Kolekcja kaktusów - od Ahniji

Awatar użytkownika
Ahnija
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 11 paź 2006, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Kolekcja kaktusów - od Ahniji

Post »

Witam Was forumowicze!
Jako nowicjuszka na forum chcę się podzielic moją skromną kolekcją kaktusów i kaktusowatych. Hoduję te cudowne rośliny od ok 15 lat. Niestety w otoczeniu nie mam osób podziwiających te rośliny a zasługują aby pokazać je prawdziwym miłośnikom. Pozdrawiam was serdecznie :).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam - Agnieszka
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Kolekcja kaktusów - od Ahniji

Post »

Witaj. Szczerze mówiąc, do twojego wątku sprowadził mnie twój osobliwy nick - mogłabyś proszę zdradzić jego genezę? :wink:
Podoba mi się ten kwitnący Epicactus x ackermanii :D.
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
Ahnija
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 11 paź 2006, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kolekcja kaktusów - od Ahniji

Post »

Ciesze się, że chociaż coś ze zdjęc Ci się podoba :). Ahnija jest to Agnieszka w jednym z tłumaczeń ukraińskich. Ten nick towarzyszy mi już od paru dobrych lat i zwykle się nie powiela. Z racji, że studiowałam historię miałam różnych ludzi z wymian na uczelni, jeden z naszych studentów raz tak zdrobnił moje imię i zostało.
Pięknie kwitły/kwitną twoje kaktusy z innych wątków, chciałabym zeby moje sie ruszyły ale na razie od dwóch lat nad tym pracuje jak widać ze skutkiem 2 sztuki obecnie kwitnące - jeden już przekwitł o małych drobnych białych kwiatkach. Ech ta cierpliwość :)
Pozdrawiam - Agnieszka
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Kolekcja kaktusów - od Ahniji

Post »

Mhm, czyli mam to h mam czytać tak jak się czyta w rosyjskim/ukraińskim, prawda? :wink:

Co do małych białych kwiatków - patrząc po zdjęciach, zapewne masz na myśli tę roślinę: Mammillaria camptotricha - link

Na różowo z wiankiem kwitnie Mammillaria zeilmanniana. Przy okazji, przydałoby się jej troszkę więcej światła, bo zaczęła trochę iść w stożek.
A z pozostałych roślin - opuncje najprawdopodobniej nie będą kwitły, tak samo kolumnowe, bo te muszą osiągnąć większe rozmiary
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kolekcja kaktusów - od Ahniji

Post »

Witam serdecznie na Forum. :wit

Skoro już kilka(naście) lat hodujesz swoje rośliny to pewnie ich posiadasz nieco więcej? Czy dopiero tu i teraz pragniesz się tą pasją bardziej zarazić? Jeśli tak to lepiej trafić nie mogłaś - tu można to zrobić błyskawicznie i na amen. :D

A poważnie pisząc porozmawiać/popisać i podzielić się swoimi radościami i troskami związanymi ze swoimi ciernistymi ulubieńcami zawsze tu można. Ludzie tu życzliwi, pomogą, poradzą a i pocieszą jeśli potrzeba. :wink:

x ackermanii - jak to on - piękny! ;:333
Awatar użytkownika
Ahnija
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 11 paź 2006, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kolekcja kaktusów - od Ahniji

Post »

moritius pisze:Mhm, czyli mam to h mam czytać tak jak się czyta w rosyjskim/ukraińskim, prawda? :wink:

Co do małych białych kwiatków - patrząc po zdjęciach, zapewne masz na myśli tę roślinę: Mammillaria camptotricha - link

Na różowo z wiankiem kwitnie Mammillaria zeilmanniana. Przy okazji, przydałoby się jej troszkę więcej światła, bo zaczęła trochę iść w stożek.
A z pozostałych roślin - opuncje najprawdopodobniej nie będą kwitły, tak samo kolumnowe, bo te muszą osiągnąć większe rozmiary

Co do pierwszego pytania - tak. A jeśli chodzi o kwiatki to te dwa mi kwitną właśnie białymi. Niestety nie władam jeszcze biegle nazwami kaktusików.
Obrazek Obrazek

Mammillaria dziwnie zaczęła rosnąc chociaż to okno południowe - zawsze je wystawiam po zimnej Zośce na dwór i wtedy ładnie puszczają.

I rzeczywiście ludzie bardzo sympatyczni widze po wypowiedziach, forum na 5tkę :uszy. hen_s - mam duuuużo roślin i spory ogród, będę robić zdjęcia wrzucać i pytać i radzić (coś tam wiem :)). Mam dopiero 26 lat więc duuużo przede mną ale warunki sprzyjają w rozwoju zainteresowania roślinkami :). Dziękuje za miłe przywitanie!
Pozdrawiam - Agnieszka
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Kolekcja kaktusów - od Ahniji

Post »

Też Cię witam Agnieszko na forum ludzi lekko zakręconych,kolega już Ci napisał co jet dobrze a co źle,więc będę śledził Twój wątek
i czekał na więcej fotek ;:180
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kolekcja kaktusów - od Ahniji

Post »

Witam Cię i ja, Agnieszko - i podobnie jak napisał Alek, ściągnął mnie tu Twój nick, ale dobrze, że już wyjaśniłaś jego genezę. Byłoby fajnie zamieścić swoje imię w podpisie, wtedy łatwiej będzie się do Ciebie zwracać tym, którzy mogą początku nie doczytać ;:306
Generalnie - jak masz ogród, tyle lat roślinki, to bardzo ciekawie zapowiedziałaś swój wątek i z wielką ochotą będę tu zaglądać :wit
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kolekcja kaktusów - od Ahniji

Post »

I ja witam cię Agnieszko serdecznie :wit dobrze trafiłaś, bo kto cię zrozumie jak nie tak samo zakręcony jak Ty ;:306
Mammillarka ma śliczne kwiatuszki ;:215 Pokazuj jak najwięcej my to lubimy :D
A o ilość kaktusików to Ty kochana się nie martw ,tu szybko powiększysz kolekcję ;:306 ta choroba szybko zaraża :)
Awatar użytkownika
moritius
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2578
Od: 30 sie 2010, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie (Żyraków/Rzeszów)

Re: Kolekcja kaktusów - od Ahniji

Post »

Ahnija pisze:
moritius pisze: A jeśli chodzi o kwiatki to te dwa mi kwitną właśnie białymi. Niestety nie władam jeszcze biegle nazwami kaktusików.
Dlatego staram się pomóc :wink:.
Po lewej M. gracilis, po prawej, tak jak wspomniałem Mammillaria camptotricha (która ma trochę za dużą donicę jak na swoje gabaryty, tak przy okazji).
Moje wątki (linki) | Hybrydy Chamaecereus na celowniku: 'Annie', 'Cintia', 'Glashouse Walz', 'Nelissa', 'Perla di Verona', 'Quenny', 'Wotan' :wink:
Pozdrawiam - Aleksander
Carpe diem. :wink: | Metody niekonwencjonalne - pozyskiwanie nasion, klonów, ciekawych roślin
Awatar użytkownika
Ahnija
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 11 paź 2006, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kolekcja kaktusów - od Ahniji

Post »

Czyli rozumiem, że za duża doniczka też nie pomaga, fakt myślałam, że wtedy swobodniej będzie rosnąć. Aukrat ta Mammillaria camptotricha jest po przejściach bo raz ją prawie zasuszyłam i uratowałam tylko ten mały człon.
Dziękuje za rade, jak będe przesadzaćto zaopatrze sie w nowe doniczki.
Jeśli już mogę skorzystać z rad to ten osobnik w ogóle mi nie rośnie od dobrych 5 lat jest taki mały i nijaki... coś mogę z tym zrobić? (podlewam nawozami w okresie wiosennym i nic)
Obrazek
No i to nowy nabytek, dostałam w prezencie, czy ktoś rozpoznaje co to za "kalafiorek"? Chciałabym poczytać na jego temat, czy kwitnie np? Obrazek
Pozdrawiam - Agnieszka
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Kolekcja kaktusów - od Ahniji

Post »

Ten kalafiorek to Mammillaria gracilis cv. Arizona Snowcap :D Oczywiście ,że kwitnie :D Też ją mam ,ale mnie jeszcze nie kwitła :D
A maluchowi zmień podłoże na bardziej przepuszczalne i daj mniejszą doniczkę :D
Awatar użytkownika
Ahnija
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 11 paź 2006, o 22:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kolekcja kaktusów - od Ahniji

Post »

Dzięki, zastosuje sie do rad i będę zdawać relacje czy coś się ruszy :) ;:333
Pozdrawiam - Agnieszka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”