Piękne bestie :) - yaten

Awatar użytkownika
yaten
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 22 lut 2014, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Piękne bestie :) - yaten

Post »

No i zakwitła ta moja Mammilaria painteri 'Monstrosa', ale kwiatki to niestety byle jakie ma. Ale to może też przez moje maltretowanie ich z związku z próbami zapylenia :wink:
Obrazek
Obrazek

Tephrocactus (chyba), z Kew Gardens w Londynie. Był na sprzedaż, ale miał tylko jeden ledwie żywy człon, na dodatek wykopany z ziemi. Poprosiłam o rabat, a w końcu dostałam go za darmo :) Nie wiem niestety co to za gatunek (miał dołączoną nieswoją nazwę). Ma piękne ciernie, ale te, które wyrosły u mnie jeszcze się nie rozwinęły w pełni (mimo, że minęły prawie 2 lata).
Obrazek

Gymnocalycium, którego gatunku też nie znam. Cudo pożądane przez moją mamę ;D
Obrazek

Euphorbia obesa - roślina, która nigdy nie przestanie mi się podobać :)
Obrazek

Mammilaria spinosissima 'Coral' - piękna roślinka, ale gdzieś korzonki znikły. Mam nadzieję, że nie zmarnieje.
Obrazek

Wczoraj pół dnia robiłam na balkonie porządki. Kilka miesięcy temu z opuszczonego domu zabrałam do odratowania ogromnego Echinopsisa. Jeszcze w zeszłym roku odwdzięczył mi się pięknymi białymi kwiatami. Żeby ułatwić mu to w tym roku, poobrywałam mu wszystkie bobki, których wyszło aż 21 :) Chce ktoś? Mogę poczęstować :)
Obrazek
Obrazek

Następnym razem wrzucę zdjęcia jakichś kaudeksów :)
Pozdrawiam - Agata
Zapraszam do mojego fototematu Piękne bestie :)
Awatar użytkownika
Harvi
500p
500p
Posty: 540
Od: 24 mar 2012, o 19:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Piękne bestie :) - yaten

Post »

Gymnocalycium wygląda na G. cardenasianum.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Piękne bestie :) - yaten

Post »

Też tak myślę.
Awatar użytkownika
yaten
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 22 lut 2014, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Piękne bestie :) - yaten

Post »

Dzięki za podpowiedzi :)
Pozdrawiam - Agata
Zapraszam do mojego fototematu Piękne bestie :)
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Piękne bestie :) - yaten

Post »

Też przychylam się do G. cardenasianum, a tefrak to podobny do: http://albino.sub.jp/html/g/s/Maihuenio ... icola.html
Możliwe, że ma za mało słońca i stąd słabsze ciernie, a może to kwestia czasu - oby.
M. painteri ma kwiatki niepozorne, ale ogólnie jest fajna.
Awatar użytkownika
baasik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2472
Od: 29 sie 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań i nie tylko :)

Re: Piękne bestie :) - yaten

Post »

Agatko, przyszłam z rewizytą i co widzę.......obudowany balkon :lol: Wspaniały pomysł i widzę, że bardzo dobrze służy Twoim podopiecznym ;:215 Poruszyła mnie historia Twoich kaktusów - widać, że byle co Cię nie zniechęci. Bardzo cenie sobie ludzi, którzy walczą o życie każdej swojej rośliny nie bacząc na to, że widać na nich ślady "przejść".
Podobają mi się Twoje kłujaki i kaudeksy i chętnie będę zaglądać na Twój balkon.
Wygranej z wełnowcem bardzo zazdroszczę, czy możesz podopowiedzieć mi jak Ci się udało tego dokonać? Ja walczę już dwa lata i końca nie widać ;:185
Awatar użytkownika
yaten
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 22 lut 2014, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Piękne bestie :) - yaten

Post »

annaoj pisze: a tefrak to podobny do: http://albino.sub.jp/html/g/s/Maihuenio ... icola.html
O Jezus Maria, ja chyba mam jakąś demencję. Ty wiesz, że ja kupiłam go jako Maihueniopsis glomerata? I wiesz, że jak go sprawdziłam, to byłam na 100% przekonana, że wyskoczył mi jakiś inny kaktus? Pewnie miałam jakąś inną kartę otwartą w przeglądarce i źle spojrzałam. Wstyd ;:223 Karteluszka z nazwą wraca na swoje miejsce ;)
baasik pisze:Wspaniały pomysł i widzę, że bardzo dobrze służy Twoim podopiecznym ;:215 Poruszyła mnie historia Twoich kaktusów - widać, że byle co Cię nie zniechęci. Bardzo cenie sobie ludzi, którzy walczą o życie każdej swojej rośliny nie bacząc na to, że widać na nich ślady "przejść".
Podobają mi się Twoje kłujaki i kaudeksy i chętnie będę zaglądać na Twój balkon.
Wygranej z wełnowcem bardzo zazdroszczę, czy możesz podopowiedzieć mi jak Ci się udało tego dokonać? Ja walczę już dwa lata i końca nie widać ;:185
Dziękuję pięknie :)
Sposób na wełnowce opisałam kilka lat temu na swoim blogu, więc wkleję linka do tego posta (mam nadzieję, że tak można na tym forum) http://reptilesandspiders.blogspot.com/ ... ybugs.html Życzę skutecznej walki z tym dziadostwem :)
Pozdrawiam - Agata
Zapraszam do mojego fototematu Piękne bestie :)
Awatar użytkownika
yaten
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 22 lut 2014, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Piękne bestie :) - yaten

Post »

Zgodnie z obietnicą, dziś chwalę się kaudeksami. Na pierwszy ogień idą moje ulubione Euphorbie.

Kwitnąca Euphorbia primulifolia.
Obrazek

Euphorbia subapoda. Nie wiem czy jest żywa. Zdaje się, że wyschła. Ale daję jej jeszcze szanse. Kiedyś na takiej samej zasadzie wyrzuciłam na kompost ogromną Doiscorea eliphantipes. Po kilku miesiącach przyśniło mi się, że jednak żyje. Patrzę przez okno...O! Jednak żyje i rośnie! :D
Obrazek

Euphorbia ecklonii.
Obrazek

Euphorbia moratii - właśnie się budzi.
Obrazek

Euphorbia ambovombensis - wygląda jak jakiś trupek, a jednak co roku mi kwitnie.
Obrazek
Pozdrawiam - Agata
Zapraszam do mojego fototematu Piękne bestie :)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Piękne bestie :) - yaten

Post »

Wspaniałe euforbie. Szczególnie pierwsze trzy fantastyczne, z tych które nawet mi który do miłośników tych roślin nie należy bardzo się podobają. :D
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Piękne bestie :) - yaten

Post »

Podobają mi się wszystkie .
Dzięki pasjonatom tych roślin poznałam dużo ładnych rodzai ;:215
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Piękne bestie :) - yaten

Post »

yaten pisze:Tephrocactus (chyba), z Kew Gardens w Londynie. Był na sprzedaż, ale miał tylko jeden ledwie żywy człon, na dodatek wykopany z ziemi. Poprosiłam o rabat, a w końcu dostałam go za darmo :) Nie wiem niestety co to za gatunek (miał dołączoną nieswoją nazwę). Ma piękne ciernie, ale te, które wyrosły u mnie jeszcze się nie rozwinęły w pełni (mimo, że minęły prawie 2 lata).
To rodzaj Cumulopuntia lub Maihuenipsis, stawiałbym na Maihueniopsis glomerata. Cierni jest mało z powodu braku słonka. Musisz zapewnić roślince jaśniejsze stanowisko. To góral, potrzebuje bardzo dużo światła, by rozwinąć takie ciernie.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
yaten
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 22 lut 2014, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Piękne bestie :) - yaten

Post »

blabla pisze:To rodzaj Cumulopuntia lub Maihuenipsis, stawiałbym na Maihueniopsis glomerata. Cierni jest mało z powodu braku słonka. Musisz zapewnić roślince jaśniejsze stanowisko. To góral, potrzebuje bardzo dużo światła, by rozwinąć takie ciernie.
Dziękuję, już rozkminiłam, że to Maihueniopsis glomerata. Od roku stoi w najjaśniejszym miejscu w moim domu. Liczę na to, że jednak mu się poprawi. W przeciwnym razie będę chyba musiała wysłać go na jakąś planetę bliżej Słońca ;)
Pozdrawiam - Agata
Zapraszam do mojego fototematu Piękne bestie :)
Awatar użytkownika
baasik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2472
Od: 29 sie 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań i nie tylko :)

Re: Piękne bestie :) - yaten

Post »

Bardzo interesujące kaudeksy - podziwiam i poznaję ;:173
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”