Moje kaktusy - jandom1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

'Lady Madonna', jak dla mnie, dzisiaj króluje ;:138 . Straty duże, ale jak sam piszesz, mogło być gorzej. Na szczęście Twoje kaktusy nie odfrunęły, jak Dorotka z krainy Oz :wink: .
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Szkoda, że akurat takie coś musiało Cię spotkać :(
A teraz coś milszego. Pokazany przez Ciebie Chamaecereus hybrid ''Lady Madonna'' absolutnie najładniejszy ma kwiat ze wszystkich tu pokazanych :D Bardzo mi się podoba ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Trochę kwitnień z ostatniego czasu :
Przypomniała sobie że pasuję zakwitnąć Aylostera gibbulosa:
Obrazek
Kremowa rebutia :
Obrazek
Notocactus rutilans:
Obrazek
Chamaecereus silvestrii:
Obrazek
Obrazek
Mammillaria blossfeldiana:
Obrazek
Astrophytum capricorne, jeden z najładniej pachnących kaktusów ;:108
Obrazek
Obrazek


W tym roku na szczęście jest też trochę debiutów, nie wszystkie udało mi się jednak uwiecznić. Oto kilka z nich :
Echinopsis cardenasiana, na zdjęciu z gościem, do zdjęcia nie było problemu, ale jak chciałem powąchać kwiat to musiałem stoczyć małą bitwę ;:306
Obrazek
Astrophytum myriostigma f.nudum quadricostatum:
Obrazek
Pyrrhocactus calderans, przynajmniej pod taką nazwą zakupiony, bo na internecie nie bardzo mogę coś na jego temat znaleźć. Myślałem że kwiat będzie nieco bardziej okazały, nieco większy. Mimo niewielkich rozmiarów ma jednak piękny, limonkowy zapach.
Obrazek
Obrazek

Nareszcie w tym roku zakwitł Astro-senior, długo zajęło mu wybudzanie gdyż był wyniesiony bardzo późno. Ale już jest i ma się dobrze :)
Obrazek
I na zdjęciu z kuzynem w doniczce 7 cm
Obrazek

Na koniec debiutant którego historia jest dość ciekawa. Nie wiem ile ta Mamillaria ma lat, nie wiem nawet co to dokładnie jest, czyżby spinosissima v.albispina ? W każdym razie jest to już bardzo dojrzała i stara roślina, którą hodowała moja prababcia. Niestety babcia zmarła w tamtym roku, a w zimie rodzina przekazała mi tą roślinę. Wiem, że lata temu kwitła ale potem przestała i już nie chciała. Rosła w zwykłej glinie z ogrodu, niesamowicie zbitej. Gdy ją dostałem odrazu poszła na zimowisko, przesadziłem dopiero wiosną. Straciła mnóstwo korzeni, bo nie dość że były małe przez to że nie mogły się przebić przez zbite podłoże, to jeszcze przy oczyszczaniu dość dużo ich straciła. Posadzona w nową doniczkę(dużą część rośliny trzeba było wsadzić do doniczki i zasypać żwirem, aby była stabilna) i pomału przyzwyczajana do pełnego słońca zaczęła pokazywać pąki co bardzo mnie cieszy. Mam nadzieję że będzie u mnie jeszcze wiele lat, choć niedługo na wysokość przestanie się mieścić w inspekcie, ale jakoś temu chyba zaradzę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Ale masz super 'dom seniora' ;:215 ;:215
A i z 'młodych' nie wiadomo co chwalić, wszystkiemu by warto lajka dać ;:108
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Łał, kaktusy z historią, lubię takie ;:215 . Młodziaki też piękne :D .
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Wiekowe kaktusy mają swój wyjątkowy urok ;:215 Mamilarki naturalnie się pokładają dlatego mogą sprawiać problemy przy prowadzeniu jako kolumienki.
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Super kaktusy są w tym pokazie ;:215 Wspaniałe mają kwiaty ;:108 Nie chcę wyszczególniać bo bym musiał prawie wszystkie wypisać :D ale seniora podkreślę :wink:
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
cactus habitat
200p
200p
Posty: 313
Od: 25 cze 2017, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

jandom1 pisze: Pyrrhocactus calderans, przynajmniej pod taką nazwą zakupiony, bo na internecie nie bardzo mogę coś na jego temat znaleźć. Myślałem że kwiat będzie nieco bardziej okazały, nieco większy. Mimo niewielkich rozmiarów ma jednak piękny, limonkowy zapach.
Obrazek
Mnie się ten chilijczyk podoba ;:173 . Ale trzeba go już raczej szukać pod hasłem Eriosyce lub Neoporteria. Pewnie coś takiego: http://www.ptmk.warszawa.pl/kolekcje/si ... MF135.html lub http://www.cactofili.org/specie.asp?mod ... =calderana
Pozdrawiam,
Sławek
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Podziwiam biały kwiatek rebucji, ja od jakiegoś czasu staram się coś białego dołożyć do kolekcji, ale jakoś ciągle mi pada...
Astrophytum ornatum fenomenalne ;:138

Prawdopodobnie przestrzelę, ale gdybym miała podpisać tego "kaktusa z historią", na pierwsze wrażenie opisałabym go jako coś około M. backebergiana. Ale mogę się mylić :wink:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Bardzo ładna wiekowa Mammillaria, fajnie, że trafiła do Ciebie, odżyła na nowo :D
Wszystkie kwiatuchy z ostatniego pokazu piękne, zwłaszcza żółte astraczki i czerwień Chamaecereus silvestrii ;:333
Awatar użytkownika
emerald
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2797
Od: 29 lut 2012, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Piękne wiekowe kaktusy ;:63 , N. rutilans, A. myriostigma f.nudum quadricostatum ;:167 ;:138
Pozdrawiam, Zuza
Awatar użytkownika
Phacops
1000p
1000p
Posty: 1217
Od: 8 wrz 2012, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

jandom1 pisze:
Na koniec debiutant którego historia jest dość ciekawa. Nie wiem ile ta Mamillaria ma lat, nie wiem nawet co to dokładnie jest, czyżby spinosissima v.albispina ? W każdym razie jest to już bardzo dojrzała i stara roślina, którą hodowała moja prababcia. Niestety babcia zmarła w tamtym roku, a w zimie rodzina przekazała mi tą roślinę. Wiem, że lata temu kwitła ale potem przestała i już nie chciała. Rosła w zwykłej glinie z ogrodu, niesamowicie zbitej. Gdy ją dostałem odrazu poszła na zimowisko, przesadziłem dopiero wiosną. Straciła mnóstwo korzeni, bo nie dość że były małe przez to że nie mogły się przebić przez zbite podłoże, to jeszcze przy oczyszczaniu dość dużo ich straciła. Posadzona w nową doniczkę(dużą część rośliny trzeba było wsadzić do doniczki i zasypać żwirem, aby była stabilna) i pomału przyzwyczajana do pełnego słońca zaczęła pokazywać pąki co bardzo mnie cieszy. Mam nadzieję że będzie u mnie jeszcze wiele lat, choć niedługo na wysokość przestanie się mieścić w inspekcie, ale jakoś temu chyba zaradzę :)
Obrazek
Jak się ogląda takie stare mammilarie które są takie wydłużone to one się zwykle płożą. Względnie jeśli rosną w grupie to wzajemnie się podpierają.
Moja Galeria
Letnia wyprzedaż Sprzedam
cactus habitat
200p
200p
Posty: 313
Od: 25 cze 2017, o 11:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Dokładnie, nie ma chyba sensu ich na siłę blokować. One w naturze rosną na zboczach i się płożą, a potem z boku (który staje się wierzchem) wyrastają nowe wierzchołki. Po jakimś czasie tworzy się taka kępa. Taka ich natura.
Pozdrawiam,
Sławek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”