Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Zablokowany
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Witam,
mam kilka roślinek, a w nie zadługim czasie przybędą następne. Chcę pochwalić się nimi i na bieżąco zdawać relację z ich wzrostu. Mam nadzieję stworzyć ciekawą kolekcję i podzielić się radością jaką mi daje.
Na początek zdjęcia ostatnich kwiatów Epiphyllum. To są zdjęcia kwiatów które zakwitły dwa dni temu. Dziś wieczorem zaczyna otwierać się trzeci. Jak tylko wpełni zakwitnie zrobię mu zdjęcie.
Obrazek
Obrazek
Gaga1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1134
Od: 18 sie 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-)

Post »

Witaj na forum :wit
Piękny kwiat epi :shock:
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-)

Post »

Dziękuję Grażynko, ten okaz od 6 lat przynosi mi radość swymi kwiatami, z roku na rok jest ich więcej. To chyba podziękowania że nie wylądował na śmietniku tak jak chciała jego poprzednia właścicielka ;:215
Gaga1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1134
Od: 18 sie 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-)

Post »

Ja też mam takie wielkie i do tego brzydkie rozczochraństwo w ogródku przeznaczone na śmietnik przez poprzednią właścicielkę,
ale trochę nad nim popracowałam i już zaczyna pączkować(znaczy odwdzięczać się za przygarnięcie) :D
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-)

Post »

Oj tak, potrafią się odwdzięczyć. Tak nie wiele potrzebują, a tak wiele dają :D
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

I ja witam pozytywnie zakręconą :wit
Swoim epi już zrobiłaś dobre wejście - teraz tylko czekamy na kolejne zdjęcia, co ukrywasz :D
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20119
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Witaj na Forum :wit
Początek wspaniały a że wiem skądinąd iż masz dużo więcej ładnych roślin to czekam na nie niecierpliwie. ;:65 :D
Madosia
200p
200p
Posty: 217
Od: 2 mar 2014, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekary/ ok. Wrocławia

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Melduję się w Twoim wątku :wit :D . Fajne wejście zrobiłaś. Kwiaty Epi śliczne :shock: ;:108
Gosia
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Grażyna, Żaneta, Henryk, Gosia- dziękuję wam za bardzo ciepłe przyjęcie.
Jak zapewne domyślacie się trzeci kwiat epi jest już w pełni rozwinięty, a i czwarty już rozchyla nieśmiało swe płatki. Zdjęcia są, ale mam dziś problemy z programem ImageShack. Chciałam też pokazać jak pięknie mi rozkwitła bilbergia zwisła......co prawda są to zdjęcia z zimy, ale wierzcie lub nie to było jej pierwsze kwitnienie, a mam ją od 10 lat. po prostu byłam w szoku gdy zobaczyłam te kwiaty ;:oj
Czekam też na dostawę 18 kaktusów, będę miała sporo pracy by je wszystkie posadzić, ale nie mogę się już doczekać ;:65 m.in. będzie pałczak który mnie oczarował ;:173
Ananas26
200p
200p
Posty: 214
Od: 4 lip 2014, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Epiphyllumświetne, super, kolorek wspaniały ;:oj ;:oj ;:oj
marzy mi się kiedyś mieć ogromną kolekcję. Ale mam już sukulenty poukładane na 2 parapetach u cioci, biurku, i parapecie w pracowni taty. :lol: :D :wink:
Już chyba nic nie kupię ;:170 mam taką nadzieję 8-) .
Pozdrawiam, Filip :)
Moje wątki
x-u-3
---
Posty: 285
Od: 20 kwie 2013, o 19:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Witaj Agnieszko :wit
Piękne kwitnienie epiphyllum ;:oj
Napisz proszę jakie mu zapewniasz warunki i jak zimujesz , że Ci tak pięknie kwitnie .

No i oczywiście czekamy na ciąg dalszy ;:138
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Ula, ja nie wiele mu zapewniam :oops: generalnie stoi sobie na południowym oknie, a ja podlewam go raz na tydzień przy czym nigdy nie wylewam wody do ziemi, a na podstawek. Mam wtedy pewność że woda się nie przeleje, a roślinka wypije tyle ile jej trzeba. Zimą warunki są te same, tyle tylko że włączają się kaloryfery pod oknami, więc pilnuję by kwiaty mi nie uschły, ale że to w większości kaktusy i sukulenty to nie mam zbytniego zmartwienia :;230
Wszystkie moje kwiaty były przesadzane 6 lat temu (wymiana doniczek na większe i ... błękitne ;:306 , wymiana ziemi itp.). Do wody nie dodaję żadnych odżywek czy wzmacniaczy.
Epiphyllum jest bardzo zaborczy i zarezerwował sobie całe okno, w zamian za mą milczącą zgodę co roku wydaje co raz więcej kwiatów. W poprzednim roku było ich łącznie 13 szt. , w tym roku doliczyłam się (z aktualnymi pąkami) 18 szt.

Szkoda że nie kwitną jednocześnie.....ale byłby widok ;:oj

Jak widzisz Ulu nic specjalnego nie robię, to on ....ma kaprys to kwitnie, a ja mam radochę jak małe dziecko :heja :;230

A zapomniałam.....dwa razy do roku wszystkie rośliny przechodzą obowiązkową kompiel pod prysznicem, a następnie stoją do wieczora w kabinie by nadmiar wody spłyną. Kompiel im robię na początku grudnia i pod koniec kwietnia lub początku maja. W tym roku prysznic był w kwietniu.....a w maju pokazały się pierwsze pąki i kwiaty....to chyba o to chodzi, bo normalnie zaczynał kwitnienie w czerwcu...a tym razem w maju miał już siedem kwiatów ;:333 ale ze mnie znawca :;230 :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Moje sukulenty, kaktusy i inne roślinki :-) - brombiel

Post »

Dobrze, dobrze - Agnieszko, każdy, kto ma doświadczenia z roślinką i je przekazuje tu na Forum jest niemal bezcenny, bo każdy ma swoje sposoby uprawy roślinek. Jeśli kwitną i są zdrowe, warto poczytać, jak to się robi :D Ja mam kilka epi, ale tak naprawdę zaczynam dopiero przygodę z nimi, bardzo dużo się ukorzenia - co mam nadzieję szczęśliwie nastąpi. I dużo czytam na ich temat, stąd i z przyjemnością przeczytałam Twoje doświadczenia z tą roślinką ;:108
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”