Moje kaktusy - jandom1

ODPOWIEDZ
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Dzisiaj będzie kilka nowości w tym roku jak i kilka powtórek:
Rebutia fabrisii v.aureiflora:
Obrazek

Aylostera cv.Amber
Obrazek

Miseczkowa Mammillaria nana, narzekałem że w tym roku słabiej niż w tamtym, to choć wciąż to nie jest to samo, postarała się dużo bardziej ;:215
Obrazek

Mammillaria spinosissima cv.'Un Pico' :
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i na koniec dwie mamilarki seniorki - hahniana i polythele :
Obrazek
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Cóż pisać, tylko chwalić kondycję i kwitnienie tak pięknych okazów :!:
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Bardzo ładne, obfite kwitnienia. Szczególnie zachwyca Mammillaria spinosissima cv.'Un Pico' - ta naprawdę pokazała co potrafi! ;:333
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Pięknie ;:136 Zawsze chciałam M. spinosissima cv.'Un Pico' ;:167
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
Joaquin
200p
200p
Posty: 260
Od: 4 lut 2013, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Cudeńka pokazujesz, to są wspaniałe okazy, zazdroszczę i mam nadzieję, że moje też kiedyś zakwitną. Trzymam kciuki za pozostałe z nadzieją, że nam je pokażesz. Pozdrawiam i życzę dużo ;:3 ;:3 ;:3
Joaquin
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Dzięki Filip za fotkę G. bicolor, fajny kłujaczek, nieźle ocierniony, podoba mi się ;:215 Twój według tego źródła - http://www.creutzburg-info.de/Taxa.pdf - to synonim G. mostii ssp. valnicekianum, mój to G. bicolor var simplex, obie rośliny z kręgu G. valnicekianum, a więc spokrewnione ze sobą ;:136
Pięknie i tak kolorowo u Ciebie :D wszystkie mammillarki świetne, zwłaszcza Mammillaria spinosissima cv.'Un Pico', Thelocactus bicolor bardzo dobrze się spisał, pięknie zakwitł, moje telaczki na razie milczą, póki co ani jednego pąka nie ma. Kwiaty Rebutia fabrisii v.aureiflora mają fajny, cieplutki kolorek, nieźle się rozkręciła ;:333
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Mammillaria spinosissima cv.'Un Pico' - pamiętam tą piękność z ubiegłego roku :D
W tym roku również na bogato :D Super ;:215
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Pięknie i obficie ;:138
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Jacku,Henryku,Zuzo,Joaquin,Basiu - dziękuję bardzo za odwiedziny i zostawienie śladu :)
Piotrze - fajnie że ją pamiętasz, znaczy że jest na tyle ładna żeby nie zapomnieć o niej na drugi dzień :D
Lidio - to mój zostanie pod taką nazwą pod jaką teraz stoi ale przynajmniej będę wiedział jak to rozgryźć, podziwiam wiedzę i nie spodziewałem się że aż taka różnica może być ;:oj

Trochę ostatnio kwitnie ale nie wszystko udaje się uwiecznić :
Mammillaria matudae
Obrazek
Chamaecereus hybrid ''Lady Madonna''
Obrazek
Obrazek
Lobivia tiegeliana WR 84
Obrazek
Obrazek
Turbinicarpus klinkerianus
Obrazek

Trochę bardziej postarała się Rebutia fabrisii v.aureiflora:
Obrazek

Takie słoneczka po burzy i to dosłownie rzecz biorąc.. Czytam u kilku osób o problemach z pogodą, zalane kaktusy itd. U mnie w czwartek rano pojawiła się trąba powietrzna.. Zła wiadomość jest taka, że nowy inspekt został poważnie uszkodzony, dobra jest taka że lej minął inspekty o dobre kilka metrów więc szkody nie są takie jakie mogłyby być.. Jeśli chodzi o kaktusy to kilkanaście sztuk było rozrzuconych po ogrodzie i oczywiście reszta zalana, na straty trzeba spisać chyba jednego małego Echinocereus rigidissimus v.rubrispinus który został albo czymś zgnieciony przez wiatr albo ktoś zbierając w biegu porozrzucane rzeczy gdy jeszcze niemiłosiernie lało a wszystko było porozrzucane i połamane po prostu nieświadomie go zdeptał. Nie jest więc tak źle, mogło być znacznie gorzej. Najmocniej ucierpiały drzewa które zostały wręcz poobdzierane z gałęzi. Mam nadzieję że pogoda w tym roku się wreszcie ustabilizuje bo to co się dzieje to jest tragedia, nie dość że wiosna była jaka było to teraz po tych burzach u mnie codziennie wieje bardzo porywisty wiatr, nie pamiętam żeby we wcześniejszych latach aż tak wiało, słońce zajdzie za chmury i od razu zrywa się taki wiatr że aż chce drzewa położyć.

Tu urwało całą część po lewej stronie, 3 gałęzie o średnicy kilkunastu centymetrów, dodam że to są drzewa większe od domu:
Obrazek
Tu zerwało drugą część drzewa o podobnych gabarytach:
Obrazek
i jeszcze duża wierzba:
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Fiolet-karmin kwiaty super! ;:333

Natomiast drzewa... Mało fajne. Dobrze, że udało się uniknąć większych szkód. ;:218
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

'Lady Madonna', jak dla mnie, dzisiaj króluje ;:138 . Straty duże, ale jak sam piszesz, mogło być gorzej. Na szczęście Twoje kaktusy nie odfrunęły, jak Dorotka z krainy Oz :wink: .
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Szkoda, że akurat takie coś musiało Cię spotkać :(
A teraz coś milszego. Pokazany przez Ciebie Chamaecereus hybrid ''Lady Madonna'' absolutnie najładniejszy ma kwiat ze wszystkich tu pokazanych :D Bardzo mi się podoba ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Trochę kwitnień z ostatniego czasu :
Przypomniała sobie że pasuję zakwitnąć Aylostera gibbulosa:
Obrazek
Kremowa rebutia :
Obrazek
Notocactus rutilans:
Obrazek
Chamaecereus silvestrii:
Obrazek
Obrazek
Mammillaria blossfeldiana:
Obrazek
Astrophytum capricorne, jeden z najładniej pachnących kaktusów ;:108
Obrazek
Obrazek


W tym roku na szczęście jest też trochę debiutów, nie wszystkie udało mi się jednak uwiecznić. Oto kilka z nich :
Echinopsis cardenasiana, na zdjęciu z gościem, do zdjęcia nie było problemu, ale jak chciałem powąchać kwiat to musiałem stoczyć małą bitwę ;:306
Obrazek
Astrophytum myriostigma f.nudum quadricostatum:
Obrazek
Pyrrhocactus calderans, przynajmniej pod taką nazwą zakupiony, bo na internecie nie bardzo mogę coś na jego temat znaleźć. Myślałem że kwiat będzie nieco bardziej okazały, nieco większy. Mimo niewielkich rozmiarów ma jednak piękny, limonkowy zapach.
Obrazek
Obrazek

Nareszcie w tym roku zakwitł Astro-senior, długo zajęło mu wybudzanie gdyż był wyniesiony bardzo późno. Ale już jest i ma się dobrze :)
Obrazek
I na zdjęciu z kuzynem w doniczce 7 cm
Obrazek

Na koniec debiutant którego historia jest dość ciekawa. Nie wiem ile ta Mamillaria ma lat, nie wiem nawet co to dokładnie jest, czyżby spinosissima v.albispina ? W każdym razie jest to już bardzo dojrzała i stara roślina, którą hodowała moja prababcia. Niestety babcia zmarła w tamtym roku, a w zimie rodzina przekazała mi tą roślinę. Wiem, że lata temu kwitła ale potem przestała i już nie chciała. Rosła w zwykłej glinie z ogrodu, niesamowicie zbitej. Gdy ją dostałem odrazu poszła na zimowisko, przesadziłem dopiero wiosną. Straciła mnóstwo korzeni, bo nie dość że były małe przez to że nie mogły się przebić przez zbite podłoże, to jeszcze przy oczyszczaniu dość dużo ich straciła. Posadzona w nową doniczkę(dużą część rośliny trzeba było wsadzić do doniczki i zasypać żwirem, aby była stabilna) i pomału przyzwyczajana do pełnego słońca zaczęła pokazywać pąki co bardzo mnie cieszy. Mam nadzieję że będzie u mnie jeszcze wiele lat, choć niedługo na wysokość przestanie się mieścić w inspekcie, ale jakoś temu chyba zaradzę :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”