Górale z Andów - blabla cz. 3

Zablokowany
Awatar użytkownika
brombiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3007
Od: 22 cze 2014, o 13:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

;:202 ;:224 nie widać tych ilości... nic a nic, wcale ;:173
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

A ja mimo wszystko jakoś tego noszenia nie zazdroszczę. Jakby nie było to ok. 100 skrzynek! ;:218
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

W tych skrzynkach jest mnóstwo pracy włożonej i poświęconego czasu. Wyhodować tysiące kaktusów od nasionka - to nie to samo, co ukorzenić tysiące pelargonii na przykład ( nie obrażając pelargonii). Podziwiam.
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

To jest jakieś 80-100 skrzynek po średnio 50 doniczek w każdej.
- napiszę tylko, podziwiam, roślin nie zazdroszczę bo nie miałbym ich gdzie trzymać, a pozwalam sobie jedynie tylko na śledzenie z uwagą wątku i podglądanie "po cichu" roślin jak rosną i kwitną.
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Imponująca kolekcja ;:333
Pięknie poukładane. Widać, że miejsca jeszcze jest dużo. No niestety trochę pracy Cię to kosztowało ale prawdą jest, że przynajmniej każdą doniczkę mogłeś dokładnie obejrzeć. Choć pewnie i tak czasu na to nie miałeś :wink: Najważniejsze, że o zimowanie nie musisz się martwić. Tak więc kolekcję można powiększać bo tunel to zawsze można dobudować ;:108
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Teraz będę zabierał się za przesadzanie roślin. Mam na to całą zimę. Roślinki planowane do przesadzenia są w skrzynkach oznaczonych czerwonymi paskami - widać je na powiększonych fotkach. Dziś przesiewałem podłoże i żwirek. Pewnie od przyszłego weekendu zabiorę się do pracy. Do marca chciałbym temat zakończyć.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Powodzenia, Tomku, bo kawał roboty przed Tobą, ale... kolekcja tego warta. Piękne widoki, ale noszenia tych skrzynek nie zazdroszczę, mój kręgosłup by tego nie wytrzymał...Podziwiam, szczerze i z całego serca!
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Dziś pierwsze przesadzanie za mną. Udało się zmienić doniczki u ponad 100 roślinek. Zajęło to jakieś 4h, zatem bez dramatu. W dwóch skrzynkach mam już nowo posadzone kaktusy . Pozostało jeszcze jakieś 28 skrzynek...
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20134
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Tak. Dobrze że nie tracisz humoru oraz pogody ducha. I pewnie lubisz tą pracę - ja np. lubię. :wink: Inaczej się nie da bo to jest niezbędne aby w pełni cieszyć się naszym hobby. Hodowla kaktusów i sukulentów to przecież nie tylko radość z kwiatów i wyglądu roślin. :)

Powodzenia życzę. ;:333
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Samo przesadzanie nie jest aż tak straszne. Lubię sprawdzić system korzeniowy, obejrzeć sobie rzepę - często 70% rośliny znajduje się pod ziemią, czego na co dzień nie widać.
Zdecydowanie mniej lubię robotę związaną z przygotowaniem podłoża: suszenie ziemi, przesiewanie jej, przesiewanie piasku, mieszanie składników, utylizacja starego podłoża. To czasem trwa dłużej niż samo przesadzanie a moim ulubionym zajęciem, delikatnie pisząc, nie jest.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
peter86
500p
500p
Posty: 882
Od: 14 mar 2011, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: PL

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Nie szykujesz większej partii podłoża na raz żeby wsio wyschło i wtedy sadzić???? Ja sadziłem 200-240 doniczek w 6 h tylko nie musiałem suszyć ziemi bo to był sezon. Wydaje mi się że jakbym siadł i miał większą ilość ziemi w zapasie to mógłbym sporo więcej poszaleć. Fakt że po 3 dniach miałem dość :P
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

Zazwyczaj mam wysuszone jedno opakowanie podłoża. Muszę je przesiać i rozdrobnić. Do tego muszę przesiać żwir i wymieszać składniki. Trzeba też przygotować żwirek - często odzyskuję go ze starego podłoża przez przesiewanie, płukanie i suszenie. Schodzi mi na to wszystko około 1h nie licząc oczywiście płukania kamyków. Uzyskuję w ten sposób niecałe 20l podłoża do przesadzania. Zależy jakie duże są doniczki i czy przesadzaniu muszę przygotowywać etykiety to takie wiaderko podłoża jestem w stanie zutylizować w ciągu 1-5h. Jest to jakieś 50 doniczek 6x6cm albo jakieś 70-100 doniczek 5x5cm. Większych ilości podłoża nie przygotowuję, bo tej roboty nie lubię, ona mnie mocno nudzi. Za to przesadzać mogę bez ograniczeń czasowych, bo to temat, który mnie kręci.
Oczywiście cały czas po piwnicy mam porozkładane kuwety z suszącym się podłożem. Gdybym miał więcej czasu do dyspozycji, to obrobiłbym więcej doniczek. Tylko, że czasu brakuje. Teraz jestem w stanie wygospodarować 4-6h w ciągu tygodnia. Brak suchego podłoża, piasku czy żwiru nie jest dla mnie żadnym ograniczeniem.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
cokolwiek
500p
500p
Posty: 743
Od: 7 wrz 2016, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Górale z Andów - blabla cz. 3

Post »

blabla pisze:Teraz będę zabierał się za przesadzanie roślin. Mam na to całą zimę. .

I jak to się ma do tego że kaktusy to niewymagające rośliny Kto nie uprawiał ten nie wie ;:138 Ja również podziwiam ogrom włożonej pracy
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”