Pospolite ale przeurocze kaktusy - PiotrAPD

Zablokowany
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Pospolite ale przeurocze kaktusy - PiotrAPD

Post »

Wszystkie obejrzałam i wszystkie mi sie podobają ;:215
Mammillaria poselgeri to ja jeszcze nie widziałam ,ale podoba mi się :D
Widzę ,że do tematu podchodzisz tak jak ja ....aby chociaż jedna została to już będę zadowolona :D ....nie możemy być tacy zachłanni :;230
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Pospolite ale przeurocze kaktusy - PiotrAPD

Post »

Akurat ta mammillarka to były rodzaj Cochemiea i znana też jest jako Cochemiea poselgeri. Oczywiście u mnie będzie jako mammillarka i ma naprawdę wyjątkowe kwiaty :D Tylko niech ja tego doczekam bo to długa droga i wiele niebezpieczeństw czyha :wink:
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Pospolite ale przeurocze kaktusy - PiotrAPD

Post »

Bardzo obiecujący zestaw, a kwiaty Cochemiea poselgeri rzeczywiście czarujące ;:oj . Na pewno ochronisz te ślicznotki przed wszelkimi niebezpieczeństwami, a czas szybko leci, więc niedługo zachwycisz nas (a przede wszystkim siebie) pięknymi roślinami. Czego z całego serca życzę.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Pospolite ale przeurocze kaktusy - PiotrAPD

Post »

PiotrAPD napisał(a):
1. Mammillaria carretii
2. Mammillaria cerralboa (Isla Cerralbo, BCS)
3. Mammillaria goodridgei HO 413 (Isla Cedros, BC)
4. Mammillaria guelzowiana SB 1160 (Rodeo, Durango, Mex)
5. Mammillaria insularis
6. Mammillaria johnstonii (Sonora, S. Carlos, Mex)
7. Mammillaria longiflora ssp. stampferi SB 495 (El Salta, Mexico)
8. Mammillaria louise
9. Mammillaria melanocentra Lau 1120 (La Rinconada, NL)
10. Mammillaria phitauiana SB 1259 (N. San Jose del Cabo)
11. Mammillaria poselgeri (Cochemia)
12. Mammillaria saffordii (Michoacan, Mex)
13. Mammillaria schumannii 'globosa' Rep 294 (Cabo San Lucas, BC)
Świetny zestaw. Naprawdę. Coś tam jeszcze na mammillariach i pokrewnych się znam więc wiem o czym piszę. Same rarytasy! ;:333

Teraz tylko - bagatela - trzeba je przysposobić. Ale absolutnie nie wątpię że się uda i trzymam kciuki za to aby się udało. ;:173

PS. Do wcześniejszej mojej tu wypowiedzi:
Piotrowi (kospe) na wczorajszym spotkaniu Oddziału wytłumaczyłem na czym polega wyższość roślin z A. Południowej na A. Północną. :D Nie wiem czy do końca zrozumiał ale starałem się jak mogłem... :lol:
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Pospolite ale przeurocze kaktusy - PiotrAPD

Post »

hen_s pisze: Piotrowi (kospe) na wczorajszym spotkaniu Oddziału wytłumaczyłem na czym polega wyższość roślin z A. Południowej na A. Północną. :D Nie wiem czy do końca zrozumiał ale starałem się jak mogłem... :lol:
Henryk - porwałeś się z motyką na słońce...wątpię czy zrozumiał. :roll: I powiem po cichu, że go popieram.

Co do Cochemia - wspaniała, mam, ale niestety nie kwitła, chociaż już spora. Ciekawe czy u Piotrka _ Kospe kwitła.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Pospolite ale przeurocze kaktusy - PiotrAPD

Post »

Joasiu,
I Ty Brutusie przeciwko mnie?! ;:218
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pospolite ale przeurocze kaktusy - PiotrAPD

Post »

PiotrAPD pisze:Małe sprostowanko. Trzy szklarenki to już mam :D a kolejne trzy chcę mieć monorodzajowe :wink:
Aaaa... taka zamiana... To rozumiem i popieram ;:170

Ja tam się na mammillariach nie znam, ale trzymam kciuki za wschody, żeby było więcej niż tylko po jednej sztuce z każdego gatunku :uszy
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Pospolite ale przeurocze kaktusy - PiotrAPD

Post »

hen_s pisze:Joasiu,
I Ty Brutusie przeciwko mnie?! ;:218
No, niestety...ja jak to kobieta lubię ozdobniki - piórka, futerka, kolorki, wianuszki - i to mają mammillarki.
Echinopsisy są piękne gdy kwitną! Wtedy - klękajcie narody.
Szkoda, że nie ma echinomammilopsis :wink:
kospe
200p
200p
Posty: 426
Od: 18 wrz 2013, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pospolite ale przeurocze kaktusy - PiotrAPD

Post »

annaoj pisze:
hen_s pisze: Piotrowi (kospe) na wczorajszym spotkaniu Oddziału wytłumaczyłem na czym polega wyższość roślin z A. Południowej na A. Północną. :D Nie wiem czy do końca zrozumiał ale starałem się jak mogłem... :lol:
Henryk - porwałeś się z motyką na słońce...wątpię czy zrozumiał. :roll: I powiem po cichu, że go popieram.

Co do Cochemia - wspaniała, mam, ale niestety nie kwitła, chociaż już spora. Ciekawe czy u Piotrka _ Kospe kwitła.
Asiu, Henryk faktycznie próbował, ale z racji tego ze siedział przy samym okonie to musiał sie bardzo szybko wycofać ;:306
Co do Cochemiea poselgeri, posiadam tez spory okaz i podobnie jak u Ciebie kwiatów sie nie doczekałem. Kompletnie nie wiem dlaczego?

Piotrze, miałem okazję wysiewać, kiełkuje bardzo dobrze jednak trzeba uważać na podlewanie, jeden raz za dużo i po sprawie.

Jak już jesteśmy przy tym temacie, udało mi sie zgromadzić niemal wszystkie gatunki z tej grupy, poza jedną - halei, nasion tez nigdzie nie mogę dorwać. Jak by ktoś coś wiedział, dajcie znać.
Pozdrawiam
Piotr
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Pospolite ale przeurocze kaktusy - PiotrAPD

Post »

Najpierw wtrące sie do dyskusji na temat wyższości Ameryki południowej nad północną. No cóż ... nie ma czegoś takiego :D
Chociaż patrząc na moje ulubione rodzaje (Mammillaria, Parodia, Echinopsis) to sami widzicie, że bliżej mi do południa ;:216
Ale ... nie ma czegoś takiego ;:108

Piotr dzięki za cenną uwagę ;:333

A co do Mammillaria halei to może uda Ci się kupić nasionka z melezyjskiej strony :D
http://www.wellgrowhorti.com/Page/Comme ... 0-%20H.htm
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pospolite ale przeurocze kaktusy - PiotrAPD

Post »

Piotrze wybrałeś piękne roślinki, a Mammillaria poselgeri wygląda niesamowicie i ma kwiatuszki tak wyjątkowe, ten czerwoniasty kolor - cudo ;:oj nie znałam tej grupy roślin. No to już się cieszę na to co będzie, patrząc na wszystkie Twoje rośliny jestem pewna że i te przetrwają, trzymam kciuki ;:215 Oj, będę często zaglądać, fajnie jest obserwować jak rozwija się kolekcja :D
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Pospolite ale przeurocze kaktusy - PiotrAPD

Post »

PiotrAPD pisze: Trochę przesadziłem bo nie chciałem aż tak dużo ale czułem się jak w hipermarkecie :;230
- skąd ja to znam, tego nie da się opisać, usprawiedliwić, wytłumaczyć, to trzeba na własnej skórze "przeżyć", "otrzeźwienie" przychodzi jak trzeba młode siewki - sadzonki pikować, a metraż pod rośliny nie jest z gumy, nie chce się roziągnąć ;:oj.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pospolite ale przeurocze kaktusy - PiotrAPD

Post »

Akwelan_2009 pisze: - skąd ja to znam, tego nie da się opisać, usprawiedliwić, wytłumaczyć, to trzeba na własnej skórze "przeżyć", "otrzeźwienie" przychodzi jak trzeba młode siewki - sadzonki pikować, a metraż pod rośliny nie jest z gumy, nie chce się roziągnąć ;:oj.
Oj tak ;:108 ;:108 Ale może nie wszystko wzejdzie, nie wszystko przetrwa pierwsze miesiące, a coś pikować trzeba :;230 :;230 :;230 to moja dewiza na zakupy nasion ;:223 :;230
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”