Moje kaktusy - GTC111

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GTC111
50p
50p
Posty: 61
Od: 15 gru 2015, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sleschien

Moje kaktusy - GTC111

Post »

Witam wszystkich.Mojego pierwszego kaktusa wypatrzyłem sobie u znajomych.Dostałem go.A był nim Echinopsis multiplex.04.04.2014 to jest mój start.Od tej daty do dnia dzisiejszego przybyło mi 34 kaktusów.Mam balkon na południe więc słońca nie brakuje.Na początku małe były w standardowych 5,5 cm doniczkach.Polowałem kilka miesięcy na takie doniczki które mnie zadowolą ,od razu ze zintegrowanymi podstawkami.Substat to 30% ziemi do kaktusów,30%piasku bądź perlitu,30% drobnego 5mm grysu granitowego,na wierzchu 5mm warstwa żwirku płukanego dla ozdoby.Doniczki 11x11x10 .Drenaż to kermazyt.
Parę fotek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aktualnie zimują się na parapetach.Na wiosnę będziemy focić i informować co i jak i jakie rodzaje/gatunki.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy

Post »

Witaj na Forum. :wit

Jak widzę masz już ładną i bardzo dekoracyjną kolekcję kaktusów i sukulentów. Coś mi mówi, że jak tutaj dłużej pozostaniesz będzie ona jeszcze ładniejsza, jeszcze bardziej dekoracyjna a przede wszystkim jeszcze bardziej liczna. ;:173
I tak ma być! ;:204
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje kaktusy

Post »

Witaj GTC111! :D Może odczarujesz te literki.. :wink: - tzn jak Ci na imię?
Fajny zbiorek w krótkim czasie - mnie powala estetyka i porządeczek! ;:oj ;:215
Awatar użytkownika
GTC111
50p
50p
Posty: 61
Od: 15 gru 2015, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sleschien

Re: Moje kaktusy

Post »

Forum czytam od roku.Kupiłem sobie książkę na początek pana Hinza o kaktusach,i inną jeszcze o kaktusach i kwiatach domowych.Chemia zakupiona.Założyłem sobie ,że na parapecie zewn na południe-a mam ich dwa-będzie 32 sztuki(na jednym najdłuższym) i ani grama więcej.Oprócz tego mam sagowca odwiniętego,dracenę obrzeżoną i zamioculcasa.I tyle naprawdę mi powinno wystarczyć.Jakby co to mam 8 doniczek w zapasie ;-)Porządek musi być a na imię mam Marian i mam 38 lat.
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Moje kaktusy

Post »

Prześlicznie i przeestetycznie - tak jak lubię ;:333 Szkoda że przy dużo większej ilości roślin trudno o taką estetykę ;)

Tylko rośliny widzę bardzo różnorakie, więc i trza im różnorakie warunki coby nie padały. Te szczepione na hylocereusie to do przeszczepienia kolorowe, a sulka rauschii do ukorzenienia bo szkoda by jej było.
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Moje kaktusy

Post »

Cześć Marian!
Bardzo miło Cię poznać!
Przyznam, ze najpierw zobaczyłam Twoje zdjęcie w odpowiednim dziale i z ciekawości zaglądnełam tutaj. Rośliny masz zadbane, widać że kolekcja jest rozwojowa. A w jaki sposób te podstawki sa przyczepione do doniczki? Czy nie zatykają otworów w dnie?
Kwitnący echinopsis - zjawiskowy!
Awatar użytkownika
GTC111
50p
50p
Posty: 61
Od: 15 gru 2015, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sleschien

Re: Moje kaktusy

Post »

Moim założeniem jest aby każdy kaktus był inny.Nie chcę mieć jednego w kilkuset odmianach.Taki przekrój.Podstawki są na zatrzaski 4. A w samej doniczce są 2 dziurki.

Doniczki dostępne w 15 kolorach za 1,70 zł za sztukę około...
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Moje kaktusy

Post »

Porządek i estetyka powala na kolana.Trzeba przyznać, że podkreśla to piękno roślin !
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Moje kaktusy

Post »

Doniczki są super estetyczne, może trochę za duże dla niektórych roślin, ale otworów w dnie jest zdecydowanie za mało. U kaktusów bardzo ważne jest przewietrzanie podłoża. Wystarczy wywiercić lub wypalić. :)
Awatar użytkownika
GTC111
50p
50p
Posty: 61
Od: 15 gru 2015, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sleschien

Re: Moje kaktusy

Post »

Jak ktoś chce może sobie dowiercić ile chce.Mam przepuszczalne podłoże i 1,5 cm drenażu, woda zaraz ścieka do podstawki.Maluchy podrosły od tego czasu już trochę.Zdaję sobie sprawę ,że za duże o kilka rozmiarów.Ale ma być równo i z jednej parafii.Szukałem takich 7-8cm ale nie ma.Czarnuchów nie chcę.Nie chcę co roku też tego wszystkiego przesadzać.Jak słońce przyświeci mam tu 40 stopni jak w piekarniku.A one rosną jak na drożdżach.Więc wyrosną jak trzeba.;-)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje kaktusy

Post »

GTC111 pisze: Moim założeniem jest każdy kaktus inny.Nie chcę mieć jednego w kilkuset odmianach.
Różnice w odmianach nieraz są tak znaczne, że - idę o zakład - nie oprzesz się i będziesz miał niejednego 'takiego samego' ale każdy inny :wink:

Witaj :wit
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Moje kaktusy

Post »

Witam imiennika.
Ten porządek aż mnie w oczy kłuje.
Też mam kaktusy na parapecie balkonowym,ale moje rośną w różnych doniczkach.
Życzę powodzenia i obfitych kwitnień w przyszłym roku.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
GTC111
50p
50p
Posty: 61
Od: 15 gru 2015, o 19:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sleschien

Re: Moje kaktusy

Post »

Taaa ja was znam-zaczynamy kulturalnie od 60 szt a kończymy na 4000 szt i wtedy witamy w klubie,jest ten bakcyl itd.Ja znów pojechałbym z blabla na Bolivię i pozwiedzał trochę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”