Korundowa kolekcja kaktusowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Korundowa kolekcja kaktusowa

Post »

Piękny inspekcik. W sumie trochę mi moje przypomina, tylko że moje z resztek po budowie (blat u mnie to deski szalunkowe, nogi stara więźba, a przykrycie cienkie łaty dachowe), więc nie takie idealnie śliczne, choć dużo grubsze ;) I moje wymiary to 2x0,75m ;) Tylko czy to solidnie zaimpregnowałeś? Bo lakierobejcy żadnej nie widać. A po sezonie szkoda będzie barwy drewna. Bo niemalowane to dopiero po 50 latach nabiera ładnego kolorku ;)
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
Korund
100p
100p
Posty: 173
Od: 23 kwie 2015, o 22:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Korundowa kolekcja kaktusowa

Post »

Niestety niczym nie zaimpregnowałem tego drewna, ale konstrukcja jest tak przemyślana, by umożliwić wymianę elementów na np. aluminiowe :)
Korundowa kolekcja kaktusowa
Serdecznie pozdrawiam,
Konrad
Awatar użytkownika
czarny
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2328
Od: 24 kwie 2009, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Korundowa kolekcja kaktusowa

Post »

Twój inspekt, Twoje decyzje. Ja bym jednak przeciągnął jakimś impregnatem/lakierobejcą. Tak po sezonie drewno straci dużo uroku i żeby znów go nabrało trza będzie zeszlifować i pociągnąć ciemniejszą niż sosna lakierobejcą :)
Moje wątki: najstarszy, stary, nowy
Albumy: Mediolobivia, Aylostera
Awatar użytkownika
lucy23-61
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1562
Od: 14 wrz 2011, o 21:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Korundowa kolekcja kaktusowa

Post »

Nooo, to się będzie działo, tyle wysiewów ;:172 ;
Na stolarce się nie znam, ale inspekcik fajnie wygląda.I tak w ogóle podziwiam to postanowienie wyhodowania roślin od podstaw
Mam takiego jednego delikwenta, którego wysiałam jak miałam zero pojęcia o uprawie kaktusów.Wiele przeszedł, ale żyje i rośnie.I mam do niego wielki sentyment.
Awatar użytkownika
Korund
100p
100p
Posty: 173
Od: 23 kwie 2015, o 22:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Korundowa kolekcja kaktusowa

Post »

lucy23-61 pisze: Mam takiego jednego delikwenta, którego wysiałam jak miałam zero pojęcia o uprawie kaktusów.Wiele przeszedł, ale żyje i rośnie.I mam do niego wielki sentyment.
Też miałem takiego delikwenta, wysianego z mieszanki nasion w czasach, gdy o uprawie kaktusów nie wiedziałem absolutnie nic (i co ciekawe, w gruncie rzeczy, pomimo zerowego stanu wiedzy moja kaktusiarska pasja zaczęła się właśnie od wysiewu). Mieszanka nasion została wysiana do sporej doniczki, wypełnionej ziemią i podlewana "raz na jakiś czas" - aż dziw, że wówczas cokolwiek mi wykiełkowało. Potem, z roku na rok gdy kolekcja się powiększała, te pierwsze wysiane kaktusy zawsze były moimi ulubionymi. Szkoda, że po dramatycznych przejściach z wełnowcami musiałem pozbyć się w zasadzie całej kolekcji, bo teraz ta pierwsza siewka miałaby już sporo lat. Niemniej jednak to właśnie te pierwsze doświadczenia skłoniły mnie do podjęcia decyzji, żeby kolekcję budować wyłącznie na bazie wysiewów.
Korundowa kolekcja kaktusowa
Serdecznie pozdrawiam,
Konrad
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Korundowa kolekcja kaktusowa

Post »

No jak tam te sieweczki Przez lato pewnie nie źle podrosły Pochwal się :D
babcia52
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 wrz 2014, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Korundowa kolekcja kaktusowa

Post »

Jak siewki ? Za trzy tygodnie będą miały " roczek " :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”