Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witaj Henryku :) masz rację kaktusów zmieści się sporo miejsca pod dostatkiem już się cieszę :heja warunki na pewno będą lepsze, woda lepsza i nawóz też myślę z czasem stosować naturalny np kompost. Na razie patrzę na pole a za oknem śnieg więc czekam na wiosnę oby przyszła jak najszybciej. Jakbym mogła to już bym pojechała ;:71 na działkę. :)

Grażynko masz rację nie ma co się przejmować w sumie zawsze gdzieś jakaś czarna owca się trafi. Liczy się większość.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Z działką i kaktusami jest ten problem, że nie można tam być stale. Czyli raz, że nie można ich przypilnować aby np. przewietrzyć kiedy lepiej słońce przyświeci ale też wtedy kiedy się jakaś roślina przypadkowemu przechodniowi zbytnio spodoba...
A i o przypadkach zniszczeń również słyszałem. :roll:

W każdym razie my tutaj rozważamy sytuacje nietypowe i krytyczne których być nie musi - a będzie przecież dobrze. Musi być dobrze. Czego z całego serca życzę.
Chociaż początków dopóki działki nie doprowadzisz do stanu który Cię zadowoli nie zazdroszczę... :wink:
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Alicjo - pisz o poczynaniach na działeczce. Pokazuj swoje roślinki i dziel się radością efektów swej pracy. Będę do ciebie zaglądała jeśli pozwolisz .

Grażyna
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Heniu,dużo zależy od sąsiadów działkowych,ale jestem za tym,że nasze kolekcje maja lepiej niż w domu,no Ja nie mam takiego problemu,
bo na działkę się wprowadzam z kaktusami i wyprowadzam się na jesieni z kaktusami,ale były czasy,że co dzień się dojeżdżało na
działkę,takie są uroki zapaleńców,osiem kilometrów w jedną stronę ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Dziękuję za miłe słowa i wsparcie jak tylko warunki pozwolą to zacznie się robota. Będzie to ciężka praca zacznę od wywożenia gratów z działki ciesze się, że mam pomocników którzy się już zgłosili na ochotnika :) . Praca ciężka, ale jak będą efekty to będzie cieszyć oj cieszyć. Co do moich epi to działka ogrodzona najwyżej puszczę psa a na bramce napisze uwaga zły pies :) ha ha a jak tylko czas pozwoli mam zamiar tam spędzać jak najwięcej czasu.

Grażynko będzie mi bardzo miło jak zaglądniesz do mnie. Ja obiecuję zdawać relację w postępach. :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Leszku spory kawałek masz na działkę, ale ja Cię chyba pobiłam jeszcze dokładnie nie sprawdzałam ale będzie około 10 km. Jak pojadę to sprawdzę i napiszę. Chcieliśmy mieć od początku działkę za miastem i się udało planujemy tam wyjeżdżać na weekendy póki nie zrobię porządku w altanie bo jest straszna graciarnia i syf później planuje dłuższe pobyty mogę sobie na to pozwolić bo na razie nie pracuję.

Grażynko jak masz zdjęcia działki pokaż ;:108
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Alicjo i ja serdecznie gratuluję nabycia działeczki ;:215

Widać , że ma potencjał i , co mnie dla mnie było by atutem - kilka dużych drzew (- czy te drzewa za ogrodzeniem na ostatnim zdjęciu też należą do działki ?) , w ich cieniu można odpoczywać i poustawiać czy popowieszać epi :wink:

:wit
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Witaj Kasiu tak duże drzewa należą do mnie, ale nie wiem czy się cieszyć czy nie bo obawiam się, że nie są w dobrej kondycji jak wszystko inne i że będę musiała je wyciąć oby skończyło się tylko na przycinaniu. Wszystko okaże się na wiosnę. :) Masz rację kasiu ta działka ma coś w sobie oglądałam tyle działek nawet o wiele ładniejszych bardziej zadbanych, ale w każdej było coś nie tak. Ta mnie zauroczyła choć taka byle jaka.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
grafi26
200p
200p
Posty: 390
Od: 25 mar 2016, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Alicjo Mam zdjęcia w telefonie ale nie umiem ich przenieść do komputera. Wiosną zrobię aparatem jak przyroda będzie się budzić do życia. Działka ma 500 m? i jest niedaleko miejsca zamieszkania- jakieś 300-400 m .Siadam na rower i 5 min jestem na działce. Ty masz ładniejszy domek- mój jest mały i wymaga odnowienia. Zaczęliśmy od działki a domek taki pozostał - nie było czasu. Wiosną sianie, pielenie ,potem zbieranie i przetwarzanie owoców. W lecie była u nas plaga komarów i ciężko było cokolwiek robić. Wchodziły w uszy, oczy i mówiąc o pokąsaniu na całym ciele. Działki w zasadzie były puste , każdy uciekał czym prędzej. Czekam do wiosny i pierwszych kwiatków.

Grażyna
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Grażynko:) moja działeczka ma 400 m jest mniejsza od Twojej, ale taka sama jaką miałam wcześniej. Kiedyś miałam działkę tez na ROD i odebrano mi ja ponieważ przerabiali drogę. Było mi jej bardzo żal, ponieważ długo trwało zanim ja urządziłam, ale nic nie mogłam zrobić. Dostałam odszkodowanie i na tym się skończyło. Jak znajdę zdjęcia to wstawię :). Teraz dlatego nie mam działki w mieście :wink:. Mam plany żeby najpierw posprzątać i wywieść niepotrzebne rzeczy z działki, ogarnąć w altanie żeby można było spać. Woda prąd jest piecyk jak będzie mi zimno też jest więc dam radę. A potem byle do przodu :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Działka ma swój klimat , nic dziwnego że Ci się spodobała ;:215
Wiosną będzie wiadomo co i jak , co żyje a co choruje .
Dla mnie drzewa to duży atut, bo sama takich nie mam , nasza działka była po prostu kawałkiem pola i zawsze brakuje mi cienia , a nie ma to jak odpoczynek w cieniu rozłożystego drzewa , no i miejsce dla roślin cieniolubnych .
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Kasiu odpoczynek pod drzewem to czysta przyjemność ale martwię się o ich stan. Na pierwszy rzut oka nie wyglądają dobrze ale na działce jest sporo drzew na pewno jakieś zostaną. Pozwoliłam sobie zawitać do ciebie i poczytać twoje wątki. Z tego co widzę to kochasz róże tak jak ja moim marzeniem jest posadzenie w alejce wysokopienne róże na przemian z niskimi też tak jak masz ty w trawieoraz kilka koło domku. Bardzo podobają mi się róże angielskie ;:oj już je oglądałam na jesieni w sklepie ogrodniczym podobno ślicznie pachną. Mam do Ciebie pytanie czy jak posadzę róże mogę je posypać od góry korą?
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
kasia_rom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4072
Od: 5 paź 2008, o 12:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Moje kwiaty moje hobby - Alicja125

Post »

Napiszę na pw
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”