Epiphylum Dream

Epi Dream
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 24 cze 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Emmerich am Rhein

Epiphylum Dream

Post »

Witam wszystkich milosnikow Epiphyllum dopiero raczkuje na Forum i ja pragne pokazac moje epi cuda najstarsze jeszcze od mojej Babci ma ok 65 lat epiphyllum oxypetalum
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek

A TO MOJE DZISIEJSZE o godz.19.20 EPI CUDO POWOLI POKAZUJE SWOJA PIEKNOSC PACHNIE
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Epiphylum Dream

Post »

:wit Witam na Forum :D
Choć nie jestem w posiadaniu epi (ze względu na ich rozmiary ) ,to podobaja mi się bardzo.
Żeby nie było, ;:109 mam maleńką szczepeczkę
Epi Dream
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 24 cze 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Emmerich am Rhein

Re: Epiphylum Dream

Post »

A od tego zaczyna sie straszna horoba epimania niestety nieuleczalna umnie trwa od 25 lat pierwszy listek od tesciowej to ten 4 epi musze przeciez dbac o niego zawsze moge sie pochwalic u synowej ladnie rosnie od serca podarowany ;:167 .pozdrawiam
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Epiphylum Dream

Post »

To fakt epidemia się rozrasta,ale mieszkanie w bloku nie zostawia dużych możliwości.
Chyba na tym jednym moim sie skończy :wink:
Mieszczą się tylko kaktusiki w korytkach na balkonie ;:113
Epi Dream
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 24 cze 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Emmerich am Rhein

Re: Epiphylum Dream

Post »

Nie poddawala bym sie tak szybko mazenia sa poto zeby je spelniac
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Epiphylum Dream

Post »

Sam mam kilkadziesiąt epies na balkonie w bloku. Oprócz mnóstwa kaktusów i innych sukulentów, oczywiście. :P

Zdaję sobie sprawę, że jest ich za dużo - docelowo zamierzam pozostawić tylko kilkanaście. Ponieważ jednak nie wiem które najlepiej u mnie będą rosnąć i kwitnąć więc do czasu aż dorosną są u mnie wszystkie. A że ogromna większość to nabytki z zeszłego roku to jeszcze czas jakiś musze poczekać na duże kwitnienie i selekcję. :wink:
krufka
200p
200p
Posty: 210
Od: 1 lip 2009, o 21:18
Lokalizacja: Sudety

Re: Epiphylum Dream

Post »

Oj,jaki piękny żółto-biały kwiat :D .Ja normalnie mam obsesję jakąś na punkcie takich kwiatów.Na szczęście udało mi się w tym roku kupić odmianę w wymarzonym kolorze,a potem jeszcze dostałam z wymiany.Ciekawe czy będą podobne,czy różne( bo nie wszystkie są oznaczone).Ponieważ na kwiaty przyjdzie mi jeszcze dłuuugo czekać,wpadłam na pomysł i kupiłam sobie kilka gymnocalycium.One już maja pąki i będą wkrótce cieszyć kwiatami,a z tego co czytałam,są dość łatwe w uprawie.Może w ten sposób skrócę czas oczekiwania na kwitnienia epi :wink:
Epi Dream
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 24 cze 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Emmerich am Rhein

Re: Epiphylum Dream

Post »

od listka jak sie niekiedy udaje 2-3 lata to kwitna tez zolty potrzebowal 2 lata i co roku teraz kwitnie ale bardzo skrabnie tylko 2 kwiaty ale mi wystarcza nacieszyc sie przynajmniej 1-2 dni :D
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Epiphylum Dream

Post »

Epi Dream ten biały jest wspaniały ;:138 ;:138 Niech ci długo kwitnie i cieszy oczy ;:108 :D
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Epi Dream
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 24 cze 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Emmerich am Rhein

Re: Epiphylum Dream

Post »

Mam nadzieje tylko ze ten epi oczarowal CIEBIE ale ma kolor zolty :oops: :wit

A jaki epi najciekawszy?
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Epiphylum Dream

Post »

upss, pomyłka ;:138 taki byłem zapatrzony że białego wypatrzyłem więc się poprawiam - ten żółty jest wspaniały :D :D
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Epiphylum Dream

Post »

jaki epi najciekawszy?
Wszystko zależy od gustu hodowcy. Jedni preferują tylko wielkie kwiaty (trudne do otrzymania i utrzymania), inni średnie a znam i takich, co to tylko te rośliny z maleńkimi (jak na epies) kwiatami hodują. Ci cieszą się też bo one mniej miejsca zajmują bo z zasady i krzaki sią mniejsze.
Różne też są gusta dotyczące kolorów kwiatu. Tu są zwolennicy czystych kolorów i ci których cieszą jak najbardziej rożnorodne kolory na jednym kwiatku.

Mnie cieszą różne kwiaty epikaktusów. Lubię te duże, rożnokolorowe ale też podobają mi się małe kwiatuszki, występujące za to w dużej obfitości na roślinie. Kolory... Dla mnie oranż, intensywny czerwony i odcienie żółtego. Ale jak pisałem wyżej to wszystko zależy od tego co lubimy i co nam się podoba. :wink:
Epi Dream
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 24 cze 2011, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Emmerich am Rhein

Re: Epiphylum Dream

Post »

]
Moj nowy nabytek to Lety Mey ,Urwald,Oaxaca i Geisha Girl troche poczekam jak zakwitna ale nie szkodzi mam czas ja uwielbiam duze odmiany xl-xxl a mam ich troche.pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”