Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Henryku, Moniko, Lucy, Krzysztofie - dziękuję za miłe wpisy, dla mnie są one bardzo budujące i pomocne ;:196 Pozostałym odwiedzającym, a nie zostawiającym śladu również bardzo dziękuję :wit
hen_s pisze:Jest na czym oko zatrzymać - aż miło patrzeć na nowe przyrosty i pąki.
Dziękuję jak zawsze za dobre słowa ;:196
wisnia897 pisze: Powiem Ci, co ja bym zrobiła, gdybym dostała takiego pokraka, ale ostrzegam, że to jest wersja typu brutal. Prawdopodobnie bym odcięła tą jasną część, w tym sezonie poczekała na odrosty, ukorzeniła młody odrost, a pokraka out, chyba że z odrostami pokrak by się prezentował jakoś znośnie.
Ale to Ty podejmujesz decyzję, będę obserwować i wspierać Twoje poczynania, cokolwiek z tym biedakiem zrobisz ;:108

Reszta kwiatuchów też czuje wiosnę, kosmici rządzą, cytrynka nieśmiało się przebiła, a Twój grudnik wiecznie świętuje ;:138
Rzeczywiście wersja bardzo brutalna... ja aż tak brutalna nie będę...bojam się... ;:202
Cytrynką rośnie, a grudnik zakwitł dziś kolejnym kwiatem.... spokojnie nie pokażę, dziś dam spokój i nie będę nim męczyć :;230
onectica pisze:Moja wersja jest soft:
Pokrakowi obciąć wszystkie wypustki i nie wyrzucać - obrośnie naokoło, to nabierze stosownych kształtów (niekoniecznie ludzkich :wink: )

Wiosna rozpoczyna się bardzo pozytywnie u Ciebie, kilku 'faktów' można Ci śmiało pozazdorścić, dobrze, że my tutaj nie zazdrościmy sobie nawzajem niczego
Ale ten gymniak tez mi się rzucił mocno w oczy. Coś z nim jakoś jest nie halo. Obserwuj go bacznie.
O prędzej zastosuję tą wersję ... ;:224 no oczywiście że my tu jak te ;:118 , a gymniak jest pod obserwacją wystawiłam na ;:3... przecież w tym roku tez ma zakwitnąć nie :;230
Spy pisze:Dobrze by było prysnąć grzybobójem tego gymnola. Mój baldianek dostał czegoś takiego, potem rozeszło się na cały korpus i padł.
Widze tefraczek już produkuje kulkę, muszę swojego podpatrzyć.
Ten grzybobój może być dobrym pomysłem...co nie zaszkodzi to wzmocni ;:333 tefraczek też już wyszedł na ;:3
DAK pisze:Mnie ten gymnol bardziej przędziorowo wygląda niż grzybowo. Ja po zimie na dwóch baldianach też mam brązowawe plamy (potraktowałam je miedzianem), ale one są takimi miejscowymi plamami, w tu raczej na czubku wzrostu i regularnie wokół areoli, takie objawy bardziej charakterystyczne do pasożytów niż grzybów.
A czy mogą te plamy być pozostałością po bytności pasożytów dwa lata temu :?: bo dwa lata temu miał atak przędziorków bodajże które udaremniły mu kwitnienie...muszę sprawdzić na starych zdjeciach jak to wyglądało.... ;:224

Dziś ogłaszam sezon za otwarty... wszystkie kaktusy wyszły dziś za okno po uprzednim zalogowaniu koszy ;:333
W tym roku zrobiłam to troszkę inaczej...dwa kosze umocowałam za oknami, kaktusy ustawiłam w kolejnych dwóch koszach...i kosze z kaktusami włożyłam do koszy umocowanych za oknami. Dzięki temu jeśli będą bardzo mocne ulewy lub co gorsza przymrozki zapowiadane na noc, wystarczy wyciągnąć dwa kosze i wstawić do domu ;:215 ObrazekObrazekObrazekObrazek
A i jeszcze info z ostatniej chwili...ten maluch którego widzicie powyżej... ma dwa mikroskopijne pączki :tan niestety nie mogę pokazać na zdjęciu gdyż są tak małe i schowane w tych dużych cierniach, że nawet ja zeby je dojrzeć musiałam delikatnie odchylić ciernie pincetą...nie potrafię zrobić odpowiedniego zdjęcia ...ale są tam na pewno :heja
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

No to świetnie, że pączuchy są, to bardzo pozytywnie nastraja do świata ;:138
brombiel pisze:Rzeczywiście wersja bardzo brutalna... ja aż tak brutalna nie będę...bojam się...

Wiesz, ja tak z przyzwyczajenia ;:131 . Część moich roślin to oddane mi "w dobre ręce" rośliny, które trafiały do mnie w różnych stanach, odkorzenione, zdeformowane, schorowane, dlatego brutalne traktowanie się u mnie "wyrobiło" siłą rzeczy.
Ale oczywiście trzymam kciuki za pokraka traktowanego wersją soft :lol:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Sezon u Ciebie otwarty - cieszę się razem z Tobą bo sam na tą chwilę czekałem niecierpliwie! ;:215
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Super !!! moje już powoli też wracają .... :D
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

wisnia897 pisze:No to świetnie, że pączuchy są, to bardzo pozytywnie nastraja do świata ;:138
brombiel pisze:Rzeczywiście wersja bardzo brutalna... ja aż tak brutalna nie będę...bojam się...

Wiesz, ja tak z przyzwyczajenia ;:131 . Część moich roślin to oddane mi "w dobre ręce" rośliny, które trafiały do mnie w różnych stanach, odkorzenione, zdeformowane, schorowane, dlatego brutalne traktowanie się u mnie "wyrobiło" siłą rzeczy.
Ale oczywiście trzymam kciuki za pokraka traktowanego wersją soft :lol:
Moniko jak masz takie doświadczenia to nic dziwnego że potrafisz radzić sobie z roślinami brutalnie może ale skutecznie ;:173

A pączuchy są, w pierwszej wersji myslałam że moze niedokładnie oczysciłam kaktusa po ostatnim kwitnieniu...choć pamiętam że pilnowałam tego jak oka w głowie by usuwać resztki kwiatów...męczyło mnie to więc dawaj za pincetę i delikatnie powoli rozchylać ciernie...iiiii no nie to nowe świeże mikroskopijne pączki :tan :tan
hen_s pisze:Sezon u Ciebie otwarty - cieszę się razem z Tobą bo sam na tą chwilę czekałem niecierpliwie! ;:215
Henryku te chwile są bezcenne... czekamy na nie i cieszymy się jak dzieci ;:215
nolina pisze:Super !!! moje już powoli też wracają .... :D
Małgosiu i bardzo dobrze, jeszcze parę dni i forum nam się rozrusza, a jak zacznie kwitnąć... to będzie lato ;:215


Info z ostatniej chwili....bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi na baldianka....oczywiście pomyliłam go z innym ;:14 ale sprawdziłam wszystkie zdjęcia i rok temu był jeszcze soczyście zielony... bez plam...chemię mam naszykowaną i rano będzie oprysk...przy okazji zrobię oprysk pozostałym dla zabezpieczenia ;:333
Bardzo, bardzo dziękuję ;:180
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Ale prujesz z tym wątkiem, toż to nadążyć nie można, ale ma to swoje dobre strony: można się nacieszyć pięknym pokazem roślinek, mających przecież ludzkie kształty ;:306 Fajnie wygladają Twoje roślinki, niech tylko obsypią kwieciem :uszy
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Dziękuję, dziękuję, dziękuję jesteście kochani ;:180
piasek pustyni pisze:Ale prujesz z tym wątkiem, toż to nadążyć nie można, ale ma to swoje dobre strony: można się nacieszyć pięknym pokazem roślinek, mających przecież ludzkie kształty ;:306 Fajnie wygladają Twoje roślinki, niech tylko obsypią kwieciem :uszy
Żanetko ja pruje z wątkiem :? nieeeee są szybsi i ciekawsi...nie będę wskazywać palcami :;230 :;230

Dziś króciutko....

Grudnik kwitnie i nie odpuszcza...
Obrazek
Obrazek

a ja stwierdziłam, że w ten sposób to i następny rok mogę czekać z przesadzeniem. Mając dziś troszkę czasu wzięłam go w obroty... przesadziłam i obskubałam... bo przecież z jednej strony wyrósł jak olbrzym jakowyś :shock:
Zdjęcia są przed przesadzeniem...po będą jutro jak zdążę zrobić przed pracą :D
Obskubane listki wsadziłam do ukorzenienia...więc będą na wymianę lub wydanie.

Ceropegie rosną....
Obrazek
Obrazek
Obrazek

rosną wszystkie...ceropegię woodii rozplątałam dziś i okazało się że wyrosła na olbrzyma. Podzieliłam na mniejsze kawałki i dosadziłam...wspaniałe bulwki też wyrosły, co powinno ułatwić ukorzenienie :tan
Zdjęcia jutro jeśli zdążę...

I do tego najazd kosmitów....
Obrazek

;:333
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

No te kosmiczne oczy rozbrajają zawsze i wszędzie :;230 no zobacz, niby taka łatwa, a ja się dogadać nie mogłam...Ale może spróbuję po raz ostatni w tym sezonie. bo kusicieli tu wokół pełno ;:202
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
bebos
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1406
Od: 1 lut 2011, o 15:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - bTak patrzyłam ze zdziwieniem, co te Twoje ceropegie w

Post »

Tak patrzyłam ze zdziwieniem, co te Twoje ceropegie wyprawiają o tak nieprzyzwoitej porze, aż dzisaj, w trakcie pierwszego :oops: wiosennego przeglądu zobaczyłam pąki kwiatowe u mojej C. aristolochioides :shock:
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Dziękuję bardzo wszystkim za zaglądanie, oglądanie i bardzo miłe wpisy ;:196
piasek pustyni pisze:No te kosmiczne oczy rozbrajają zawsze i wszędzie :;230 no zobacz, niby taka łatwa, a ja się dogadać nie mogłam...Ale może spróbuję po raz ostatni w tym sezonie. bo kusicieli tu wokół pełno ;:202
Żanetko próbuj aż się uda...bo...czy te oczy mogą kłamać, chyba nie...a czy serce mogą złamać... :;230 :;230
bebos pisze:Tak patrzyłam ze zdziwieniem, co te Twoje ceropegie wyprawiają o tak nieprzyzwoitej porze, aż dzisaj, w trakcie pierwszego :oops: wiosennego przeglądu zobaczyłam pąki kwiatowe u mojej C. aristolochioides :shock:
No to super...kolejny kosmita w drodze :;230 :;230


Dziś obiecane zdjęcia...

Grudnika po przesadzeniu i oskubaniu...
Obrazek

Sadzonek grudnika ...
Obrazek
trochę tego jest jak widać :;230

Ceropegii woodii po rozplątaniu, przycięciu i dosadzeniu...
Obrazek
Obrazek

I na deser...

Ceropegia robysiana z małymi listkami...
Obrazek

Ceropegia albisepta...wychyla się z podłoża...
Obrazek

;:333
Awatar użytkownika
ejacek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3093
Od: 16 lis 2008, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Ja mam tylko pytanie techniczne , bo na pierwszej fotce widzę że w doniczce z grudnikiem jest usypana taka górka ziemi czy to nie stanowi problemu przy podlewaniu ? Czy woda nie leci na podłogę ?
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

A jakie podłoże dałaś temu dużemu grudnikowi?
C. robysiana ma ładny profil :lol:
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Dziękuję wszystkim za odwiedziny i zapraszam częściej ;:138
ejacek pisze:Ja mam tylko pytanie techniczne , bo na pierwszej fotce widzę że w doniczce z grudnikiem jest usypana taka górka ziemi czy to nie stanowi problemu przy podlewaniu ? Czy woda nie leci na podłogę ?
Dobrze zauważyłeś jest górka...ale przy rantach doniczki są wgłębienia więc woda nie powinna wypływać. Mówię nie powinna, gdyż grudnik nie został jeszcze podlany... przy pierwszych podlaniach górka powinna zniknąć i grunt się wyrównać... mam taką nadzieję...zobaczymy jeśli nie to będę poprawiać ;:138
wisnia897 pisze:A jakie podłoże dałaś temu dużemu grudnikowi?
C. robysiana ma ładny profil :lol:
Ponieważ grudnik cały czas świętuje to nie zmieniałam mu ziemi...po prostu wyjęłam z jednej doniczki wraz z ziemią w której rósł, wsadziłam do drugiej i naokoło dosypałam mieszanki podłoża...czyli ziemia do kaktusów+żwirek akwarystyczny w dużej domieszce, a na dno doniczki warstwa keramzytu.
Teraz przy pierwszym podlaniu ziemia pewnie osiądzie więc trzeba będzie wyrównać i być może dosypać... zobaczymy ;:224

Przekazałam Ceropegii pochwałę od Ciebie...teraz już musi rosnąć dalej, nie ma wyjścia ;:306
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”