Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Awatar użytkownika
marlenka
500p
500p
Posty: 782
Od: 26 lut 2011, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto (parapet zimą, balkon latem)

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Tutaj mnie chyba jeszcze nie było. A jest ciekawie więc pokuszę się o komentarz i zostanie na dłużej jako cichy obserwator.

Zacznę od tego co na tym forum lubię najbardziej - drzewka!
brombiel pisze:
szrekowe uszy....
Obrazek

tu już wita się z moją plecionką...

Obrazek
Uwielbiam szrekowe uszy i nie mogę się doczekać aż Ci się rozrosną!
A Twoja plecionka mi przypomniała, że też się tak kiedyś bawiłam ale szybko mi się odechciało, rozplątałam i dałam mamie. Pozostała mi zagwozdka, co by z tego wyrosło gdybym tak dalej je zaplatała. Nie sprawdzę tego u siebie więc czekam na efekty u Ciebie - oczywiście na przestrzeni lat. Ciekawe czy się scalą jak fikus?


Zaintrygował mnie Twój Stenocactus phyllacanthus. Wpisując sobie w google tę nazwę, wyskoczyły mi same zielone kaktusy a Twój jest taką tęczą w odcieniach zachodzącego słońca. Z czego to wynika?
Moje roślinki - wątek
Change blows through this house like the jasmine wind, F..head.
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Witajcie kochani...święta, święta i po świętach... bardzo dziękuję za liczne odwiedziny tak tym którzy pozostawili ślad po sobie jak i tym którzy zaglądają, ale nie koniecznie dają znać o swej bytności. Wszystkim bardzo dziękuję ;:196
wisnia897 pisze: /.../ Kosmici są fenomenalni, muszę sobie też na spróbowanie jakąś roślinkę tego typu skombinować ;:204
Koniecznie zaproś ich do siebie ...są łatwi w hodowli i wdzięczni za dach nad głową ;:oj szczególnie w dzisiejszych czasach gdy większość ludzi się ich boi :;230 :;230

Marlenko bardzo dziękuję za wizytę zapraszam do dalszych, a teraz już odpowiadam...lub też pokazuję....

Szrekowe uszy chyba troszkę urosły...

Obrazek

Plecionka też sobie powoli rośnie...

Obrazek

jak będzie wyglądać z biegiem czasu... trudno odpowiedzieć...kiedyś widziałam na zdjęciu w jakimś czasopiśmie o wiele starsze drzewko tak prowadzone i pnie wyglądały na zrośnięte... poczekamy zobaczymy ;:333
marlenka pisze: Zaintrygował mnie Twój Stenocactus phyllacanthus. Wpisując sobie w google tę nazwę, wyskoczyły mi same zielone kaktusy a Twój jest taką tęczą w odcieniach zachodzącego słońca. Z czego to wynika?
Stenocactus miał takie piękne kolory pod wpływem słońca... dziś po zimie wygląda tak jak wszystkie kaktusy...znaczy jest zielony...

Obrazek

mam nadzieję że latem znów będzie tęczowy i oczywiście że znów zakwitnie ;:138

A skoro jesteśmy już przy kaktusach... to wrzucam kilka fotek na przebudzenie...stały na szafie bez kropli wody, a niektóre wyglądają jak potworki...

Obrazek

Ten tutaj chce chyba konkurować z "pokrakiem" Magdy :;230

Obrazek

Pamiętacie tego...w słońcu nabrał barwy wręcz buraczkowej, a teraz...

Obrazek

Marlenko w swoim wątku pytałaś mnie o wielkość mojej M. microheli...jak widać jest większa, ale dopiero się wybudza więc nie myśli nawet o pączkowaniu...

Obrazek

Obrazek

I zbiorczo...
Obrazek
Obrazek

:wit
jandom1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1027
Od: 17 sie 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

brombiel pisze:
Stenocactus miał takie piękne kolory pod wpływem słońca... dziś po zimie wygląda tak jak wszystkie kaktusy...znaczy jest zielony...

Obrazek

mam nadzieję że latem znów będzie tęczowy i oczywiście że znów zakwitnie ;:138

Ten tutaj chce chyba konkurować z "pokrakiem" Magdy :;230

Obrazek
No oby się zarumienił bo wyglądał naprawdę świetnie ! :) A co do tego drugiego to pewnie nas oszukujesz, pewnie jest z jakiejś plasteliny i specjalnie go tak wyciągnęłaś :;230

Co do microhelii to moja jeszcze śpi, więc gdyby były efekty w postaci pączków to daj znać jak to zrobiłaś :)
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Kilku sztukom najwyraźniej nie chciało się spać tej zimy. Ciekawa jestem, co zrobisz z tą wyciągniętą sztuką ;:204

Właśnie upatrzyłam sobie jedną ceropegię do zakupu ;:65 . Będę Cię męczyła czasem o szczegóły jej uprawy, jeśli nie masz nic przeciwko ;:131 Muszę wypróbować tych kosmitów ;:173
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
mrooofka
1000p
1000p
Posty: 1097
Od: 4 paź 2014, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Chyba miały za ciepło na tej szafie no i dorobiłaś się swojego pokraka :;230
Na moim parapecie CZ I CZ II aktualna
AAA-Astrophytum, Ariocarpus, Aztekium
Pozdrawiam Magda
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

;:306 Czyli opracowałaś przepis na Pokraka - na zimowisko na szafę :wink:
I chyba trzeba dodać "posadź w mniej przepuszczalnym podłożu", bo tam po kamykami na wierzchu w środku chyba jednak próchnicy widać sporo. A do tego wysokość (im wyżej tym cieplej w pomieszczeniu) zrobiły swoje. Ale pokraki my też kochamy. Jak zostawisz mu czubek to chyba wyprodukuje główkę i będzie jak mój Echinomiś. :;230
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Widze, że moda na pokraki powstała :;230 Dobre! Troszkę jednak - tak całkiem przypadkiem - szkoda roślinki, ale jak mówi Daniusia, powinna dojść do jakiegoś kształtu, bardziej ludzkiego. Fakt, że najgorsze (bo najciemniejsze, a zarazem najcieplejsze) miejsce zimowania to właśnie na szafie, chyba że jest to bardzo zimny pokój i wtedy idealnie zimują np. astraki na szafie. Reszta nie lubi szaf i ciepłego pokoju ;:306 Niemniej widzę, że jesteś przygotowana do sezonu, to i bardzo dobrze ;:215
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Czy tym gymnolkiem nie zainteresowały się przypadkiem przędziorki?
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Filip, Monika, Magda, Danusia i Harvi - witam serdecznie i dziękuję za wpisy, pozostałym również dziękuję za zaglądanie :wit
jandom1 pisze: A co do tego drugiego to pewnie nas oszukujesz, pewnie jest z jakiejś plasteliny i specjalnie go tak wyciągnęłaś
Oczywiście... całą zimę myślałam co by tu zrobić by mieć takiego pokraka jak Magda :;230
jandom1 pisze: Co do microhelii to moja jeszcze śpi, więc gdyby były efekty w postaci pączków to daj znać jak to zrobiłaś :)

U Marlenki już kwitnie więc ją trzeba zapytać ;:224
wisnia897 pisze:Kilku sztukom najwyraźniej nie chciało się spać tej zimy. Ciekawa jestem, co zrobisz z tą wyciągniętą sztuką ;:204

Właśnie upatrzyłam sobie jedną ceropegię do zakupu ;:65 . Będę Cię męczyła czasem o szczegóły jej uprawy, jeśli nie masz nic przeciwko ;:131 Muszę wypróbować tych kosmitów ;:173
No właśnie może mi podpowiecie na zdjęciu widać wyraźnie że mój pokrak na czubku ma odrost cieniutki...może go urwać, a resztę zostawić tak jak jest... przez lato może troszkę znormalnieje. Jak zostawię ten odrost to może sam odpaść pod ciężarem jak zacznie rosnąć, ale może też uszkodzić roślinę....
Jak już kupisz jednego kosmitę to dalej pójdzie z górki ;:306
mrooofka pisze:Chyba miały za ciepło na tej szafie no i dorobiłaś się swojego pokraka :;230
No właśnie...całe poprzednie lato podpatrywałam twojego...no podobno marzenia się spełniają... teraz niech jeszcze zakwitnie.... ;:306
DAK pisze:;:306 Czyli opracowałaś przepis na Pokraka - na zimowisko na szafę :wink:
I chyba trzeba dodać "posadź w mniej przepuszczalnym podłożu", bo tam po kamykami na wierzchu w środku chyba jednak próchnicy widać sporo. A do tego wysokość (im wyżej tym cieplej w pomieszczeniu) zrobiły swoje. Ale pokraki my też kochamy. Jak zostawisz mu czubek to chyba wyprodukuje główkę i będzie jak mój Echinomiś. :;230
Echinomiś no chyba zaraz wpadnę pod stół ze śmiechu :;230 ja swojemu chyba jednak oderwę czubek...bo wyraźnie widać że to mały odrost...resztę zostawię i zobaczymy co z tego będzie...może copiapomiś :;230

Właśnie możemy zrobić konkurs na najzabawniejszą nazwę dla mojego pokraka nawiązującą do nazwy rośliny czyli...Copiapoa humilis...proszę o propozycje....
piasek pustyni pisze:Widze, że moda na pokraki powstała :;230 Dobre! Troszkę jednak - tak całkiem przypadkiem - szkoda roślinki, ale jak mówi Daniusia, powinna dojść do jakiegoś kształtu, bardziej ludzkiego
Kaktus kształtu ludzkiego...do dopiero było by coś ;:306
Harvi pisze:Czy tym gymnolkiem nie zainteresowały się przypadkiem przędziorki?
Ale mnie wystraszyłeś człowieku...zaraz poleciałam sprawdzać...wszystko ok, intruzów brak ;:333

Dziś coś chcę pokazać...coś co mnie zaskoczyło i ucieszyło....

Epiphyllum Monastery Garden

Obrazek

Sulkorebutia....trochę pączków jest...

Obrazek

Opuncja...

Obrazek

Cytrynka...czekałam baaardzo długo... i miałam już odpuścić...

Obrazek

Tefrak...tylko odrobina słoneczka i już kolejna mała kulka...

Obrazek

hoja kerrii...tak szybko....

Obrazek

Grudnik... kolejny kwiat...może jutro....

Obrazek

I na koniec... kosmici...

Obrazek

Miłego oglądania ;:138
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Jest na czym oko zatrzymać - aż miło patrzeć na nowe przyrosty i pąki. ;:173
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

brombiel pisze: No właśnie może mi podpowiecie na zdjęciu widać wyraźnie że mój pokrak na czubku ma odrost cieniutki...może go urwać, a resztę zostawić tak jak jest... przez lato może troszkę znormalnieje. Jak zostawię ten odrost to może sam odpaść pod ciężarem jak zacznie rosnąć, ale może też uszkodzić roślinę....
Powiem Ci, co ja bym zrobiła, gdybym dostała takiego pokraka, ale ostrzegam, że to jest wersja typu brutal. Prawdopodobnie bym odcięła tą jasną część, w tym sezonie poczekała na odrosty, ukorzeniła młody odrost, a pokraka out, chyba że z odrostami pokrak by się prezentował jakoś znośnie.
Ale to Ty podejmujesz decyzję, będę obserwować i wspierać Twoje poczynania, cokolwiek z tym biedakiem zrobisz ;:108

Reszta kwiatuchów też czuje wiosnę, kosmici rządzą, cytrynka nieśmiało się przebiła, a Twój grudnik wiecznie świętuje ;:138
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Moja wersja jest soft:
Pokrakowi obciąć wszystkie wypustki i nie wyrzucać - obrośnie naokoło, to nabierze stosownych kształtów (niekoniecznie ludzkich :wink: )

Wiosna rozpoczyna się bardzo pozytywnie u Ciebie, kilku 'faktów' można Ci śmiało pozazdorścić, dobrze, że my tutaj nie zazdrościmy sobie nawzajem niczego ;:170
Ale ten gymniak tez mi się rzucił mocno w oczy. Coś z nim jakoś jest nie halo. Obserwuj go bacznie.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Dobrze by było prysnąć grzybobójem tego gymnola. Mój baldianek dostał czegoś takiego, potem rozeszło się na cały korpus i padł.
Widze tefraczek już produkuje kulkę, muszę swojego podpatrzyć.
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”