Moje Sukulenty

Awatar użytkownika
pszubart
100p
100p
Posty: 104
Od: 20 cze 2006, o 19:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Ten sukulent z kaktusem w jednej doniczce, to Eczeweria (Echeveria) czyli "Kamienna róża" i kaktus-Echinopsis. Oczywiście, mogą razem rosnąć w jednej doniczce.
:)
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
alice80
50p
50p
Posty: 63
Od: 17 lis 2007, o 22:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z przycięciem

Post »

Witam! Mam drobny problem z przycięciem grubosza i prośbę do osób, które mają wiekszą wiedzę o pomoc. Sama mam niewielkie doświadczenie a chciałabym aby był odpowiednio przycięty :) Pozdrawiam Obrazek
Awatar użytkownika
alice80
50p
50p
Posty: 63
Od: 17 lis 2007, o 22:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Przy okazji mój ulubiony :wink: Obrazek
Awatar użytkownika
alice80
50p
50p
Posty: 63
Od: 17 lis 2007, o 22:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Dziękuję za odpowiedź ale mnie zależy żeby on miał nadany jakiś ładny kształt. :roll:
Awatar użytkownika
lbanek
200p
200p
Posty: 345
Od: 11 wrz 2012, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jedlicze, podkarpackie,

Re: Problem z przycięciem

Post »

alice80 pisze:Witam! Mam drobny problem z przycięciem grubosza i prośbę do osób, które mają wiekszą wiedzę o pomoc. Sama mam niewielkie doświadczenie a chciałabym aby był odpowiednio przycięty :) Pozdrawiam Obrazek
ciachnij po prostu w 1/4 długości od pieńka głównego, tak, żeby zostały takie widełki, nie martw się bo grubosz szybko puszcza nowe listki, ja swojego ciachnęłam odważnie
dość mocno( http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 3&start=56 ) i juz odbija,
problem jest tylko taki, że teraz odbijają grubosze wolniej, a jak poczekasz z cięciem tak do lutego, to będzie szybciej i gęściej powinien odbić, ale niech się wypowiedzą znawcy,
a więcej info znajdziesz tu - w wątku dot. gruboszy
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=30&t=59267

a tak w ogóle śliczne masz roślinki ;:138 i ładnie tu zaprezentowane ;:215
Pozdrawiam Lucyna
Moje roślinki
Moja kolekcja
AleksandraBdg

Re: Moje Sukulenty

Post »

Witaj!! Piękne rośliny!! Jeśli chodzi o cięcie Grubosza..one doskonale znoszą nasze brutalne zabiegi na nich. Lepiej poczekać do wiosny,ale jeśli bardzo zależy Ci na zmianie jego pokroju zrób to teraz. Napisz jaką formę chciałabyś uzyskać a postaram się pomóc :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”