Arzim - Kaktusowe początki

jawortm23
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 21 kwie 2016, o 12:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Arzim - Kaktusowe początki

Post »

Ładnie ci to wychodzi.
Możesz mi powiedzieć czy nasionka zdobywasz sam czy masz jakiś sprawdzony sklep ;:333
arzim
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 2 gru 2015, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Re: Arzim - Kaktusowe początki

Post »

Mammillarie można powiedzieć, że z nasion własnych, choć bardziej kupiłem kaktusa, a nasiona dostałem gratis :wink:
Cactus MIX to zwykłe nasiona w torebce ze sklepu, większość to będą Ferocactusy i Saguaro, liczę że może kilka będzie innych, jak na razie wszystko na to wskazuje.
Dodatkowo ostatnio byłem w kilku sklepach budowlanych i zerwałem 4 owoce z dwóch Mammillarii :twisted: Jutro lub pojutrze wysieję część tego co zdobyłem.

Więc żadnego sklepu nie mam, ale jak z tymi siewkami się nic nie stanie przez kilka miesięcy, to pewnie skądś zamówię i za rok będę siał :)

BTW: Na Mammillarii którą ostatnio pokazywałem znowu tworzą się pąki! To jest dopiero wola! 5cm średnicy a już 2 raz chce kwitnąć :D
Artur
Awatar użytkownika
Korund
100p
100p
Posty: 173
Od: 23 kwie 2015, o 22:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Arzim - Kaktusowe początki

Post »

arzim pisze: Cactus MIX to zwykłe nasiona w torebce ze sklepu, większość to będą Ferocactusy i Saguaro, liczę że może kilka będzie innych, jak na razie wszystko na to wskazuje.
O ile faktycznie feraki są dość popularne w tego typu mixach, to o obecności Carnegiea gigantea słyszę po raz pierwszy. Raczej wątpię by identyfikacja tego gatunku na tym etapie rozwoju siewek mogłaby być możliwa.
Korundowa kolekcja kaktusowa
Serdecznie pozdrawiam,
Konrad
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Arzim - Kaktusowe początki

Post »

To zapewne jakieś kolumnowce, ale żeby to była Carnegiea to też szczerze wątpię :) ale kto to wie :)
arzim
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 2 gru 2015, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Re: Arzim - Kaktusowe początki

Post »

Tak, nie jest możliwa identyfikacja na tym etapie, ale kilka lat temu siałem eksperymentalnie, o ile się nie mylę identyczny mix (nawet jak nie, to w każdym mixie jest prawie to samo) i 2 z 10 kaktusów jakie przetrwały jeśli do jakiegoś konkretnego rodzaju są podobne, to właśnie do Carnegia gigantea.

Aktualnego zdjęcia nie mam, ale mówię o kaktusie na pierwszej stronie mojego wątku w większej doniczce (wiem że jakość nie najlepsza, ale w tej chwili nic nie zrobię).
Artur
arzim
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 2 gru 2015, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Re: Arzim - Kaktusowe początki

Post »

Kilka miesięcy nic nie pisałem, czas najwyższy na powrót :)

Przez ten czas dużo się u mnie nie zmieniło, kilka kaktusów przybyło, mają zrobiony prowizoryczny mini foliak i pod nim siedzą, kilka Mammillarii co chwila kwitnie, ale dzisiaj... nie mam słów (ale mam zdjęcia) ;:173

Echinopsis subdenudata "hybryda marketowa"
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak bardzo Mammillarie mi się z początku podobały, po tym co dzisiaj zobaczyłem już sam nie wiem ;:173

Poza tym, najwięcej zmieniło się w siewkach, przez te kilka miesięcy nieźle podrosły i może ktoś potrafiłby przynajmniej rozpoznać rodzaje niespodzianek ze sklepowego mixu :?:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Jak na 4,40 zł to różnorodność i % wschodów nie są takie złe. 92/200

Oraz z moich własnych nasion

ObrazekObrazek
Mammillaria polythele

Obrazek
Mammillaria niezidentyfikowana

Spóźniony siew, również Mammillaria niezidentyfikowana

ObrazekObrazek

I ogólny rzut oka na przedszkole

Obrazek
Artur
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Arzim - Kaktusowe początki

Post »

Przez ten czas dużo się u mnie nie zmieniło, kilka kaktusów przybyło, mają zrobiony prowizoryczny mini foliak i pod nim siedzą
To podstawa , że mają odpowiednią miejscówkę :!: , dobre warunki do uprawy to najważniejsze , reszta z górki

Kwiat super , wysiewy także ładne i zadbane , podoba mi się ;:333 (gatunków nie podpowiem)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Arzim - Kaktusowe początki

Post »

Ja przyjmę zakład, że jeden z pokazanych to gruson 8-)

A tak w ogóle to gratuluje sieweczek ;:215 Czyli - w następnym sezonie już profesjonalny wysiew w odpowiednich ilościach? :wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
arzim
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 2 gru 2015, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. Mazowieckie

Re: Arzim - Kaktusowe początki

Post »

Dziękuję, a czy "profesjonalny" wysiew będzie, to zależy czy będzie mi się chciało zdobyć nasiona. Nie zaprzeczam sprawia mi radość patrzenie jak dorastają i patrzyłem już kilka stron, ale niczego nie mogę obiecać.
Artur
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”