Moje kaktusy - jandom1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Kwiaty pokazałeś jak w środku sezonu :-) co do podlewania, to ja bym te bardziej wysuszone zabrała w cieplejsze miejsce i jednak lekko podlała... już raz tak zrobiłam... poczekałam aż roślinka się napompowała, a potem suszyłam doniczkę w okolicach grzejnika... jeden, czy dwa dni w cieple nie pobudziły jej do wzrostu i z suchym podłożem, ale napompowana trafiła na zimowisko... Ale może nie jest to zbyt trafna praktyka...
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

A Ja już naprawdę nie wiem które najpiękniejsze .Chyba wszystkie kocham.Teraz mnie astraki czarują Podpowiedzcie gdzie najlepiej choć kilka zdobyć. :?:
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Kaktusy już na zimowisku ?
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Witam, ostatnio mało się udzielam bo i czasu mało, jak wiadomo rok akademicki ruszył, ale przeglądam regularnie co u kogo słychać :)

Jacku - roślinki już śpią, stwierdziłem początkiem października że nie ma ich co męczyć na polu bo ma być cały czas plucha i nie pomyliłem się - dopiero dziś było u mnie trochę słońca od 1 października ! :evil: Rośliny wniosłem na zimowisko 2 października, większość już śpi bo noce chłodne a to dobrze zrobiło jeśli chodzi o ich uśpienie.
Henryku - Parodia pseudostuemeri nadal kwitnie będąc na zimowisku, dzisiaj byłem w szoku jak zobaczyłem kwiaty ;:202
Piotrze, Joaquin - na wiosnę znów będziemy cieszyć się pięknymi kwiatami ! :) a teraz...czas zająć się nasionkami :twisted:
Marianie - pąków miałem jeszcze dużo, szczególnie na gymno, astrakach i parodiach, ale uznałem, że mogę poświęcić trochę kwiatów kosztem, jak mi się wydaje, lepszego zdrowia roślinek i wyniosłem na zimowisko. Chodzi o to że inspekt nie do końca szczelny(po bokach) , więc przy całym mokrym październiku stałyby w wilgotnym inspekcie, a tego chciałem uniknąć.
Lucy - ja miałem zasuszonego na śmierć gymnola. Naprawdę, byłem pewien że nie żyje ! Był cały brązowy, zapadnięty, po prostu wyglądał jakby całkiem usechł. Miałem wyrzucić, ale myślę sobie, że dam mu szansę, wziąłem z zimowiska wcześniej i trochę spryskiwałem a potem podlałem. Jakież było moje zdziwienie gdy niedługo potem napompował się naprawdę mocno i na nowo zzieleniał. Dodam, że w tym roku już zaczyna zmieniać kolor na brązowy - pewnie już tak ma. To Gymnocalycium damsii ssp.
Marku - uspokoiłeś mnie, mają już ponad dwa lata więc wierzę, że bezproblemowo dadzą radę :)
Moniko, Barbaro - Ja także uważam że każdy kwiat teraz jest mega cenny, tak jakoś innego wyglądu nabierają jesienią :)
Lidio - to nie tylko moje będą w ciężkich warunkach, w kupie siła :D dadzą radę !
Grażyno - Twoja praktyka jest na pewno ciekawa i może uratować wiele roślin. Dziękuję za radę i pewnie jeszcze nie raz tak zrobię :) Jednak w tym roku chcę spróbować przetrzymać je na sucho i zobaczyć jak wyjdzie im to na zdrowie ( lub nie ). Muszę przetestować różne rozwiązania bo jak wiadomo praktyka czyni mistrza - nie inaczej chyba jest w naszym przypadku :)
Barbaro(cokolwiek) - wszystkie są cudne, ja też nie potrafię się zdecydować na konkretny rodzaj - przez to niestety ciężko się ograniczyć :D

Ogólnie zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - może jesteście w stanie powiedzieć mi to ze swojego doświadczenia. Jak ilość wody w momencie wniesienia na zimowisko wpływa no kondycję a także kwitnienie kaktusa - czy lepiej wnosić dobrze napompowane, które wiadomo że aż tak nie zaschną przez zimę, czy lepiej wnosić już trochę podsuszone ? W rożnych źródłach spotkałem się z różnymi informacjami, stąd też moje pytanie jak to wygląda w praktyce.
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Dużo zależy jaki to kaktus , a jeszcze więcej od temp. na zimowisku. Jeśli stoją w około 5 C to są w stanie bardzo długo wytrzymać bez wody nawet wniesione na zimowisko jako podsuszone. W temp 10C i więcej mogą wykazać po jakimś czasie duże oznaki odwodnienia.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Trzeba uważać, żeby nie przekroczyć tej granicy, kiedy im się chce rosnąć, bo im dobrze.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Witam po przerwie :wit
Pogoda rozpieszcza, większość z Was już powynosiła swoje pociechy na stanowiska. Nie mogąc się powstrzymać widząc Wasze roślinki budzące się do życia także wyniosłem małą część na zewnątrz - na razie jednak tylko Lobivie, Mediolobivie, Aylostery, Chamaecereusy, Rebutie i pojedyncze Sulcorebutie. Końcem przyszłego tygodnia ma być w nocy 1-2 stopnie, więc reszta jeszcze poczeka - wyniosę je w następny bądź jeszcze kolejny weekend. Dziś tylko próba wrzucenia zdjęcia - nowy telefon, chcę więc przetestować jak to się będzie wszystko sprawować :)

Tak więc na przywitanie, już z pączkami Sulcorebutia sp:
Obrazek

Jakby ktoś wiedział jaka może się wiedzą podzielić :)
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Telefon sprawdza się doskonale ;:333
To teraz czekamy na rozwinięcie się tych pąków ;:108
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Test telefonu się udał, a i fotografowana roślina daje radę. ;:333
Awatar użytkownika
maryjan13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3619
Od: 27 cze 2010, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Widzę że u Ciebie też zaczynają pojawiać się pąki na kaktusach.
Sezon kolejny więc się zaczyna.
U mnie parodie i notokaktusy też jeszcze czekają na wyniesienie na balkon.
Marian - pozdrawiam i zapraszam.
Kwiaty kaktusów cz.1, cz.2, cz.3
Kilka roślin
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

jandom1 pisze:Końcem przyszłego tygodnia ma być w nocy 1-2 stopnie, więc reszta jeszcze poczeka - wyniosę je w następny bądź jeszcze kolejny weekend.
No i całkiem rozsądnie,jak sie okazało.
Sulcorebutia sp:(...)
Jakby ktoś wiedział jaka może się wiedzą podzielić :)
Ja wiem - przyszłościowa ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Oj będą niedługo piękne kwiatki, fajnie, że już coś się pojawiło u Ciebie ;:215 Pewnie następne w kolejce będą Rebutie i Aylostery, chociaż Twoje mammilarki też wcześnie ruszają :D
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje kaktusy - jandom1

Post »

Piotrze, Harvi - fajnie że się podoba, ale ja nie byłem do końca zadowolony, może światło złe, trzeba to jeszcze dopracować :D
Marianie, Lucy - u mnie poza tymi które ostatnio pisałem że wyniosłem reszta wciąż na zimowisku - i nie żałuję, ziąb niemiły a w przyszłym tygodniu to już ma być całkowita tragedia, pewnie początkiem maja dopiero wyniosę, późno, ale trudno, ważne żeby mi nie pogniły z zimna :)

Lidio - tak, już cośtam zapączkowane, ale brak słonka doskwiera. Także u mnie w tym roku na kwiaty przyjdzie trochę poczekać ;:224 A mamilarki to już w ogóle trzęsą się z zimna na razie ;:19

Swoją drogą przedświąteczny czas mi tak zleciał:
Obrazek

Nic na razie nie mam Wam do pokazania, to może chociaż to :D są takie 4 pudełeczka, ale 2 z nich to resztka nasion z zamówienia z Czech, kiełkowalność praktycznie zerowa także wysiałem tylko żeby było.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”