Kaktusy Gracesz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Wchodzę w Twój wątek a tu plantacja kaktusów :D aż mi się oczy szerzej otworzyły ;:oj
Powodzenia w dalszej opiece i zdawaj relacje od czasu do czasu co u maluszków ;:108
A napsz jakie rodzaje wysiałaś ?
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Marek L
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 980
Od: 5 maja 2012, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Ale zagony siewek .... będzie przy czym posiedzieć jak dojdzie do pikowania.
Ja swoje valdezianusy jak miały takie paki wystawiałem na południowe okna i bez podlewania wykwitały.
Jak przetrzymałem w zimowisku do początku kwietnia to pąki zasychały i tylko niektóre z nich się rozwinęły.
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Długo cię Grażynko nie było Ale jak już pokazałaś to pokazałaś ;:138
Kibicujemy siewkom :D
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Dziękuje wszystkim za odwiedziny i wpisy :-)
PiotrAPD pisze:A napsz jakie rodzaje wysiałaś ?
Oprócz wspomnianych już lobivek, wysiałam parę gatunków z rodzaju Astrophytum, Aylostera, Coryphantha, Echinocereus, Echinofossulocactus, Echinopsis, Frailea (dwie na próbę), Horridocactus, Mammillaria, Mediolobivia, Neoporteria, Notocactus (tego sporo), Rapicactus, Sulcorebutia, Thelocactus i Wigginsia. Wszystkie nasiona od kolegów z PTMK. ;:215
Marek L pisze:Ale zagony siewek .... będzie przy czym posiedzieć jak dojdzie do pikowania.
Ja swoje valdezianusy jak miały takie paki wystawiałem na południowe okna i bez podlewania wykwitały.
Jak przetrzymałem w zimowisku do początku kwietnia to pąki zasychały i tylko niektóre z nich się rozwinęły.
Marku tego pikowania obawiam się najbardziej.... Ale jakość będę musiała dać radę...
Dziękuje Tobie za informację odnośne valdezianusów... Przetrzymanie na zimowsku już przerabiałam z podobnym skutkiem, więc teraz spróbuje z południowym oknem... oczywiście dam znać co z tego wyjdzie... Znalazłam w internecie informację, że termin kwitnienia Pelecyphora valdeziana przypada na luty-marzec... Tylko nie podali w jakich warunkach....

-- 7 lut 2017, o 13:14 --
cokolwiek pisze:Długo cię Grażynko nie było Ale jak już pokazałaś to pokazałaś ;:138
Kibicujemy siewkom :D
Dziękuje Basiu :-) Ja tu jestem cały czas... czytam Wasze wątki... tylko w moim się nie udzielałam...
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
Marek L
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 980
Od: 5 maja 2012, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Valdezianusy kwitną bardzo wcześnie - gdy są zimowane w widnej szklarence to nawet i w styczniu a te siedzące w zimnie i ciemnicy to ostatkiem sił
będą próbowały zakwitnąć w kwietniu. Moje po wyniesieniu nie podlewałem i wielkiego przyrostu w wielkości pąków nie było ale jeden , dwa dni z intensywnym słoneczkiem powodowały że momentalnie wykwitały.Może to dobry moment aby postawić na południowym oknie bo jeszcze dwa dni maja być pochmurne a później ma przywalić słoneczkiem :D
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

gracesz pisze:Oprócz wspomnianych już lobivek, wysiałam parę gatunków z rodzaju Astrophytum, Aylostera, Coryphantha, Echinocereus, Echinofossulocactus, Echinopsis, Frailea (dwie na próbę), Horridocactus, Mammillaria, Mediolobivia, Neoporteria, Notocactus (tego sporo), Rapicactus, Sulcorebutia, Thelocactus i Wigginsia. Wszystkie nasiona od kolegów z PTMK. ;:215
Przeglądam i podziwiam. Dwa rodzaje musiałem sprawdzić a mianowicie Horridocactus i Rapicactus ale już rozszyfrowałem co za jedni :D
Super niech rosną zdrowo ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

gracesz pisze: Marku tego pikowania obawiam się najbardziej.... Ale jakość będę musiała dać radę...
Toż to sama przyjemność. Pęseta i wykałaczka w dłoń, muzykę włączyć i można się relaksować... godzinami. :twisted:

Warto zaglądać na forum, zawsze można się czegoś nowego dowiedzieć. Dziś przyswoiłem sobie informacje na temat wczesnego kwitnienia T. valdezianus. Dobrze wiedzieć bo 10 prawie 4 letnich siewek u mnie rośnie. 4 lata a niewiele ponad 0,5cm średnicy. To dopiero rośliny dla cierpliwych. :;230
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Marek L pisze:Valdezianusy kwitną bardzo wcześnie - gdy są zimowane w widnej szklarence to nawet i w styczniu a te siedzące w zimnie i ciemnicy to ostatkiem sił
będą próbowały zakwitnąć w kwietniu. Moje po wyniesieniu nie podlewałem i wielkiego przyrostu w wielkości pąków nie było ale jeden , dwa dni z intensywnym słoneczkiem powodowały że momentalnie wykwitały.Może to dobry moment aby postawić na południowym oknie bo jeszcze dwa dni maja być pochmurne a później ma przywalić słoneczkiem :D
Dziękuje Marku za podpowiedź ;:196 Wszystko wygląda na to, że parapet wschodnio-południowy też się nadaje... tak to dziś wygląda:

Obrazek

Już się nie mogę doczekać, kiedy zakwitnie :tan :tan :tan
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6840
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Grażynko!
I ja czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg, czyli pełnię kwitnienia.
I u mnie tez coś się zaczyna dziać, ale boję się, zeby pąki nie zaschły, a już tak bywało.
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Akurat na tłusty czwartek pączki już masz ;:137
A tak poważnie to bardzo kibicuję i czekam razem z Tobą na kwiatki ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

gracesz pisze:Już się nie mogę doczekać, kiedy zakwitnie :tan :tan :tan
- znam to uczucie, gdy oczekuję na rozkwitnięcie pąków kwiatowych na moich Adenium, a szczególnie na tych z własnego siewu - bardzo dłużą się takie chwile. Twoja roślina należy do tych, które bardzo lubię oglądać. Zapewne pokażesz fotkę już w pełni rozkwitniętych pąków kwiatowych - ciekawi mnie jakie będą kwiaty.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
gracesz
500p
500p
Posty: 794
Od: 28 sie 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

No i jest :heja :heja Wczoraj od rana lało, mżyło, siąpiło...a Pelecyphora valdeziana postanowiła zakwitnąć :-) I może i dobrze, bo dzisiaj przy pięknym słońcu też kwitła, ale jak wróciłam z pracy, to już nie.... więc wczoraj miałam jedyną możliwość aby przy tym kiepskim świetle zrobić jakiekolwiek zdjęcia... (moneta na zdjęciu aby zobrazować "wielkość" całej roślinki)

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Grażyna

Moje kaktusy
Awatar użytkownika
Marek L
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 980
Od: 5 maja 2012, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Kaktusy Gracesz

Post »

Jednak się udało :D Takie wczesne kwitnienia dają zawsze kupę zadowolenia.
Pewnie dziś w słoneczku była jeszcze bardziej otwarta.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”