Na parapecie DAK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Na parapecie DAK

Post »

Kępka pięknie się rozrosła, jest soczyście zielona i do tego robi niespodzianki, rośliny są nieprzewidywalne :D czekam na śliczne białe kwiatki ;:65
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

Coś powolutku te pączki otwiera, widać czeka by ja nazwać LUTEK ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na parapecie DAK

Post »

Zapowiada się ładne kwitnienie, rzeczywiście chce zostać Lutkiem :) .
Awatar użytkownika
Marek L
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 980
Od: 5 maja 2012, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

Bardzo ładnie rozkrzewiona roślinka..... co do nazwy to nie Lutek a Stycznik :D
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

Aileen pisze:Kępka pięknie się rozrosła, jest soczyście zielona ................
Schlumbergera w sierpniu zaczęła tracić zieleń - we wrześniu zrobiła się blado zielonkawa. Potraktowałam ją nawozem przeciwko chlorozie i ograniczyłam podlewanie. Nie wiem co z tego pomogło (może jedno i drugie), ale efekt był piorunujący - w oczach zieleniała i piękniała.

Zaczynam już przygotowania do sezonu. Zgromadziłam materiał do przesadzenia - nie wszystkie będą przesadzane, bo właściwie 2 lata temu przesadzałam, ale te co mnie niepokoją, bo nie kwitły, albo mam podejrzenia o zły stan korzeni lub te, które trzeba rozsadzić lub dać im większy domek.
Na pierwszy rzut poszły notki, bo je trzeba obudzić najwcześniej. One to dostały SPA zdrowotne i upiększając z odnową biologiczną. Były też u fryzjera - korzonki wymyte i wyczesane oraz nieco podstrzyżone. Potem odstawione do wysuszenia. To w zeszłym tygodniu, a teraz będzie sadzenie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mammillarie szykują się też do wyprowadzki na balkon więc dostały ceramiczne bardziej stabilne domki, by innym rozrastającym się dać miejsce, szczególnie niektórym gymnolom (saglionis, monvillei, mostii). W czasie operacji przesadzania nad wszystkim czuwa Portos i nic wokół kaktusów bez niego odbyć się nie może.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na parapecie DAK

Post »

Danusiu, jakie masz gustowne gąbeczki do przesadzania ;:173 . Dobry pomysł ;:333 . Zawsze myjesz i szczotkujesz korzenie?
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Na parapecie DAK

Post »

Dzieje się u Ciebie - przygotowania do sezonu ruszyły pełną parą! ;:204
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

Basiu, to nie gąbka, tylko pianka poli...cośtam, taki wypełniacz zawartości paczek (dostałam w paczce od p. Żurawińskiego i nie wyrzuciłam, bo ja jestem taki PRZYDAŚ :) Jest świetna, bo nie niszczy cierni, jest sztywna, a kształt świetnie nadaje się do różnych operacji z kaktusami. Można przenosić, ale też kłaść na boku i obracać - SUPER!!! I nie jestem poraniona.

Nigdy dotąd nie myłam korzeni, ale Marek Pilaszek mnie bardzo do tego przy tych notkach namawiał. Początkowo chciałam się temu sprzeniewierzyć, ale okazało się, że przy pierwszym przesadzaniu byłam zbyt leniwa i nie oczyściłam dobrze korzeni z torfu i niestety mycie okazało się jedynym sposobem na pozbycie się resztek tego g...a . :( Notki mi zastrajkowały w zeszłym sezonie, więc chcę sprawdzić czy to pomoże.
Ale u Mammillarii nie myłam, bo one jeszcze będą dłużej spały, notki niedługo czas wybudzać, to im ten prysznic może nie zaszkodzi.

Henryku, ja przeważnie sezon zaczynam już w styczniu :)
Pierwsze przeglądy stanu zdrowia - niestety trochę padło, ale mało, tylko dlaczego zawsze te, których nam najbardziej żal i nic nie wskazywało na ich stan przedśmiertny :( A potem przesadzanie i dzięki temu do wiosny nie trzeba tak wzdychać i tęsknić za nimi. :wink:
Awatar użytkownika
Emi22
200p
200p
Posty: 305
Od: 12 cze 2016, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na parapecie DAK

Post »

DAK, ojej, dzieje się u Ciebie!! Aż miło popatrzeć.
Świetne sposoby tu znajduję! :)
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Na parapecie DAK

Post »

Są kwiatuszki ;:138 Piękne, Stycznik Lutek dwojga imion dopiero się rozkręca. Notki po odnowie biologicznej zaraz pewnie ruszą, po takich zabiegach to już nie powinny strajkować, nie wypada :D
Kocurek przesympatyczny, dogląda czy wszystko idzie ok :D Wiosna coraz bliżej ;:108
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Na parapecie DAK

Post »

Schlumbergera pięknie się rozrasta :) Widać, że zabiegi które jej zafundowałaś dały efekty i teraz możesz podziwiać jej wspaniałe kwiaty ;:333
A co do sezonu to, rzeczywiście trzeba powoli brać się do roboty :) No i te gustowne pianeczki też mnie zaciekawiły :wink:
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

Prac przedwiosennych ciąg dalszy.

Notki przesadzone, przygotowane do wyjścia na zewnątrz, dlatego są w ceramicznych doniczkach. Za tydzień będzie wybudzanie, więc zostają już w domu na parapecie.

Obrazek

Dziś kolejne przesadzanie, ale na sucho tylko z czesaniem. Pod widelec poszły korytka, bo w nich przesadzanie najtrudniejsze. Największe sztuki z korytek wyeksmitowane, skoro dorosły to poszły na swoje. :wink:
Korytko Michasiowe i plackowe po zabiegach:

Obrazek Obrazek

Baldianki w dużym korytku też już tkwią w nowym podłożu i może będą lepiej nakarmione, to się odwdzięczą kwiatami. Niektóre miały b. słabe korzenie i to dokładnie odzwierciedlało ich kondycję i chęć do kwitnienia w poprzednim sezonie.

Obrazek

Gymnole poszły z powrotem na zimowisko, bo mają jeszcze ponad miesiąc na spanie.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20132
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Na parapecie DAK

Post »

Jak dla mnie gymnokalicja najładniejsze. :)
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”