Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witaj Mariusz miło mi że zajrzałeś zapraszam w każdej wolnej chwili.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Baschka
50p
50p
Posty: 58
Od: 18 lis 2016, o 23:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witaj Alu!
Zajrzałam z wielką ciekawością tym bardziej, że też od niedawna jestem użytkownikiem działki na ROD. Działeczkę masz ładniutką, taką klimatyczną. I powiem z zazdrością, że Twoja działka wygląda o wiele lepiej już teraz, niż moja po wielkim sprzątaniu i wywiezieniu 3 kontenerów śmieci. Altanka też ładna i stylowa. Sądzę, że po uprzątnięciu i małych przeróbkach będziesz miała całkiem miłe miejsce do wypoczynku. ;:108
Chociaż może nie do końca..... bo od pewnej starszej działkowiczki usłyszałam, że na działce się nie odpoczywa. ;:306
Będę zaglądać, życzę powodzenia ;:333
Pozdrawiam, Baśka
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witam Cie gorąco Basiu i dziękuję za miłe słowa, ale przypuszczam że i u mnie nie jeden kontener będzie do wywózki bo cały strych do sprzątania. U mnie jeszcze mrozy, ale jak tylko wiosna się pokaże to i praca się zacznie. :) Na odpoczynek i grila też przyjdzie czas :wink:
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witam was wszystkich dziś robiąc zakupy w Auchan przy okazji :) kupiłam kilka róż.
Lavender Blue,
Pink Passion,
Mt. Shasta,
Finesse.
Może macie jakieś informacje na temat tych odmian, nie mogę nigdzie w necie ich znaleźć.
Obrazek
Ta w środku to Dr blue a tych po prawej i lewej stronie nie ma nazwy ;:185 . Może wy znacie??
Obrazek

wybaczcie za krzywe zdjęcia ale nie mam pojęcia dlaczego tak się wgrywają.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

;:7
Mi też znowu w sklepie rozum odjęło i kupiłam Lavender Blue, Mount Shasta i Erotika z tej samej serii.
Ogólnie nie lubię róż w ogrodzie i podobają mi się takie "kwiaciarniane", znaczy, smukłe, zbite pąki, nie takie "talerzykowate".
No i jak zobaczyłam te róże w sklepie to hurr durr, dawaj do kasy. Nie chciałaś widzieć mojej miny, jak zaczęłam gugalć zdjęcia tych odmian w domu.
Trudno cos znaleść, bo jak szutkałam Shasty, to mi google wypluwało wyniki dla góry albo wszelkich róż maści białej, z Virgo na czele. Erotika całkiem inna na fotkach w sieci, niż na pudełku, a fotki Lavender Blue przyprawiają mnie o palpitacje ;:202
Aż się boję, co z tego faktycznie wyrośnie.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witaj ciastki to co napisałaś to dokładnie tak jak u mnie. Mam nadzieję ze to będzie miła niespodzianka.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ciastki
100p
100p
Posty: 115
Od: 24 sty 2017, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Ale ze mnie wsiok. Wlazłam w wątek i ani się nie przywitałam, tylko z grubej rury narzekam :oops:
Myślałam, że to jakiś różany, bo znalazłam Cię przez google w trakcie poszukiwania informacji nt.tych róż. Przepraszam za brak kultury i Witam się zalegle ;:131

Muszę się wyleczyć z kupowania w marketach na podstawie ładnych obrazków, bo nadzieje zawsze ogromne, a co wyrośnie to zawsze wielka niewiadoma.
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Alicjo widzę, że zaszalałaś w sklepie :) trzymam kciuki żeby wszystko ładnie się przyjęło i kwitło :) a z okazji dnia Kobiet zostawiam najlepsze życzenia :) ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witam was wszystkich już nadeszła wiosna przynajmniej ta kalendarzowa :wink: myślę że dania na dzień będzie coraz cieplej i więcej ;:3
Ja zaczęłam podlewane zwłaszcza jak ciepło za oknem i lekko juz raz nawoziłam. Jak tam u was z epi
czy dalej na zimowisku ??
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Oczywiście na zimowisku. To wrażliwe rośliny i sugeruję aby nie wynosić je na zewnątrz wcześniej niż po 15 maja. Niejeden Ogrodnik epi zabrał... ;:218
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Henryku oczywiście na zewnątrz to za zimno, ale czy zacząć je podlewać bardziej i nawozić?? Może przenieść je do widniejszego i cieplejszego pomieszczenia??
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Wszystko tak jak napisałaś. :)

Tylko przy przenoszeniu pamiętaj aby stały w tym samym położeniu względem słońca bo czasem przez to lubią zgubić pąki.
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witaj Alicjo :-) przeczytałam Twój wątek i widzę, że u Ciebie nie tylko o kaktusach i sukulentach.... Gratuluje nabycia działki i trzymam kciuki za realizację planów :-) będzie dużo pracy... To pewne. Sama mam od dwóch lat ogród i już w nim siedzę od tygodnia... Ale są też etapy, kiedy można usiąść i popatrzeć jak wszystko ładnie wygląda i urosło :-) powodzenia!!!
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”