Sukulentowy misz-masz - alusja56

Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

alusja56 pisze:/.....//.................

ASTROLOBA spiralis Obrazek

.//////........
hej nie chce byś się rozczarowała, ale wg mnie to jest Haworthia torutosa czyli bliżej nie określona forma H.viscosa.
Pozdrawiam Krzysiek :D
Pozdrawiam Krzysiek
alusja56
50p
50p
Posty: 91
Od: 29 wrz 2013, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zagórz

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Krzyśku cieszę się, że zwróciłeś uwagę na moją Astrolobę spiralis. Pod taką nazwą dostałam ją z Rumii ;:131 Jednak nie zależy mi na samej nazwie rośliny tylko bardziej na jej wyglądzie, także rozczarowanie nie wchodzi tu w grę :D Nazwę oczywiście poprawię, bo też lubię wiedzieć co mam .

U mnie dzisiaj zimnica. Cały dzień utrzymywała się temperatura 0 stopni. Wczoraj przeniosłam wszystkie kaktusy ze szklarni do piwnicy. W ten sposób będę je zimować pierwszy raz. Piwnica jest ani jasna, ani całkiem ciemna. Temperaturę będę dopiero sprawdzać w zimie, bo stoi tam piec c.o. i jest parę ciepłych rur . Na pewno będzie tam chłodniej niż w mieszkaniu.
Jeszcze muszę sprawdzić, czy wszystkie kaktusy nadają się do takiego zimowania.

Obrazek

Teraz wspomnienie ostatnich słonecznych dni i moja kwitnąca Echeveria Easter Bonnet :D

Obrazek

oraz niespodzianka , czyli drugie kwitnienie Rhipsalisa poliocarpa. Już nie tak jak w lecie , ale cieszy oko :tan

Obrazek

Problemy też się już zaczynają :( Jakoś dziwnie pomarszczyło się moje Conophytum flavum. Nie chodzi mi o te popękane duże skórki tylko o młode liście, które z nich wychodzą. Co teraz z tym zrobić ???? Czy to jest normalne zjawisko, czy przelałam, a może mają za sucho ???? Kto mi na to odpowie ;:218

Obrazek

Teraz jeszcze następna nowość na moim parapecie kupiona w markecie budowlanym ;:224

Aloe squarrosa Obrazek

i

Haworthia margaritifera Obrazek

Nazwy znalezione przeze mnie, bo oczywiście na doniczce pisało tylko sukulent :lol:
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Piękne masz wszystkie roślinki, ale mnie osobiście bardzo podoba się kwitnienie Rhipsalisa policarpa ;:oj ma bardzo ładne kwiatki ;:138
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

W tych słojach to co? Owadożery? Chyba nie pokazywałaś...oj nieładnie. :wink:
wiera
200p
200p
Posty: 374
Od: 11 lip 2014, o 14:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Z wielką przyjemnością obejrzałam Twój sukulentowy świat ;:oj
Bardzo różnorodne ale jakże piękne te rośliny,gratuluję.
Niech dobrze przezimują. ;:173
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

annaoj pisze:W tych słojach to co? Owadożery? Chyba nie pokazywałaś...oj nieładnie. :wink:
a to owadożery się w słojach trzyma? ;:131
bo, że nieładnie nie pokazać, to wiadomo ;:204
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Chyba po to by ułatwić im podjadanie...wpadnie taka niczego nie podejrzewająca mucha do słoja...a pokrywka od słoika się zakręca...na czas konsumpcji obiadku przez niewinną roślinkę...nigdy nie dość dbania o swe roślinki ;:306
alusja56
50p
50p
Posty: 91
Od: 29 wrz 2013, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zagórz

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających mój wątek :wit . Joanno masz rację, że w tych słojach są owadożery. Nie pokazuję ich bo jestem w dziale kaktusowym, więc chyba nie wypada zaśmiecać tegoż wątku innymi roślinami ;:185 , ale jak tylko kapturnicom i muchołówkom wyrosną kolce to zaraz wstawię foty ;:113 . Lucy; póki małe te roślinki to trzymam je w szklanych kulach i jak dotąd fajnie mi rosną.
Wracam zatem do moich sukulentów i na sam początek smutna wiadomość. Czubek kaktusowy nie dał rady się ukorzenić i zgnił doszczętnie :cry:

Obrazek

ale na jego miejsce mam już nowe kradzionki :wink: Listki moich ulubionych Adromischusów.

Obrazek Obrazek

Mam też jeszcze parę nowości z Rumii, które zakupiłam miesiąc temu. Jak na razie rosną dobrze :)

Frithia pulchra Obrazek
Lampranthus aurantiacus Obrazek

A teraz żeby nie było zbyt nudno widoczki na kwiatuchy. Ponownie zakwitła faucaria .


Obrazek

oraz nieustannie kwitnące Senecio cephalophorus.

Obrazek

a na koniec pączkująca Crassula springtime

Obrazek
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

alusja56 pisze: Joanno masz rację, że w tych słojach są owadożery. Nie pokazuję ich bo jestem w dziale kaktusowym, więc chyba nie wypada zaśmiecać tegoż wątku innymi roślinami ;:185 , ale jak tylko kapturnicom i muchołówkom wyrosną kolce to zaraz wstawię foty ;:113 .
Co nie wypada? :roll: Nie wypada to nie pokazać. Przemycić zawsze między kaktusami można. :wink: W końcu są na zimowisku z kaktusami. :D
alusja56
50p
50p
Posty: 91
Od: 29 wrz 2013, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zagórz

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

To może jutro im strzelę jakąś grupową fotkę z braćmi kaktusami ;:306
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Strzel, koniecznie, tylko nie zastrzel :wink:
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
alusja56
50p
50p
Posty: 91
Od: 29 wrz 2013, o 20:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zagórz

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

Za oknem jesień. Liście opadają z drzew, kaktusy już dawno na zimowisku w piwnicy, a moje sukulenty na parapecie rozkwitają jeden po drugim ;:138 . I lubię je za to, że mi umilają krótkie jesienne dni :D .

Obrazek
Crassula mooglow zawiązała pączki jeszcze w szklarni i po przeniesieniu do domu długo zastanawiała się czy zakwitnąć. Już nawet myślałam, że pączki uschną, ale malusie kwiatuszki nieśmiało się rozwijają.

Obrazek
Crassula rupestris marnieriana kwitnie już dość długo.

Obrazek
Senecio herreianus wprawdzie przekwitł, ale miotełki które zostały są równie dekoracyjne :)

Obrazek
Titanopsis calcarea zaskoczył minie zupełnie. Przecież niedawno go zakupiłam i roślinka jest zupełnie malutka, a tu taki zaszczyt mnie spotkał ;:138

Jeśli chodzi o moje owadożerne rośliny to zdecydowałam, że wątek sukulentowy będzie wątkiem sukulentowym ;:113 Jednakże jak macie ochotę oglądać inne moje rośliny doniczkowe to założę drugi wątek w innym dziale i tam pokażę wszystko co mi jeszcze w domu rośnie ;:1
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Sukulentowy misz-masz - alusja56

Post »

alusja56 pisze:moje sukulenty na parapecie rozkwitają jeden po drugim ;:138 . I lubię je za to, że mi umilają krótkie jesienne dni :D
No za takie coś nie można ich nie lubić ;:173
Jak Ty to robisz, że Ci się teraz nie wyciagaja? Ja mam wrażenie, że moim się chce trochę tak zrobić, szczególnie pachyphyta. :?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”