki całkiem znośnie wyglądają, nie ma jakiegoś tragicznego wyciągania, aż się zastanawiam na jak długo wystarczy mi foliak 18m2 :;230
Pozdrawiam
Grzegorz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”